Воајери или егзибиционисти

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 1 септември 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Еве една интересна тема, сите ние помалку или повеќе сме или егзибиционисти или воајери, па би сакала да бидеме искрени барем овде и да одговориме на следново прашање: Дали вас повеќе ве возбудува егзибиционизмот или воаејеризмот, ако морате да бирате од овие 2 каде би се сместиле себеси помеѓу воајерите или егзибиционистите.
   
 2. Angel-Heart

  Angel-Heart Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  9
  Воајери или Егзибиционисти

  Егзибиционисти :P
   
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Воајери или Егзибиционисти

  Мене повеќе ме возбудува егзибиционизмот отколку воајеризмот.
  Јас особено кога мастурбирам, ма да некогаш дури и кога мам вистински секс замислувам дека сум на отворено и дека има многу погледи фперено во мене. Егзибиционизмот е фаза низ која сме поминале скоро сите од она секс или петинг, во кола што е исто така еден вид на егзибиционизам. Потоа секс дома во ситуација кога во другата соба има некој кој во секој момент може да влезе, сето тоа може да се нарече еден вид на егзибиционизам. Додека на воајеризам сме изложени посебно ние жените, понекогаш мажите знаат да бидат толку нападни во својот воајеризам т.е зјапање во женското тело што за девојката станува ужасно непријатно. Но како и што претпоставував сето ова е сеуште табу тема кај нас и лугто не сакаат за тоа да зборуваат јавно.
   
  На Spiceyourlife и diskreten32 им се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  Воајери или Егзибиционисти

  Барби, мислам дека малку си подркала поимове :P

  Егзибиционизам е претерано и нападнато скренување на пажња на околината за себе и свој изглед. :!: Да илустириам - покажуваш газе или цицка на шефот ;) а војаризмот е да те пали кога гледаш некој како има секс или мастурбира и сл. Слика - гледаш порно филм :geek:
  Те просветлив :angel:
   
 5. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Воајери или Егзибиционисти

  А, што јас реков погрешно, зарем не е егзибиционизам кога имаш секс на парќинг, и во секој момент може некој да те види. Ти ми кажуваш за егзибиционизам кој се граничи со манијачече, даодиш по улица и да покажуваш одредени делои од тело. Тоа е веќе забегана форма на егзибиционизам.
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  Воајери или Егзибиционисти

  Прашај го чичко Гугл, ќе ти каже поубаво

  http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B3%D0%B7%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BC
  http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%B0%D0%BC
   
 7. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  134
  Воајери или Егзибиционисти

  Нема потреба да го консултирам чичко Гугл, иту тетка Виќипедија, јас знам шт е егзибиционизам а што воајеризам. Но ако тие 2 поима се примнуваат стрикно и во нивната изворна форма, тоагаш тоа е кривично дело и се коси со законот. Воајеризав во права форма е да одиш и да навлегуваш, во нечии интимен живот да зјапаш по прозори, или да поставуаш камри на нечии приватен имот и да ги гледаш додека тие водат љубов и притоа сексуално да се задоволуваш. Но тоа е против законски и затоа ги земав за пример овие поблаги форми на овие 2 поими.
   
 8. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.174
  Пол:
  Женски
  Воајери или Егзибиционисти

  Ако не навлегуваме во екстремности или патологии, жените се во суштина егзибиционисти, а мажите воајери.
   
  На Spiceyourlife, Twinkles, tinan и 3 други им се допаѓа ова.
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.062
  Пол:
  Женски
  Воајери или Егзибиционисти

  Мислам дека сепак има прашања кои е не е битно како се толкувани во официјална литература, ами како се разбрани меѓу народот.
  Воајери се набљудувачи. Егзибиционисти се демонстратори :lol: Уште попросто едните сакаат да гледаат, а другите да бидат видени.


  Воајерите ми се тесно поврзани со манијаци, барем таа форма на оваа појава е застапена кај нас. Егзибиционисти и воајери се подеднакво застапени прибидејќи тоа е тимска работа :D
  Вакви активности и собири, незакажано, се одвиваат Битола зад спортска и Скопје на Водно.
  Мене и двете појави ми се крајно антипатични.
   
 10. Sardinija21

  Sardinija21 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  91
  Воајери или Егзибиционисти

  Значи колку воајери има низ градов тоа е чудо едно лугево дремат по афтобуски станици само за да зјапаат во девојки особено летно време, ужасно ме нервираат такви луге. Се прашувам дали тие луге се толку неспособни па неможат да си фатат нормална девојка/жена и да видат се што ги интересира туку мораат да дрмат и да манијчат по афтобуски станици и афтобуси. Можеби приметивте дека сум револтирана но тоа е последица на она што ми се случи пред неполн час. Се враќам јас накај дома се качувам во афтобус, ама како за беља седнувам на оние седишта што се свртени едно кон друго, карши мене седнува еден господин и почнува упорно да зјапа во мене. Јас како за беља па бев облечена во кратка сукничка и некоја маичка на прерамки со доста длабоко деколте, и човеков кога си зјапна де доле де горе ма ич око не му трепнува, барем да носеше наочари за сонце па ај некако ама вака ептен ми падна непријатно. Инаку што се однесува да прашањето, точно е тоа што го рекоа неколку членки дека мажите се повеќе воајери а жените егзибиионистки, природата ни е таква да заведуваме и да си го храниме своето его со тоа што ќе ѓи палиме машките и ќе се насладуваме со тоа гледајќи како им течат лиги додека зјапаат во нас. Инаку што се однесува до мене јас сум многу срамежлива и никогаш не би можела да водам љубов а да знам дека некој друг ме гледа. Или недај боже како една моја другарка која, кога ќе примети дека некој зјапа во неа ќе почне да ги прекрстува нозете како во филмот жешки страсти мене тоа ми е малку глупаво идејки можеш некого толку да го напалиш да земе да те силува.
   
 11. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  865
  Воајери или Егзибиционисти

  А на друга тема пишуваш за секс со двајца мажи..... Малце си ми контрадикторна?! :rofl:
   
 12. Srekicka1

  Srekicka1 Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Јас го имам овој да речам проблем.. имам голема желба за воајеризам и егзибиционизам.. понекогаш ме носи желбата и неможам да се контролирам.. свесен сум за тоа но некако е посилно од мене. Ако има некој вакво искуство или знае како да го решам овој проблем нека каже
   
  Последна измена од модератор: 10 декември 2018
  На Romancer му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.823
  Допаѓања:
  164.305
  Психолог.
   
 14. Notorious-B

  Notorious-B Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Машки
  Комбинација од двете.
   
 15. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Po priroda nie zenite sme egzibicionisti povekje, za razlika od mazite koi se voajeri- no ne e loso i blaga kombinacija i od dvete nekad..iako prvoto povekje go pretpocitam..kaj nas voajerizmot ima drug zamav i e vulgarno predstaveno od manijacenjeto na poedinci
   
  На Кetrin40, Romancer, Desi1991k и 3 други им се допаѓа ова.