1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влијанието на хороскопските знаци во врската

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Eli-sweety, 10 април 2010.

  1. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Вага и лав да дефинитивно добра комбинација. ;)
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ние сме си таман,компатибилни по сите правила и прописи на астрологијата.
    Јас Вага со подзнак Рак , тој Водолија со подзнак Скорпија..Двајцата месечини во Овен...
    Не памтам некогаш да се имаме скарано за нешто,можи до хороскопот да е јбг ;)
     
  3. MonNy.B

    MonNy.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    36
    Не верувам баш на хороскопот, но се чудам како тој на Фемина е потполно точен! И нема врска за компатибилност на хороскопски знаци... Јас сум Риби со подзнак Девица, дечко ми е Стрелец (незнам шо е подзнак) па супер ни иде скоро една година... За некои риби и стрелец се интересна комбинација, за некои нескладна... :?: :)
     
  4. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Јас сум лав и поголемиот дел од бившите со кои добро ми одело, односно имало разбирање, страст и шанса за натамошен прогрес ми биле овен, стрелци и ваги, така што би се согласила со компатибилноста која го кажува истото за лавовите. Сепак најмногу од овие мислам дека ми одговара овен, вагите ми се некако понежни, за разлика од овните кои се доста доминантни и знаат да го следат брзиот ритам и да ги исполнат жешките барања на лавовите :)
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    Јас уште си останувам верна на тврдењето, дека нема подобра комбинација од рак и бик.
    Меѓутоа, морам, принудена сум да прашам - што мислите, се совпаѓаат рак и стрелец? :^)
     
  6. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Според мене,Мишелке комбинацијава е :Down: :shake:
    Не сакам да те разочарувам ама ние со стрелците сме скроз на различна бранова должина,значи многу сме различни..Магаре и козметика во кое ние сме козметиката :D
    Стрелците се авантуристи,секогаш се во покрет,инаети невидени...
    Но,сепак од големо значење е дали ракот е типичен рак,дали стрелецот е типичен стрелец...Има многу предуслови тука,немора ништо да значи,да не те разочарувам :lol:
     
    На Sara123 и Mishela им се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    Кааако е можно, да налетувам само на вакви чкљрк знаци бре, ај барем се надевам дека јарецот во мене ќе заврши работа - а толку се совпаѓаме, што си мислев и дека е бикче, а он стрелец да ти бил. :x :D
     
  8. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.597
    Допаѓања:
    23.101
    Пол:
    Женски
    Ај некој нека ми каже Јарец и Бик? Си знам веќе јас, а и на секоја страна го пишува истото, но може нешто ново ќе прочитам, интересно ми е.
    anyone?
     
  9. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    А што мислите за водолија (јас) и девица (тој) ?
     
  10. Lady-Cha

    Lady-Cha Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    23
    А што мислите за Близнаци (јас) и Бик (тој) ?
     
  11. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Јас Вага а Тој Бик???????????
     
  12. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    http://www.kafepauza.mk/astrologija/bik-i-lav-ljubovna-kombinacija/
    Знаев дека си одговараме со Петко тотално, а и ова текстов е 100% точен.
    Јас со ниту еден друг хороскопски знак неможам така непречено да функционирам како со Лав.

    Се така ајно и бајно, помеѓу мене и Петко, само недај Боже да летне некоја искра која може да предизвика караница.
    Е тогаш тоа што се случува повеќе наликува на психичка тортура него ли на караница. Ниту една од ретките наши караници не се завршила за 15-20 минути ќе се издреме еден на друг и толку, нашите жешки караници траат со часови, а еднаш се случи да се караме (не да бидеме лути, туку да се караме) два дена.
    Ние сме баш анималистички водени тогаш, првин се обидуваме еден со друг да се фатиме во замка, потоа следуваат игри на зборови и дијалози кои ни Аристотел не би ги протолкувал, па дури тек потоа одиме во директен напад.
    Но се тоа е на ниво, без директни навреди (глуп, прост, к*рво, сељак), туку реченици од типот на „Извини Петко, ама да му е*ам матер дај бе признај си на себе дека твојот коефициент на интелигенција е понизок од мојот и прекини да контраш!“. И туку он скока „Извини што рече, како прво молим ти се таквите констатации задржи ги за себе, зошто човек со твоја интелигенција тешко дека може да процени туѓ капацитет“.
    И се така во недоглед...

    Е лутина неможеме да држиме, трае напнатиов дијалог што трае, час, два, три... И штом се уќутиме значи спласнале страстите и почнуваме нормален и реален разговор.

    Во нашата врска никој не доминира, ниту јас него би му дозволила такво нешто, нити тој мене. Љубоморно се чуваме, на различен начин. Јас како Бик секогаш сум спремна да го заштитам својот партнер, а тој како Лав знае гордо да се исправи над мене со гестикулации што значат „Не дирај ми њу“.

    И најбитното и двајцата сме претерано амбициозни, и секогаш ќе си бидеме потпора и подршка еден на друг.

    Така да, да резимираме, хороскопските знаци и те како влијаат на врската.
     
    На Eli-sweety му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    јас со мојов сме тотални хороскопски спротивности, а си го осеќам ко сродна душа.
    значи буквално ко да не пресекол некој некад и сеа сме се споиле.
    така што ова со хороскопов нема благе везе, а и вака општо сметам дека спротивностите се привлекуваат.
    сигурно не би можела да поднесам некој така лигав како мене.
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    http://www.kafepauza.mk/astrologija/jar ... mbinacija/


    Баш за хороскопскиве знаци имам дискутирано со дечко ми. Тој е овен, но искрено водолијата во подзнак многу повеќе му влијае на карактерот него ли знакот. Точно, има превземено нешто и од овенот но во поголемиот дел од карактеристиките му се препишуваат на водолијата. Единствено од овенот е што е брз, импулсивен, бурен. Додека пак јас како горд јарец сум ужасно тврдоглава, што исто е случај и со него, па нашата тврдоглавост во врската гледаме што повеќе да ја тргнеме на страна зошто со тврдоглавост и гордост до неба сме сфтиле дека не правиме ништо. Така да, знаеме да попуштиме за доброто на врската.


    Вика: „Ако овенот и јарецот подобро се запознаат и решат да ја одржуваат нивната врска на долг рок, тие можат меѓусебно да се научат на многу работи, кои не би успеале да ги сфатат сами.“
    ОВА Е И ПОВЕЌЕ ОД ТОЧНО !!!
    Кога ќе се заљубиш и си спремен врската да ја однесеш на долга стаза, тогаш ќе се одвикнеш од лошите навики и ќе се приспособиш на навиките и размислувањата на другиот, ако сакаш да опстанете.



    Иако сметав дека не поседувам ниедна карактеристика на јарецот освен тврдоглавоста и упорсноста, како што поминува времето некои работи ми лежат на карактерот. Но, морам да кажам јас сум спој на јарецот и мојот подзнак, иако според часот на раѓање се вели дека подзнакот има огромно значење врз мојата личност, дури и преголема. Така да можам да кажам дека повеќе сме скорпија и водолија, отколку јарец и овен. :)
     
  15. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас сум бик. Тој е бик. (Earth + Earth = Solid Ground, според линкот на трендафилка) :lol:

    Значи, врската е solid ground, се додека не се најде причина за кавга. Е тогаш врската е торнадо, ама најсериозно :lol:

    Супер е се, и убаво е се, и комуникација и разбирање, и почитување, и сакање, и се се по ред ... но кај секој пар мора да дојде некој бош период.
    Кога ние се караме, тоа е хаос. Мислам дека знае цела моја улица, и цела негова улица. Не дека сме се скарале за нешто битно ... општо за глупости па просто ги прошируваме работите до недоглед(обично јас тоа го правам кога сум нервозна и не се контролирам), а тоа е страшна работа, и го занемарувам фактот што е и тотално непотребна. Па оди викање, урлање, па трескање телефони, или штотидојдеприрака, од земја или ѕид, како и да ти е полесно ...
    И поминува време, можеби саат два, или ден два, или недела две, во зависност од тежината на кажаните зборови, инаетот кој да попушти прв и остали фактори. Па после човечки седнуваме, си правиме ретроспектива, се газиме од смеење и се смируваме.
    Ова е во страшните кавги ... неколку пати годишно.
    Некогаш се случува и да речеме готово е крај меѓу нас дрн дрн дрн ... и утредента да се слушнеме па да се смееме на се што сме истрескале претходната вечер.
    А ако стварно премногу сме испокарани, тогаш и по цела ноќ можеме муабет да си правиме, смирено грешките си ги кажуваме, се разбираме, ама обавезно откако ќе поминат жустрите 5 минути.
    Или во ниедно време, јас не спијам од нервоза, тој исто така, и ќе се слушнеме, и ајт до улица, па ваму таму, да имаме убава ноќ полна со зборови и прегратки. Мене овие ноќи ми се најубави и би се карала почесто само за да ги доживувам почесто :lol: Кога е таков добар, и пред да каже нешто размислува три пати за да не збеснам ... и кога ме гледа така заљубено и нежно и кога сакам да го гушкам цело време и да не се оттргнам од него. :inlove:

    А во оние помалите, ми спушта слушалка, ме чека да се смирам демек, и после се слушаме, ама јас затоа што не сакам да се оладат работите вртам и вртам одма да ги решиме проблемите, па тој не крева па ќе изгаси телефон, па после за инает јас нема да му кревам зошто ме изнервирал ... и така неколку дена ќе се пукаме. И така додека едниот не се освести, или заради други околности не настане смирување побрзо. Па после обавезно ќе му подспомнам што мислам дека згрешил, а и тој нема да остане покусо и ќе се рчкаме со смеење.
    Од инает знае и да не се јави по два три дена, не е дека јас ќе му се јавам нели, и јас се нервирам и и за тоа многу често се караме. Се поминува, сегде има кавги, сегде има лоши периоди ....

    Ама кога станува збор за меѓусебна доверба, за почитување, за ценење, за поддршка, за разбирање ... тука немам ниту најмал коментар.

    Јас сум девица во подзнак, тој не знам што е, ама како и да е, хороскопот има влијание и тоа многу. Се раздолжив, а многу лесно можев да го пишам само заклучоков :D
     
  16. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    A женски според вас како иде риби (јас) и скорпија? Од искуства. Треп, треп. :)
     
  17. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Двата се водни знаци би требало да си одговарате. Скорпијата е мистериозна, а рибата е мечтател. Во ваквата врска владее разбирањето. Ама сепак, карактер си е карактер.
     
  18. Girly101

    Girly101 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    :!: jas rak a toj vaga? :)
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    Ај да ве слушнам, ова де, читнам што ќе ми кажете за комбинацијата од рак и јарец ? :^)
    Имајте во предвид дека
    јас во подзнак сум јарче. :angel:
     
  20. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Ај некој да ми одговори... Јарец и Стрелец ?
    како ојме според вас xD
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.