1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влијанието на хороскопските знаци во врската

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Eli-sweety, 10 април 2010.

  1. Eli-sweety

    Eli-sweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    15

    Стварно е така ... јас сум шкорпија и еднаш со лав бев и никад више ... али NEVER SAY NEVER


    инаку јас сум шкорпија (подзнак бик) а тој е риби (подзнак рак) и по се си одговараме и по знак и по подзнак хаха :rofl:
    комбинацијата ни е ептен погодена :lol:
     
    На iv43 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Ne znam mene pa mi odgovara... Jas sum tipicen Lav a toj Tipicen skorpija, posle sedum godini vrska i odlicen poceten brak ne mozam da se pozalam... ima i poloso :rofl: navistina prekrasno funkcionirame, a naj vazno vo seksot mnogu si odgovarame... taka da sepak ne e sekogas taka... i plus naj dobrata drugarka mi e skorpija so koja definitivno se soglasuvame, i najmilata sestricka so koja non stop se karame no najmnogu se sakame i si se poddrzuvame... sepak e do sudbinata :) :inlove:
     
  3. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Јас сум дупли лав а дечко ми риби со подзнак лав па мислам дека си одговараме штом издржавме година и пол заедно :D :D :D
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Јас сум риби а дечко ми близнаци. Во хороскоп не знам дали си одговараме ама вака ептен многу се сложуваме. Ај некој ако се разбира во хороскоп нека ми каже дали си одговараме хороскопски :)
     
  5. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Го демантирам претходно напишаното :$
     
  6. Alina

    Alina Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    па јас во врска сум била со погрешхи знаци- јас сум рак едниот беше лав пред 2 години го сакав премногу ама врската беше за нигде...другиот беше вага супер се со него но јас многу нервозна и не знам сто друго баш кога почнав да го сакам дојде крајот....а сега сум срекна со водолиа подзнак рак :) :) ....
    по мое мислење хороскопот е вазен и подзнаците исто така, но мислам дека не треба претерано да се праеме вазни како што сакаме и знаеме ние девојките, пошто и тоа што мислам чуството-љубовта е полека ке бледи ... :(
    ( прво мислење мие па..... :$ )
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    И зависи, и не зависи. Имав долга, исцрпувачка врска со близнаци, а јас сум лав. Демек добар спој, ама всушност - и не беше! :)
    Друго, многу зависи и подзнакот, а и богами карактерот. Џабе некој бил сјаен и погоден знак, ако не го бива како човек :)

    Сега сум во едногодишна врска со стрелец и сум пресреќна.
    Два огна, се стимулираат дефинитивно.
    Може и експлозија да се деси, ама ако :) :*
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Јас имав лоша врска со скорпија,иако според хороскопот требаше да си бидеме како лонче и капаче...но беше близнаци во подзнак коj веројатно се судираше со мојот строг и стабилен јарец,па летаа партали често.
    А сега сум со риба уште една,па супер се разбираме,плус подзнакот добро ни се усогласува,вага со јарец...се знае кој што сака и тоа и се прави,а на другиот се наоѓа начин да не му пречи.Секогаш сме на чисто и во баланс веројатно ради таа вага,а ради мојот јарец секогаш се бутка напред за заеднички напредок на било кое поле.
    Да бидам искрена,се изнафилософирав,ама многу малку верувам во хороскоп што се однесува до врски...можда ако се промозгаат и споредат двете натални карти ќе се најде нешто,ама вака... :worried:
     
  9. Lady-T

    Lady-T Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    не верувам во ова ... јас сум девица тој е стрелец .. па што ми е гајле за некој си хороскоп?
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе незнам дали да верувам.
    Имав дечко Лав, јас Овен. Врска имавме многу возбудлива и долга - што се поклопува совршено со хороскопот.
    Имав неколку мувачи - сите Бикови. Физичката привлечност беше ненормална. Ама карактерно никако да се погодиме. Тие се понежни, поромантични, после одат бавно.... јас сум се обратно - нит сум романтична, нит сум нежна, нит сакам да се влечкам туку сакам се набрзинка па многу нормално дека не успеавме да се разбереме. И ова совршено се поклопува со хороскопот.
    А што е најтрагично само за Бикови се зафаќам. Да ги бирав, немаше да ги погодам :D
     
  11. beautiful20

    beautiful20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    a jas bi sakala da prasam dokolku nekoj znae da mi kaze dali si odgovaraat jas vodolija podznak vaga i toj bliznaci so podznak vodolija :) nemozev da gi procitam site vazi kombinacii no dokolku nekoj znae neka mi kaze.veruvam vo takvi raboti i bi sakla da znam nekoj koj se razbira vo toa da mi kaze nesto konkretno;) fala odnapred :)
     
  12. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Во врска сум со Шкорпија веќе една година, а јас Лавица хаха... Прочитав неколку коментари. Иако на прв поглед лавовите изгледаат себични и самобендисани, не би рекла дека е така, кога некој ќе не запознае подобро ќе сфати дека сме само мали маченца :D Инаку немам ништо против шкорпиите, освен што стварно се премногу љубоморни и посесивни. Барем оние јас што ги познавам. Но сепак, компактибилноста на хороскопските знаци во љубовна врска може а и не мора да биде точна или неточна. Се е тоа индивидуално, според мене :)
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ludicka

    ludicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    27
    vo vrska sum so lav,imame razlicni mislenja ama sepak ni odi.Gledame da se prilagodime eden kon drug,nekogas se karame poradi razlicnite svakanja,ama sto da pravis toa e ljubov::)a i zaboraviv da si go kazam mojot znak-VODOLIJA:)
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас сум лав , а дечко ми е водолија :D
    Секогаш ми вика лавицааа ќе ме изедеш хахах.. незнам зашто така као да се плаши од мене , али ко што кажаа погоре не сме ни себични , ни ништо такво возвишено као што мислат сите.. Кој не познава , знае :) И ние се караме ради тие различни сваќања . Тој е таков мирен , а јас таква побучна :) Ама затоа се надополнуваме :)
     
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Јас лично многу верувам во хороскоп :) Со дечко ми мислам дека си одговараме, сега за сега е супер, заедно сме 5 месеци, не е многу ама ОК :D Јас сум Девица и во знак и во подзнак, а тој е Вага во знак, во подзнак не знам што е :) До сега што имам прочитано секогаш ми било погодено. Првпат сум со Вага во врска, ама можам да кажам дека најмногу ми одговара, бидејќи сум била во врска со Јарец 3 години и тука немам коментар :D исто и со Бик 1 година - no comment :D така да, ова е најдобрата комбинација, барем за мене.
    Поздрав од Куманово ;)
     
  16. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    ЈАС И ПАРТНЕРОТ СМЕ ВО ХОРОСКОП БИК И СУПЕР ФУНКЦИОНИРАМЕ(ДА НЕ НИ Е НА ПОДРЕК),ИАКО ИМАМ ЧИТАНО ДЕКА НЕ УСПЕВА ВРСКАТА ПОМЕГУ ДВАЈЦА БИКОВИ :rofl:
     
  17. Muse

    Muse Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    И јас имам читано дека исти хороскопски знаци не си одговараат.. Хмм.. можеби до некаде е и точно бидејки сакаат исти работи, а ако нивните желби не се прво задоволени тогаш сигурно и нема да возвратат.. Според мене, хороскопските знаци се направени според различните карактеристики и особини на луѓето и сличните на оние кој се родени во оној близок временски период.. Па затоа едни карактери си се надополнуваат со други.. На пр. јас сум Риби а дечко ми Шкорпија.. Тој е рационалниот, јас чувствителната, тој е инатливиот јас попустлива.. Можеби не е најсовршено али затоа се онака си се надополни и после еден куп математички равенства се така убаво си се избалансира..А исто така и со другари, најубаво си се разбирам со Рак, Бик и Шкорпија.. Уште по првиот муабет ги прашувам 'Ти бик да не си?' :D Сепак еден хороскопски знак неможе да определи еден куп индивидуи, па нели секогаш има нешто за кое велиме дека не ни е погодено, а на друг пак кој што е ист знак како нашиот му е погодено.. Се е до карактерот на личноста, а хороскопот е само сумирање на тие особини..
     
  18. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990

    Водолија со вага - бунтовник што се колеба :) Генерално, два воздушни знака во една личност, секогаш се интересни ликови. За водолијата е типично да е бунтовна, да бара повеќе од животот, додека вагите се поскромни и се двоумат за многу нешта, така што ти си во принцип, жена што знае што сака, но кога ќе го добие, се прашува, дали избрала како што треба?
    Маж близнак со водолија си е доволен сам на себе. Хаотични, позитивни, некогаш саркастични и крајно напорни ако не им се обрне внимание, со нив треба само тактички. Не се силно вљубливи личности, но знаат да ценат добра интелектуална врска. Проблемот со маж близнаци - водолија е што неограничено ја цени својата слобода, па може да ве нервира кога ќе флертува, макар било тоа и за забава.
    Спојот е сосема во ред, воздушен со воздушен знак се надополнуваат.
     
  19. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    јас сакам да ве прашам дали некој знае дали девица и девица си одговараат :D
    ве молам ако некој знае нека каже, многу верувам во тие работи
    фалаа :wasntme:
     
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lady-gaga

    lady-gaga Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    A dali znae nekoj kako si odgovaraat bliznak so bliznak ? ako znae neka pisi :*