1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влијанието на социјалните мрежи во изборот на партнер

Дискусија во 'Сингл' започната од dostae, 3 август 2020.

  1. ImePrezime

    ImePrezime Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    33
    без слики секој би помислел дека е лажен профил или матен тип :D
    Не мора секој ден да замарате со селфи но ставете барем неколку да се знае на когу е профилот :)
     
  2. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Значи ти имаш Инстаграм профил, на кој немаш никаква активност, освен сталкање на девојки на кои ќе им фрлиш око. Подлога за вребување.
    Епа не иде така баце. Добро и што ти имаат дадено иг профил, ин д фрст плејс.
     
    На cresa-jagoda и Mesmeric им се допаѓа ова.
  3. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Не сум баш многу активна на социјалните мрежи. А за запознавање нови личности кои вредат, тоа е малку тешко и ретко.
    До сега еден не се нашол асолен да ми пише. Се некои неиживеани сељаци.
    Мене лично повеќе би ме привлекол дечко без соц мрежи, или па да има ама да не биде преокупиран со тоа, да слика кафиња, раце на волан, клучеви во рака и слични глупости по цела ден. Само замислете ја ситуацијава, се договарате за на кафе, доаѓа кафево и тој ти вика чекај не пиј да го сликам, па прави 15 слики од различни агли и се мисли пола саат со кој филтер да ја стави на стори, па со какви букви да ве означи дали со црвени или со црни? дали да бидат закосени или подвлечени? И за тоа време вие како будали го чекате и му се ѕверите. Станувате и одите накај колата, тој во меѓувреме слика раката со клучевите па го мести блузичето кај ракавот за да се гледала тетоважата. Стигнувате во кола(ниту да ви отвори врата ниту ништо, сконцентриран е во телефонот) и он го слика воланот и ти го подава тел ти вика кога ќе возам сними ми едно видео со песнава додека пее да пратам на снап.

    Ако нема многу следбеници не гледам зошто тоа би било проблем? Па и јас не прифаќам луѓе кои не ги познавам, зошто сите мора да си ја делат својата приватност со 5000 други на пример? Тоа е само изводење. А и тешко тие што мислат дека животно достигнување е да имаш партнер/ка со 500 лајкови или 2000 следачи. Добро, освен ако немаш 12-16 години.
    Е сега, може ќе звучам малку старомодно ама јас сум повеќе за запознавање во живо. :nod: Дефинитивно некој повеќе би ме привлекол прв пат да го видам во живо па после да размениме контакти отколку обратно. И посигурно е. Е тоа што вистински мажи и џенталмени се ретки во денешницава и уште сум ја немала таа среќа да ги запознаам.. Е друга приказна. :D
     
    На browneyes_, mari_sa, ohlalalala и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Mesmeric

    Mesmeric Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2020
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Нема чекање, тоа е совршен момент да се кидне. :lol:
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Да, но некои од идиотиве имаат среќа и им седат девојчиња. :| Штета, такво потценување не би трпела па и да е најубавиот и најбогатиот на свет. :doh::!:
     
    На Mesmeric му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mesmeric

    Mesmeric Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2020
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Може да пројде тоа кај неискусни девојчиња или некои што не очекувале такво однесување па од љубезност да останат на еден дејт, после тоа само ептен несигурни девојки би можеле да толерираат некој таков или пак нормално тие што предимство му даваат на материјалното и се спремни да трпат такво однесување од некого.
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Цитираново исто како јас да сум го напишала.
    Ниту јас не сум многу активна на соц. мрежи.
    Партнерот исто така не сакам да е преокупиран.
    Лично јас имам над 2 000 следачи и над 500лајкови, ама не сметам дека тоа е нешто вауу.
    Ми пишуваат многу типови, ама и јас сум старомоден тип и сакам запознавање во живо.:D
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bouncing Joy

    Bouncing Joy Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2022
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Машки
    Imaat vlijanie socijalnite mrezi i toa kako koj ke rece deka ne e taka lazhe. Od licno sto sledam situacii se imam uvereno koga zapoznavas devojka prvo sto gleda na profilot e socijalen zivot, sliki od setanje na razni destinacii i odmori, da si tagiran vo sliki so pogolem krug na luge osobeno ako si slikan so devojki i imas drugarki cenata ti e uste povisoka, da sobiras lajkovi na slikite, kolku sledaci imas na instagram i da ne nabrojuvam ponatamu. Biten e statusot na maskoto kaj devojkite i toa kako licno poznavam luge so poslabi profili sto ne mozat godini da si najdat devojka dodeka maski so posodrzaen profil ne mozat da prestignat so koja da izlezat poprvo od tolku priliki sto imaat.
     
    На New live му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    3.790
    Пол:
    Женски
    Скоро ич не сум активна на соц. мрежи . Додуша користам само инста и мн ретко постирам ( моменти кои сакам да ми бидам запомтени и ми будат убави сеќавања)

    Не се гледам со партнер кој е опседнат со соц. мрежи, поготово со партнер кој секој ден се слика по 100 пати колку е само он убав мислам созреан маж да се слика по цели денови баш и не ми е созреан.

    Повеќе преферирам луѓе што имаат помал број на следачи пошто знам дека не следат свега и свачега. ( или за партнер профили со голи гзови и мали девојчина со слики од нивните атрибути).
     
  10. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Да, да не можат да најдат девојка со години зашо немаат убав профил на инстаграм....кој ве лаже вака?
     
    На browneyes_, WildMk, Ajronmen и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.609
    Допаѓања:
    3.087
    Пол:
    Женски
    Ова не е точно воопшто.
     
  12. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.696
    Допаѓања:
    9.568
    Пол:
    Женски
    Како да не, што има врска дали некој има 1000 слики каде шета со изборот на партнер? Еве мене одбивни ми се тие машки што секој ден ставаат слики од се и сешто. И што ако шета некој и става слики кај што се дружи, а на дејт не знае 2 реченици да состави? Премногу сте опседнати со социјални мрежи и прикажување на нешто што е далеку од реалноста. Да бевте генерации кои растевте надвор со топка и ластик, а не пред телефон со fb и insta немаше да имате такви ставови.
     
    На browneyes_, WildMk, Ajronmen и 6 други им се допаѓа ова.
  13. tel-ef

    tel-ef Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Точно, но проблемот е што на денешните помлади генерации прво што сакаат да видат е каков профил на социјални мрежи има и дали ги задоволува нивните критериуми.
    Ова е тоа што сакам да го кажам.
     
  14. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Хмм сигурна сум дека членов е околу 30 години, не верувам дека е млад.
     
  15. Bouncing Joy

    Bouncing Joy Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2022
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Машки
    Tocno ja pogodi vozrasta tolku sum ova go tvrdam od toa sto go gledam na teren likovi so pojak profil na socijalni mrezi po default imaat poveke priliki a toa dali ke znae da svrze 2 recenici ili ne se utvrduva tek koga ke izlezat na date. Ne znam ti kolku godini imas ama ovaj fenomen e prisuten so godini nanazad. Poznavam luge od dvata spektrumi so poslab profil na socijalni mrezi i onie so pojak vervaj ovie prvite maka macat voopsto do date da dojdat dodeka ovie drugite toa go pravat so lesnotija. Najelkatanten primer imam drugar sto veke 5 godini raboti vo Germanija dodeka bese tuka rabotese poslabokvalifikuvana profesija i nemase nekakva popularnost po socijalnite mrezi. Odkako zamina Germanija pocna da sheta na razni destinacii da stava pocesto sliki od razlicni mesta t. e. go podobri profilot i vo poslednite godini smena nekolku devojki i sega momentalno e vo vrska. A pred da zamine Germanija ne mozese devojka so godini da si fati. I ne e samo toj primer tuku poznavam eden kup. Dosta od devojkite sakaat kaj maskoto da vidat dobar profil, sliki od patuvanja, sliki so pogolem krug na drustvo, lajkovi... So eden zbor biten im e opstestveno socijalniot status na maskoto. Mozebi postoi mala grupa na devojki sto ne gledaat na ova ama mnozinstvoto gledaat bez razlika na koja vozrast se
     
    Последна измена: 11 ноември 2022
  16. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Ко у завиена форма да кажува појак профил = побогат. Никој не спречува никој да направи "појак" профил, да се дружи, без тоа да изгледа исфорсирано. Не мора слики од море Шпанија, Италија и Кариби, ама не ни 3 слики од кафана да се чуди дали си лажен профил
     
  17. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Не би рекла дека целосно грешиш, ама можеби твоите другари се преценуваат себе си и одат по девојки кои едноставно не им се на ниво и после се чудат зошто се одбиени. Или пак имаат карактерни маани поради кои со години не можат да најдат девојка, а се тешат со ова. Многу работи се можни, не е се црно-бело како што напиша.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Па нормално дека ќе има повеќе шанси за запознавање кога го следат повеќе луѓе и е активен, пишува на повеќе девојки, се труди да се прикаже во најдобро светло, објавува содржини итн. Не е воопшто чудно, исто како некој што излегува секој викенд има повеќе шанси да запознае партнер од некој што секоја вечер седи дома :D
     
    На WildMk, Priroden, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.076
    Допаѓања:
    1.257
    Со еден збор се вели каде што пара буши,бургија небуши. Такво време дојде шо секој/ја си гледа свој интереси. На денешно време прво се гледат парите па се останато.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bouncing Joy

    Bouncing Joy Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2022
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Машки
    Pa ne bash site sto imaat dobar profil na socijalni mrezi i jak opstestveno socijalen status imaat i mnogu pari po default. Iako ima tipovi sto go imaat i ednoto i drugoto ama vo princip nema bash mnogu vrska ednoto so drugoto. Poznavam eden kup momci so poslab profil na socijalni mrezi sto zarabotuvaat solidno, izgledaat dobro a sepak ne mozat da najdat partner. I obratno momci sto se prosecni vo site parametri no imaat jak opstestveno socijalen status i bash tie se onie okolu koi se vrtkaat najmnogu devojki. Taka da ako veke pravime nekakva analiza sto najmnogu gi privlekuva devojkite denes bi rekol deka na prvo mesto e opstestveno socijalniot status sto podrazbira dobar profil na socijalni mrezi pa posle pari, karakter, fizicki izgled i se ostanato.