1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вовед во анатомија (Grey's Anatomy)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 2 септември 2010.

  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Дали ја гледате серијата или веќе ја имате изгледано.Отпочеток кога ја даваа на а1 ја следев често,ама потоа ја запоставив.
    Сега ја гледам на фокс лајф,само многу ми е испомешана.Сепак ја гледам секоја можна епизода,ако не стигнувам ја ставам да ми се снима.Преубава ми е серијата,епизода не пропуштам.Дали знаете како завршува? Ја гледате ли? На која програма ја гледате?
    Ако нешто не ви се бендисува темата слободно клученце. ;)
     
    На unknowngirl1010 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Леле ми текнува кога бев помала со мајка ми и брат ми епизода не испуштавме :D Мн ми беше убава серијата :) Одвај дочекувавме да почне. Сите тројца загледани во телевизорот никој не смееше да писне :lol: :lol: Кога почнаа да ја даваат на А1 гледав ама прекинав :P Сега не ја гледам ;)
     
  3. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.789
    Допаѓања:
    5.422
    И јас ја гледам ама си ги спуштам епизодите од интернет бидејќи на фокс многу измешано ја даваат и ме нервира. инаку заврши 6 сезона и сего од средината на септември излегува и 7ма сезона. Ми се допаѓа тоа што паралелно во серијата има и медицински случаи и приватниот живот на стажиситите и лекарите ептен убаво ми е споено се заедно.
     
  4. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Кога почнаа да ја даваат на А1 мислев дека нема да биде интересна..медицинска серија :^)
    Но кога почнав да ја следам гледав да не испуштам епизода..Ја гледам моментално на Фокс..па и ако се погоди некоја епизода која ми е веќе гледана..сепак гледам...потоа имаше некое спојување со Приватна пракса(мислам дека така се викаше)па сега таа серија ја даваат посебно..Е тоа не го сфатив баш..Ваљда не сум гледала тогаш... :)
    Сите ликови ми се симпатични,секси и интересни на свој начин...Омилени ми се Мередит,Изи и Дерек..
    Си плачам редовно со серијава... :wasntme:
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не ја гледам нешто многу многу, ама знам одвреме навреме да изгледам некоја епизода. И јас исто мислев дека ќе биде глупава и дека се‘ околу медицина ќе се врти, ама испадна скроз поразлична од тоа што го замислував.
     
  6. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    ja davaat na fox life sekoj den ( pon-pet) od 15 h toa e 3 ta sezona i sekoj ponedelnik ( toa e 5ta sezona) vo 22h
     
  7. vesna23

    vesna23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    81
    Серијата е топ барем во секој епизода се случува по нешто различно а не цело време да се врте едно исто. Ептен им е добро сценариото со медицинските случаеви и љубовните проблеми . Јас обожавам да ја гледам затоа што ме интересира медицината.
     
    На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Значи,
    последната сезона имаше многу јако финале
    , едвај чекам да почне новата да се емитува. Знае некој кога почнува?
     
  9. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Пред некој ден забележав дека на А1 е почната петтата сезона, и ќе се емитува од понеделник до петок во 16:45, на А1 Телевизија. :)
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Мај фејворит. Ја обожавам серијава и седмава сезона ќе биде топ. Едвај ја чекам втората епизода. Ќе има утре линкови ваљда, ама дури во пон ќе стигнам да ја гледам.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  11. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Обавезно ја гледам секаде каде што ќе стигнам :D На Фокс Лајф ја гледам во понеделник навечер, мислам дека е на крај на 5 сезона некаде и си плачам така редовно :)
    Преубава е серијата, просто ја обожавам ;)
     
  12. purple.butterfly

    purple.butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    23
    Редовно ја следам, минатата недела во Америка почна седмата сезона. Таму премиерите се во четврток, па јас во петок си ја симнувам и ја гледам. Кај нас се назад 2 години :clap:

    Еве, на кратко, што има ново:
    Џорџ ќе го удри автобус и ќе умре, Изи ќе се разболе од рак, ќе се лечи долго време и на крајот ќе ја снема, т.е. го раскинува договорот со серијава за да снима играни филмови, а пред да ја снема, додека е болна, се мажи со Алекс. Дерек ќе стане шеф на хирургија, ама еве на почетоков на седмава сезона си даде отказ и пак шеф е Ричард. На крајот од шестата сезона имаше еден сериски убиец во болницата и уби 11 вработени мислам, ама сите беа од Мрси Вест Хоспитл, која се спои со Сиетл Грејс, така што не е умрен никој од главниве. Се појавува на Меридит полусестра, која се плеткаше со МекСтими, а и со Алекс. И таа е докторка. Мислам дека е доста :D
     
  13. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Најдоброто шоу (за доктори) заедно со Dr. House што е некогаш направено. Ја сакам серијата од повеќе причини:

    1. Различните карактери на ликовите
    2. Романса и драма
    3. Знаење и влијание
    4. Возбуда
    5. Одлични актери

    [​IMG]
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Па пропушти и некои главни работи.
    Мередит беше бремена, ама имаше спонтан абортус кога беше убиецот во болницата. Кристина ќе се омажи со Овен, докторот од траума. Мене ми изгледа дека Марк и Лекси пак ќе се смират. Во седмава сезона сите се изменети поради серискиот убиец и блиската средба со смртта и губењето на пријателите.
     
  15. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    Ја сакам серијава и интересна ми е,ама не ја симнувам туку кога и да ја начекам и каде и да ја начекам ја гледам. :) Вечева на А1 ќе гледам.
     
  16. ludoooto

    ludoooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    не пропуштам и јас ниедна епизода сега е почната на Fox Live истата сезона што ја даваат и на А1 само што се разлика 1 или 2 епизоди :rofl:
     
  17. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Aj kazi mi uste nesto pleaseeeee:)A kogo ke ubijat nekoj od ovie glavnite?a Izy kje umre ili ke se spasi.?
    [mod-kirilica:3jdgy8kp][/mod-kirilica:3jdgy8kp]
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Изи нема да умре, ама ќе го остави Алекс и нема да ја има во серијата. Дерек ќе го застрелаат, ама нема да умре.
    Не ми текнува нешто друго. Прашај ако те интересира уште нешто :)
     
  19. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Ako mi tekne ke te prasam:)
    Zal mi e samo so Izy nema da ja ima:(Poz.
     
  20. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Многу ми се допаѓа серијата, ја гледам на А1, на Фокс лајф, а сега почнав да ги симнувам сите сезони, па по ред да се гледа целата, без чекање термин, без реклами.