1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вовед во анатомија (Grey's Anatomy)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 2 септември 2010.

 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Дали ја гледате серијата или веќе ја имате изгледано.Отпочеток кога ја даваа на а1 ја следев често,ама потоа ја запоставив.
  Сега ја гледам на фокс лајф,само многу ми е испомешана.Сепак ја гледам секоја можна епизода,ако не стигнувам ја ставам да ми се снима.Преубава ми е серијата,епизода не пропуштам.Дали знаете како завршува? Ја гледате ли? На која програма ја гледате?
  Ако нешто не ви се бендисува темата слободно клученце. ;)
   
  На unknowngirl1010 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Леле ми текнува кога бев помала со мајка ми и брат ми епизода не испуштавме :D Мн ми беше убава серијата :) Одвај дочекувавме да почне. Сите тројца загледани во телевизорот никој не смееше да писне :lol: :lol: Кога почнаа да ја даваат на А1 гледав ама прекинав :P Сега не ја гледам ;)
   
 3. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.790
  Допаѓања:
  5.423
  И јас ја гледам ама си ги спуштам епизодите од интернет бидејќи на фокс многу измешано ја даваат и ме нервира. инаку заврши 6 сезона и сего од средината на септември излегува и 7ма сезона. Ми се допаѓа тоа што паралелно во серијата има и медицински случаи и приватниот живот на стажиситите и лекарите ептен убаво ми е споено се заедно.
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Кога почнаа да ја даваат на А1 мислев дека нема да биде интересна..медицинска серија :^)
  Но кога почнав да ја следам гледав да не испуштам епизода..Ја гледам моментално на Фокс..па и ако се погоди некоја епизода која ми е веќе гледана..сепак гледам...потоа имаше некое спојување со Приватна пракса(мислам дека така се викаше)па сега таа серија ја даваат посебно..Е тоа не го сфатив баш..Ваљда не сум гледала тогаш... :)
  Сите ликови ми се симпатични,секси и интересни на свој начин...Омилени ми се Мередит,Изи и Дерек..
  Си плачам редовно со серијава... :wasntme:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не ја гледам нешто многу многу, ама знам одвреме навреме да изгледам некоја епизода. И јас исто мислев дека ќе биде глупава и дека се‘ околу медицина ќе се врти, ама испадна скроз поразлична од тоа што го замислував.
   
 6. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  499
  ja davaat na fox life sekoj den ( pon-pet) od 15 h toa e 3 ta sezona i sekoj ponedelnik ( toa e 5ta sezona) vo 22h
   
 7. vesna23

  vesna23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  81
  Серијата е топ барем во секој епизода се случува по нешто различно а не цело време да се врте едно исто. Ептен им е добро сценариото со медицинските случаеви и љубовните проблеми . Јас обожавам да ја гледам затоа што ме интересира медицината.
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Значи,
  последната сезона имаше многу јако финале
  , едвај чекам да почне новата да се емитува. Знае некој кога почнува?
   
 9. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Пред некој ден забележав дека на А1 е почната петтата сезона, и ќе се емитува од понеделник до петок во 16:45, на А1 Телевизија. :)
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  Мај фејворит. Ја обожавам серијава и седмава сезона ќе биде топ. Едвај ја чекам втората епизода. Ќе има утре линкови ваљда, ама дури во пон ќе стигнам да ја гледам.
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Обавезно ја гледам секаде каде што ќе стигнам :D На Фокс Лајф ја гледам во понеделник навечер, мислам дека е на крај на 5 сезона некаде и си плачам така редовно :)
  Преубава е серијата, просто ја обожавам ;)
   
 12. purple.butterfly

  purple.butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  23
  Редовно ја следам, минатата недела во Америка почна седмата сезона. Таму премиерите се во четврток, па јас во петок си ја симнувам и ја гледам. Кај нас се назад 2 години :clap:

  Еве, на кратко, што има ново:
  Џорџ ќе го удри автобус и ќе умре, Изи ќе се разболе од рак, ќе се лечи долго време и на крајот ќе ја снема, т.е. го раскинува договорот со серијава за да снима играни филмови, а пред да ја снема, додека е болна, се мажи со Алекс. Дерек ќе стане шеф на хирургија, ама еве на почетоков на седмава сезона си даде отказ и пак шеф е Ричард. На крајот од шестата сезона имаше еден сериски убиец во болницата и уби 11 вработени мислам, ама сите беа од Мрси Вест Хоспитл, која се спои со Сиетл Грејс, така што не е умрен никој од главниве. Се појавува на Меридит полусестра, која се плеткаше со МекСтими, а и со Алекс. И таа е докторка. Мислам дека е доста :D
   
 13. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Најдоброто шоу (за доктори) заедно со Dr. House што е некогаш направено. Ја сакам серијата од повеќе причини:

  1. Различните карактери на ликовите
  2. Романса и драма
  3. Знаење и влијание
  4. Возбуда
  5. Одлични актери

  [​IMG]
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  Па пропушти и некои главни работи.
  Мередит беше бремена, ама имаше спонтан абортус кога беше убиецот во болницата. Кристина ќе се омажи со Овен, докторот од траума. Мене ми изгледа дека Марк и Лекси пак ќе се смират. Во седмава сезона сите се изменети поради серискиот убиец и блиската средба со смртта и губењето на пријателите.
   
 15. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  8.124
  Пол:
  Женски
  Ја сакам серијава и интересна ми е,ама не ја симнувам туку кога и да ја начекам и каде и да ја начекам ја гледам. :) Вечева на А1 ќе гледам.
   
 16. ludoooto

  ludoooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  1
  не пропуштам и јас ниедна епизода сега е почната на Fox Live истата сезона што ја даваат и на А1 само што се разлика 1 или 2 епизоди :rofl:
   
 17. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Aj kazi mi uste nesto pleaseeeee:)A kogo ke ubijat nekoj od ovie glavnite?a Izy kje umre ili ke se spasi.?
  [mod-kirilica:3jdgy8kp][/mod-kirilica:3jdgy8kp]
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  Изи нема да умре, ама ќе го остави Алекс и нема да ја има во серијата. Дерек ќе го застрелаат, ама нема да умре.
  Не ми текнува нешто друго. Прашај ако те интересира уште нешто :)
   
 19. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Ako mi tekne ke te prasam:)
  Zal mi e samo so Izy nema da ja ima:(Poz.
   
 20. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Многу ми се допаѓа серијата, ја гледам на А1, на Фокс лајф, а сега почнав да ги симнувам сите сезони, па по ред да се гледа целата, без чекање термин, без реклами.