1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влошки за чевли

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Trendafilka, 5 февруари 2012.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.586
  Девојки, јас да ве прашам дали некоја ги користела овие перничиња на Шол и како се покажале?
  [​IMG]
  Навистина ли помагаат при болки во предниот дел на стапалото, додека сте на високи потпетици?
  Плус, дали се за една или повеќе употреби?
  Кај нас се некаде околу 400 ден, се прашувам дали е добра инвестиција?

  Едит:
  Најдов дел од тоа што ме интересираше.
  Prozirni, ultra tanki i diskretni. Ostaju čvrsto na svom mestu. Mogu se koristiti više puta. Mogu se prati.

  Уште некоја да каже дали се ефикасни.
  :)
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.321
  Допаѓања:
  145.024
  Општи прашања

  Трендафилке,кај мене се покажаа ултра непрактично. Ако ги носиш на сосема точни чевли,сметај дека ќе ти ги стеснат и ќе ти создаде друг проблем,триење на ногата од горниот дел на чевлите. Ги имам носено и на сандали,ремчињата ме убија,на салонки,горе ногата ќе ми прснеше,на чизми,прстињата ми ги соголе кај ноктите.
  Некој со други искуства,ама мене ми беше нврмор.
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.586
  Општи прашања

  Леле, џабе радување... :(
  А некои други?
  Или ќе си трпиме болка?
  :(
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.321
  Допаѓања:
  145.024
  Општи прашања

  Епа јас имав на авон,па мајка ми земала вакви за неа,ама исти курац,различито паковање! :D
  Не знам,може до моето ноџе е,некако да најдеш некој што има,па да си испробаш само и ако ти одговара,земи ги. Ама искрено да ти кажам,па и не видов аир дека се промени болката од притисокот. :^)
   
 5. luxor

  luxor Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Општи прашања

  jas gi imam probano i vo pocetokot ne se pokazaa kako najdobri i koga mislev da se otkazuvam vidov rezultati, koristi gi izvesen period ke ima efikasnost.
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Општи прашања

  Јас пак ги имам и не можам да замислам да носам штикли без нив :wasntme:

  Точно е тоа дека на сосем точни чевли ја стегаат ногата, ама јас ги ставам измеѓу, како да кажам, баш на тој дел од штиклата каде што е падот, не скроз напред и мене ми се супер.
  Само ми се десило на сандали да ми се излизгаат скроз напред бидејќи веќе не ми лепат како порано, па треба да си набавам нови, ама во глобала, јас од нив си видов раат.

  За да пробаш, а да не дадеш 400 денари- купи си некои поефтини, па ќе видиш како ќе ти одговараат тебе ;)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.321
  Допаѓања:
  145.024
  Општи прашања

  Сега ми текна,има во Џамбо,за некои смешни 100 и нешто денари. Види земи такви за почеток.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Општи прашања

  Ајде коа сте веќе кај тој муабет да прашам и јас...Имам салонки кои дали од носење, незам од што кога ги носам ми излегува ногата од позади. А да се помали напред нема да ми влезе ногата, значи само позади кај петата како да ми се раширени и понекогаш ќе ми излезе, како да ми лизга. Има некое чаре за ова? Овие од погоре ќе помигнат нешто или...? Ми треба нешто да ми ја држи цврсто ногата за салонката
   
 9. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Општи прашања

  Трендафилке јас ги имам користено овие
  [​IMG]
  и можам само да ги пофалам. Ептееен се добри! Баш за Нова Година ги носев и да ти кажам издржав цела вечер а не осетив никакви болки, така да навистина помагаат. Само што јас ги земав негде околу 280, не 400. :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Kолку се израдував кога ги купив, а колку се разочарав кога ги пробав. :angel: (јас имам од друга фирма).
  Ги пробав со разни чевли, во некои ми прават да ми е претесно, а во летните сандали ми се слизнуваат, дури и ми излегуваат скроз напред низ прсти, дури и ме набиваа одздола.
  Мене ми се покажаа како непрактични отколку реално да ми помогнат.
  Пробав на сите начини да ги наместам, да ги ускладам, ама џабе.
  Сепак не ми е жал што ги купив, затоа што голема желба ми беше да ги имам.
  Сепак можеби некоја е задоволна со нив... :?:
   
 11. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Kade da najdam vloski za cevli ?
   
 12. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  си порачав едни од авон 370 беа ги носев еднаш и добри беа, како гумени се и се лепат на чевлата и се добри бар мене не ми се лизгаше ногата задоволна сум :)
   
 13. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.768
  Од тие гумените, безбојни, како силиконски, јас имам користено си ги земав од една продавничка за чевли на битпазар за 100че. Иначе ги земав зошто имав едни салонки што мајка ми ми ги облече на два пати па ми се раширија и со овие таман ми дојде на ногата. За намалување на болки незнам дали помагаат, ама јас цело лето си ги износев на балетанки отпосле и сега пак ќе си зеам
   
 14. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.278
  Пол:
  Женски
  Си купив едни од Џамбо за штикли околу 60 денари се.
   
 15. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  4.417
  Здраво каде можам да најдам убави меки влошки за чевли? За целодневно пешачење ми се.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.199
  Допаѓања:
  79.930
  Пол:
  Женски
  Не знам дали решението на мојов „проблем“ се влошки за чевли, ама да пробаме овде. :D
  Неодамна купив штикли, ги немам носено воопшто, а ми беа скроз точни на број. Ги пробав пред некој ден и при одење приметив дека ногата од едниот чевел ми излегува надвор, ко да ми е голем (а не ми е, не знам зошто вака) и ми беше многу чудно.
  Напред се океј, проблемот е во задниот дел и не знам дали да ставам од оние перничињата што се само за тој дел - се плашам да не ми се одлепат при одење и да се изрезилам со некој Пепелашка момент. :D

  Некое решение има? Навистина ми е чудно ова, досега не ми се случило вака. И штиклите е толку удобни, штета е да ми останат неизносени. :(
   
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  @Mishela мислам дека ти требаат влошки за напред, да не ти оди ногата нанапред во чевелот. Во ДМ има кожени, згодни се ептен. Ако се одлучиш сепак за тие што се ставаат позади, нема шанси да ти се одлепи, многу цврсто се лепат за чевелот. Јас ги имам користено на чевли кои ми беа тесни и тврди позади и исто така беа ептен удобни.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.199
  Допаѓања:
  79.930
  Пол:
  Женски
  Фала ти @DAngel, јас ги гледав во ДМ овие малите баш за тој дел позади, само навистина ми е страв да не ми се одлепи кога ќе ми се испоти стапалото и да настане некој резил да изгубам чевел во од. :)
  Не знам дали би ми завршиле работа и со оглед на тоа што сепак се наменети за ублажување на триењето.
  Ќе ги разгледам и другиве, ќе пишам апдејт. :)
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Нема шанси да ти се одлепат, јас се изнамачив додека да ги одлепам моите. Како ја залепиш првиот пат - така стои, немаш ни можност за поправање. Не знам дали би ти биле од помош, јас прво би помислила на тие за напред ама гледам на интернет оние за позади ги препорачуваат за shoe sizing. Пиши што си направила, да знаеме и ние ако ни притреба :wasntme:
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.199
  Допаѓања:
  79.930
  Пол:
  Женски
  Ќе купам и такви и такви, па ќе видам кои ќе ми се покажат поефикасни.
  Па нека пукаат после штикливе кога ќе ги настегам од секаде. :rofl:
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.