1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влијанието на хороскопските знаци во врската

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Eli-sweety, 10 април 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Бик и Шкорпија=Паклена(читај жешка) комбинација ;) :lol:
     
  2. Shadow

    Shadow Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Јас сум девица (подзнак риби) :D инаку не е лоша комбинацијава :D
     
  3. Shadow

    Shadow Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Последниот дечко ми беше вага ама имавме многу кавги :x но изгледа дека и подзнакот има некое влијание инаку сум Девица..
     
  4. Shadow

    Shadow Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0


    Virgo + Libra: Earth + Air = Dust :D :D :D :D
     
  5. buzzle

    buzzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    хах добар линк..Fire + Earth = Lava :) :)
     
  6. Shadow

    Shadow Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Odgovaraat :)
     
  7. wild-rose

    wild-rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    5
    Искрено верувам...Хехе, девојки, јас сум лав(подзнак шкорпија) а тој е шкорпија и незнам уште колку ќе тераме заедно хахахаха навистина кога се гледаме ни е незаборавно, ама не оди некако....не си ги поднесуваме карактерите последно време...има спас?
     
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    јас секој ден си го читам хороскопот иако никогаш не ми погодил освен некои општи работи....ама сепак ќе си го прочитам и ќе пробам да се пронајдам :lol: :lol: инаку незнам... јас бев заљубена во најдобриот другар така се случи наеднаш...недоразбирање :D потоа ми кажа дека не ме сакал ко што ме сакал порано .ооооффф !он беше бик ја водолија..а викаат дека не се согласуваат..па ете сеа е заљубен у една водолија...а неговата нова најбоље другарка е исто водолија..вол манипулаторски :) ..веќе не верувам...ама пак си читам и верувам во надеж дека ке дојде и мојот час :talk: :angel: :wasntme:
     
  9. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83
    дечки а си одговараат ли водолија и лав ?
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.505
    Пол:
    Женски
    Ај да не отворам тема, ќе о споделам текстов тука :)
    Емоционалната отвореност на хороскопските знаци

    Дали вашиот партнер има тешкотија во искажувањето на чувствата или отворено ви го кажува тоа што го мисли? Некои хороскопски знаци е лесно да ги наговорите да ви се отворат, а за други ќе ви биде потребна кристална топка за да ги одгатнете нивните мисли.

    Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.

    Скорпијата обожава интензивни, страствени разговори од срце, па не би било невообичаено таа да го подбуцнува нејзиниот партнер да навлегува подлабоко во искажувањето на емоциите, отколку што тој би сакал. Кога ќе размислите подобро тоа и не е така лоша работа нели? Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе.

    Гордите и самоуверени лавови немаат никаков проблем во искажувањето на нивните чувства, барем не на почетокот од врската. Лавот попрво би зборувал за она што тој го мисли и чувствува, отколку да се обидува да сфати кои работи е неопходно да се споделуваат помеѓу партнерите во врската. За да го задржите фокусот на лавот кон љубовната врска која ја имате со него, потребно е да го храните неговото его и да му дозволите да биде во центарот на вниманието.

    Рибата на почетокот од врската е многу нежна, заводлива и поетична во изразувањето на нејзините чувства. Но со текот на времето, таа може да стане нејасна и двосмислена за партнерот, а тоа се случува секогаш кога е принудена да донесе некаква одлука. Ако сте во врска со риби, ви препорачуваме да го научите текстот на неколку омилени песни на вашиот партнер и додека разговарате со него, да му ги цитирате оние стихови во кои верувате дека тој најмногу ќе се пронајде во моментот. На тој начин можеби ќе добиете зрак надеж дека сте успеале да допрете до срцето на рибата.

    Девицата, бикот и јарецот не можат сосема да ја разберат поентата на длабоките емотивни моменти, бидејќи по природа се практични и сакаат да уживаат. Но дури и девиците кои се „гладни“ за работа, може да ги наговорите да разговараат со вас доколку успеете да ги доведете до искушение. Дури и да се случи тоа, нема гаранција дека ќе разберете како тие навистина се чувствуваат – особено не биковите.

    Близнаците, стрелците и овните можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.

    Сигурно не сте започнале љубовна врска со водолија затоа што таа е многу емотивна личност. Баш напротив, водолијата ве привлече со нејзината незаинтересираност, самостојност, љубопитност и бистар ум. Тоа е можеби знак кој е најтешко да го запознаете кога станува збор за емоциите.
     
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Virgo + Cancer
    Earth + Water = Mud

    Драматична, емоционална, енергична врска...



    :up:

    :up:
     
  12. Eli-sweety

    Eli-sweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    15
    е и јас се пронајдов за Шкорпија!

    инаку да си го демантирам мислењето. Сепак излезе дека можам да се сложам и со лав :lol: :$ :$ :$
     
  13. gluvarche

    gluvarche Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    113
    јас можам да кажам за комбинација, шкорпија и стрелец невидена поврзаност (врска страсна, со експлозии т.е. драми :D )
    јас сум шкорпија а бившиот е стрелец, и покрај тоа што не сме сеуште заедно си одговаравме, (идевме 5 години)

    сега барав на интернет комбинација шкорпија и јарец.... и се изнасмеав
    вода+земја=кал
    хахаххахааааа :) има некој искуство во ваква некоја комбинација??? незнам дали само јас или е општо карактеристика за јарците дека се малку чудни карактери :worried: некако тешки....луѓе....
     
  14. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас не верувам многу во хороскоп, ама си читкам и ми се интересни овие работи :lol:
    Инаку јас сум близнаци дечко ми шкорпија, а супер се согласуваме :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Scar.Tissue му/ѝ се допаѓа ова.
  15. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Баш ме интересира сто мислите во врска да се двајцата близнаци?
    Значи ми се свиѓа еден дечко што е во хороскоп близнаци, а и јас сум близнаци...Според некои муабети што ги имаме правено сме премногу слични :) сакам да ги слушнам вашите размислувања
     
  16. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Ако навистина сакаш да дознаеш дали тој дечко е за тебе или не здравје боже ке одиш на летување сама со него на некои 15,20 дена се разбира доколку и тој сака но тотално сами двајцата.Од тој одмор ќе дознаеш дали можеш да живееш со него подолг период.Инаку по статистика близнаците меѓусебно си одговараат но и со другите воздушни знаци ;)
     
    На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
  17. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Тука многу прсти имаат замешано вашите подзнаци и затоа добро се согласувате.
     
  18. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Многу работи зависат од подзнакот како и од знакот на месечината и затоа и некои чудни комбинации се случуваат но процентуално ти се во помал број.Инаку за маж јарец со сигурност можам да ти кажам дека по малку е како завеан,многу е силен на уста додека на дело е кастрофа.Од 24 часа во денот 23 часа мисли како да дојде до големи пари.Пак ќе кажам процентуално повеќето се вакви иако постојат и спротивни на овие што ги кажав но со помал број.Сум имал работа со неколку јарци било да ми се колеги на работа или ми биле пријатели и од искуство за повеќето немам добро мислење.
     
    На gluvarche му/ѝ се допаѓа ова.
  19. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Точно е дека не треба да веруваш во хороскоп посебно оној што го пишува по весниците но целосно треба да веруваш во астрологијата бидејки тоа е наука.
     
  20. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    А две рибички,како би се сложеле тие понатаму ? Мене сега за сега ми е ОК,па ќе видиме понатаму. :)