1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влечки лајнарки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marina.baby, 1 март 2011.

  1. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Одсекогаш ги мразев влечкиве :lol: :lol: , преодвратни ми беа и сеуште ми се, баба ми има едни во село за во WC , гумата ептен, тврда али не се лизгаат :lol:
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.895
    Ма каква Орка, каква Пума, ЧИК-папуче чиста гума. :nod:

    На Енца неизносени и останале големите, а јас моите во С-Сајз од преголема љубов дури и на едно прсте ги носам. :wasntme:

    Влечка-лајнарка е чиста класика. Трајност, уникатност и традиција. Големите имиња можат само да позавидат. И мирис и изглед. :nod: :wasntme:
     
    На rossonerka и LivingGlam им се допаѓа ова.
  3. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    ххахахахаха лелеееееее зарем имаат и име!! ?? :x Влечкиве баба ми ги носи цел живот и како мала добро служеа до продавница и сл =)
     
  4. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.671
    Зарем вреди да се дискутираат овие влечки, најдобри си беа на времето :D
     
  5. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Влечките на бабами и дедоми хахахах.
    Ама најквалитетни се пустите.
     
  6. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    3.219
    Пол:
    Женски
    Ххахахаха името им е закон... :D :D :D Може за нас се смешни и грди но постарите си ги фураат слободно без гајле... :D Па мода им биле порано тие бре луѓе... :D :D
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И двете мои баби имаат по еден пар во WC. Задолжително! :!:
    Грди се, и смешни се ама незаменливи. Нема друга таква папуча. :D
     
  8. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    хахаха имам дома,татко ми најмногу ги сакат само со нив се парадитат секаде...да не е мама да свикат и за спиење ке ги носит :rofl: :D
     
  9. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ете човекот учи додека е жив! Не знаев дека имаат и стручен назив овие влечки (кај нас ги викаат чиковки зошто на времето само Чик ги правел). И некои модернистички модификации има, не да не, ама сепак добри се за по надвор што би рекла баба ми.
    Сакајќи или несакајќи :) стапнало нашето ноџе во нив. Тој квалитет е без дискусија
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Многу се грди :puke: ахахааххаааххахаа
     
  11. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Ајде де грди, демек не тераат да ги носиме во кафиќ. :D Влечалки како влечалки, троа потврди и од најтврдото нешто. Демек сите со сандали на штикла одиме до продавница или во двор. :lol: Секоја баба има по еден пар лајнарки, нели за во вц. Секој дедо има по еден ваков пар, за по дрва кога оди да зема. :rofl:

    Шала настрана, мене најмногу ми користат зимно време. Баба ми си ја обновува колекцијата секоја есен. Па зимно време, кога е ладно, собните влечки се облекуваат, потоа идат лајнарките и ајмо во двор/продавница. 8)

    Размислувам сега за во Скопје да си земам, чисто во самоодбранбени цели. :D А Верото ми е во близина, ако треба да тркнам да претрчам, ќе има шоу - Дузи со лајнарки во Веро си пазарува. :D
     
  12. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    ахахаахах не знаев дека се викат лајнарки бе? :^) него јас освен апостолка друго не носам,а и навика ми е од мала :!: но мајка ми има од третиот модел само розеви за работа и плави за по дома :lol: вели дека и биле доста комотни додека е во погон внатре да биде со нив :geek:

    најодвратно ми е кога идеш до болница или полиција и видеш некој/а со лајнарка испукана и црна пета и тренерки :puke: а сето тоа ароматизирано со доза на пот од мишка и нога :fubar: :puke:
     
  13. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Не си Кумановац ако не си носија Чик папуче :D
    верувам дека сите сме имале бар по еден пар бар за по дома :)
    Смешни,овакви онакви ама далеку поквалитетни од сите што се произведуваат денес .
    А и удобни се,мајке ми ! :D
     
  14. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    :rofl: имам вакви дома ама не се лично мои, само понекогаш ги носам :lol:
     
  15. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Лајнарчиња! Гордоста на мојот град! :inlove:
    Памтам како мала ги поткраднував лајнарките на комшијата. Тие 40 и нешто, тешки, мокри, ногата 2/3 напред а 90% од лајнарката се влече позади, едвај креваш нога, ама кеф е филингот дури ги влечеш по бетон. Шефовски.
    Унисекс. Погодни за секоја пригода. Во лето со палма шорц, одлично ринат во нива, а во зима идат во комбинација со тегет чорапа и црвен елек.
    А пак за свадба што се најубави. Мх мх. Рипа снајката, тресе нога, свечен момент - лета лајнарката и убива 3 реда гости, а останатите остануваат без заби па нема потреба да им се дава вечера. Кеф.
    Или пак фенси мушкарац со зелена хавајка, свилена кошула, Екрем цвик и лајнарки. Па то неодолива комбинација, то шарм, то сексапил... 8)
    Лајнарка рулз! :rock:
     
    На darlingB му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Нема постар член на моето семејство кој не купил вакви влечки. Значи, секој ги носи...сем јас. Ни за надвор, ни за внатре, ни за до продавница, за нигде. Не ги сакам...
     
  17. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Ги има кај баба,кај нас дома...сегде, згодни се за по низ двор, до продавница. Мене ми се супер и кога бирам што да облечам за по дворот дома ги барам нив, најмеки ми се, и плус не се лизгаат кога го мијам и ладам дворчето со цревото :D
     
  18. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    хахахахахахаххахахахахахахахахаха! Кога го прочитав насловот лајнарки незнаев за какви влечки станува збор.. Инаку многу се грди ..
     
  19. ElenaRisteska

    ElenaRisteska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
  20. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Пхахаха лично јас не носам Лајнарки ама има по дома баба ми и дедо ми си носат до ден денес,и се такви си купуваат,квалитет си е квалитет :D