Вовед во анатомија (Grey's Anatomy)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 2 септември 2010.

  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.366
    Допаѓања:
    7.828
    Пол:
    Женски
    Дали ја гледате серијата или веќе ја имате изгледано.Отпочеток кога ја даваа на а1 ја следев често,ама потоа ја запоставив.
    Сега ја гледам на фокс лајф,само многу ми е испомешана.Сепак ја гледам секоја можна епизода,ако не стигнувам ја ставам да ми се снима.Преубава ми е серијата,епизода не пропуштам.Дали знаете како завршува? Ја гледате ли? На која програма ја гледате?
    Ако нешто не ви се бендисува темата слободно клученце. ;)
     
    На unknowngirl1010 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Леле ми текнува кога бев помала со мајка ми и брат ми епизода не испуштавме :D Мн ми беше убава серијата :) Одвај дочекувавме да почне. Сите тројца загледани во телевизорот никој не смееше да писне :lol: :lol: Кога почнаа да ја даваат на А1 гледав ама прекинав :P Сега не ја гледам ;)
     
  3. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.816
    Допаѓања:
    5.508
    И јас ја гледам ама си ги спуштам епизодите од интернет бидејќи на фокс многу измешано ја даваат и ме нервира. инаку заврши 6 сезона и сего од средината на септември излегува и 7ма сезона. Ми се допаѓа тоа што паралелно во серијата има и медицински случаи и приватниот живот на стажиситите и лекарите ептен убаво ми е споено се заедно.
     
  4. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Кога почнаа да ја даваат на А1 мислев дека нема да биде интересна..медицинска серија :^)
    Но кога почнав да ја следам гледав да не испуштам епизода..Ја гледам моментално на Фокс..па и ако се погоди некоја епизода која ми е веќе гледана..сепак гледам...потоа имаше некое спојување со Приватна пракса(мислам дека така се викаше)па сега таа серија ја даваат посебно..Е тоа не го сфатив баш..Ваљда не сум гледала тогаш... :)
    Сите ликови ми се симпатични,секси и интересни на свој начин...Омилени ми се Мередит,Изи и Дерек..
    Си плачам редовно со серијава... :wasntme:
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.819
    Не ја гледам нешто многу многу, ама знам одвреме навреме да изгледам некоја епизода. И јас исто мислев дека ќе биде глупава и дека се‘ околу медицина ќе се врти, ама испадна скроз поразлична од тоа што го замислував.
     
  6. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    ja davaat na fox life sekoj den ( pon-pet) od 15 h toa e 3 ta sezona i sekoj ponedelnik ( toa e 5ta sezona) vo 22h
     
  7. vesna23

    vesna23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    81
    Серијата е топ барем во секој епизода се случува по нешто различно а не цело време да се врте едно исто. Ептен им е добро сценариото со медицинските случаеви и љубовните проблеми . Јас обожавам да ја гледам затоа што ме интересира медицината.
     
    На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Значи,
    последната сезона имаше многу јако финале
    , едвај чекам да почне новата да се емитува. Знае некој кога почнува?
     
  9. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Пред некој ден забележав дека на А1 е почната петтата сезона, и ќе се емитува од понеделник до петок во 16:45, на А1 Телевизија. :)
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.981
    Допаѓања:
    66.384
    Пол:
    Женски
    Мај фејворит. Ја обожавам серијава и седмава сезона ќе биде топ. Едвај ја чекам втората епизода. Ќе има утре линкови ваљда, ама дури во пон ќе стигнам да ја гледам.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  11. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Обавезно ја гледам секаде каде што ќе стигнам :D На Фокс Лајф ја гледам во понеделник навечер, мислам дека е на крај на 5 сезона некаде и си плачам така редовно :)
    Преубава е серијата, просто ја обожавам ;)
     
  12. purple.butterfly

    purple.butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    23
    Редовно ја следам, минатата недела во Америка почна седмата сезона. Таму премиерите се во четврток, па јас во петок си ја симнувам и ја гледам. Кај нас се назад 2 години :clap:

    Еве, на кратко, што има ново:
    Џорџ ќе го удри автобус и ќе умре, Изи ќе се разболе од рак, ќе се лечи долго време и на крајот ќе ја снема, т.е. го раскинува договорот со серијава за да снима играни филмови, а пред да ја снема, додека е болна, се мажи со Алекс. Дерек ќе стане шеф на хирургија, ама еве на почетоков на седмава сезона си даде отказ и пак шеф е Ричард. На крајот од шестата сезона имаше еден сериски убиец во болницата и уби 11 вработени мислам, ама сите беа од Мрси Вест Хоспитл, која се спои со Сиетл Грејс, така што не е умрен никој од главниве. Се појавува на Меридит полусестра, која се плеткаше со МекСтими, а и со Алекс. И таа е докторка. Мислам дека е доста :D
     
  13. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Најдоброто шоу (за доктори) заедно со Dr. House што е некогаш направено. Ја сакам серијата од повеќе причини:

    1. Различните карактери на ликовите
    2. Романса и драма
    3. Знаење и влијание
    4. Возбуда
    5. Одлични актери

    [​IMG]
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.981
    Допаѓања:
    66.384
    Пол:
    Женски
    Па пропушти и некои главни работи.
    Мередит беше бремена, ама имаше спонтан абортус кога беше убиецот во болницата. Кристина ќе се омажи со Овен, докторот од траума. Мене ми изгледа дека Марк и Лекси пак ќе се смират. Во седмава сезона сите се изменети поради серискиот убиец и блиската средба со смртта и губењето на пријателите.
     
  15. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.764
    Допаѓања:
    8.479
    Пол:
    Женски
    Ја сакам серијава и интересна ми е,ама не ја симнувам туку кога и да ја начекам и каде и да ја начекам ја гледам. :) Вечева на А1 ќе гледам.
     
  16. ludoooto

    ludoooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    не пропуштам и јас ниедна епизода сега е почната на Fox Live истата сезона што ја даваат и на А1 само што се разлика 1 или 2 епизоди :rofl:
     
  17. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Aj kazi mi uste nesto pleaseeeee:)A kogo ke ubijat nekoj od ovie glavnite?a Izy kje umre ili ke se spasi.?
    [mod-kirilica:3jdgy8kp][/mod-kirilica:3jdgy8kp]
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.981
    Допаѓања:
    66.384
    Пол:
    Женски
    Изи нема да умре, ама ќе го остави Алекс и нема да ја има во серијата. Дерек ќе го застрелаат, ама нема да умре.
    Не ми текнува нешто друго. Прашај ако те интересира уште нешто :)
     
  19. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Ako mi tekne ke te prasam:)
    Zal mi e samo so Izy nema da ja ima:(Poz.
     
  20. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Многу ми се допаѓа серијата, ја гледам на А1, на Фокс лајф, а сега почнав да ги симнувам сите сезони, па по ред да се гледа целата, без чекање термин, без реклами.