1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вовед во анатомија (Grey's Anatomy)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 2 септември 2010.

  1. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    A што се случи со најновата женска на Алекс, ги дадоја еднаш како заљубени и толку. Кристина дефинитивно ми е најдобра, а којзнае Мередит како ќе се однесува после последнава постапка со документите. А мислите ќе има уште една сезона?
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Да, ги дадоа еднаш и ги нема веќе. Алекс е презафатен со африканскиве дечиња. А ова со Мередит и замената кај и да е ќе пукне. Некој енма да може да доќути. А што мислите за постапката на мајка и на Кали? Па забога ќерка и за малку ќе умреше, а наместо тоа остана жива и доби внуче, па сега на сила мртва ќе ја прави :^) И мислам дека Теди ќе замине, па доста и беше веќе и смета само на Кристина :D
     
  3. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Денеска конечно најдов време да ја гледам последнава епизода.
    Се израдував што Дерек и Мередит го посвоија девојчето, какво беше слатко и јас би го посвоила :) :) :) Мислам дека Алекс ќе ја поткаже Мередит, поточно некој случајно ќе ги слуше и одма ќе се прошири тоа.
    Постапката на мајка и на Кали не ја оправдува, ау дури се изнервира. Нормално дека не и е сеедно што ќерка и се жени но сепак на ден на свадбата да и го каже тоа, па не се малку во врска :fubar: и ај да речам дека можеби ја сфаќам (ама и не баш) за свадбава, ама за бебето :o па на секого може тоа да се случи, и ако немаш поддршка од родителите од кого... Стварно жал ми падна
    И да врскава на Кали и Аризона ми беше ок, ама кога ги видов двете во венчаница сфатив свадбава не била неопходна...
    Теди сигурна дека ќе си оди (освен што видов дека снимала нова серија) туку и Кристина конечно ќе сфати дека Теди го Сака Овен, па нема да и се восхитува толку.
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па Кристина знаеше дека Теди го сака Овен, одамна уште. Алекс или ќе ја поткаже или ќе ја притиска додека не пукне, па самата да каже. Ама мислам дека голема работа ќе испадне од тоа.
     
  5. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Па со оглед на то дека веќе бааѓи време се збора дека Елен Помпео (Мередит) ќе ја напушти серијата, можно е тоа да биде причината, да ја отпуштат од болницата.
     
  6. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    знае дека Теди го сака Овен но се однесува како често да го заборава тоа

    незнаев за ова, но можно е...
    иначе нова сезона ќе има така?
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Мередит ќе ја нема од серијава? Па тоа значи дека ќе се остават и со Дерик? Јас прв пат слушам за ова. Па нема да биде после интересна серијава.
     
  8. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Па ако ја снема Мередит ја мислам подобро е да престанат со снимање зошто нема повеќе што да се случува, да внесуваат уште ликови ќе се изгуби смислата на серијава, зошто секако како главни се Дерек и Мередит така да... а и 7 сезони не е малку, се чувствува ко да немаат уште многу што да покажат
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па и нема веќе, немаат интересни случаеви како порано, се средија скоро сите, треба додека е време да ја завршат серијава.
     
  10. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Да, за да не го сменам мислењево за серијава, зошто до сега само позитивни критики давав.. (освен кога беше епизодата со мјузикал :puke: )
    Ајде чекаме до петок нова епизода па пак ќе коментираме :)
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Леле не ми се верува :x
    Поточно ми се верува кога станува збор за Алекс. Ја кажа еј, од љубомора само, уф којзнае какви последици ќе има сега.
     
  12. moni24

    moni24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    121
    Ке има уште сезони имаат договор да снимаат до 2013 год. така да ке се изнагледаме јеиииј :D
    П.Ѕ.Многу ми е жал што го нема Омајли :( ....
     
  13. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    А, на која програма го гледате?
     
  14. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    спуштаме од интернет, јас од замунда. Сега ја гледам(е) 7ма сезона
    а има на фокс лајф таму е 6та
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Јас гледам онлајн, не ги симнувам.
     
  16. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Леле знаев дека Алекс ќе каже. Ја гледам епизодава,ништо посебно не се дешава и на крај Алекс се избаци. Иначе сакав Лекси и Марк да се смират ама ништо. И сакам Ејври да се потшиша не го сакам ваков :emo: а што мислите кој ќе биде chief resident? :)
     
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Појасно од ден беше дека Алекс ќе каже, бидејќи е разочаран, а и Кристина несакајќи го насска ... А тој самиот би го направил истото што го направи Мередит....
    Наредната епизода ќе има дешавки колку за цела сезона... Последна е, така?
    А Слоун и Литл Греј, ќе бидат заедно, така намирисувам .... Уфффф каков е МcSteamy.... :sweat: :inlove: :sweat:
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    И јас сакам да бидат заедно Лекси и Марк, ама жал ќе ми биде за Ејвори, сам ќе остане. Иако него со Ејприл би го спарила :lol: Да, следната епизода ќе се решат работиве, или ќе се дозамрсат па ќе чекаме до есен... А таа на Алекс каква испадна еј, како му ја дрпна работата :^) Мислам дека Ејприл ќе ја стаи за шеф, па не остана никој друг асален.
     
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.287
    Пол:
    Женски
    знаев дека алекс ќе попушти и ќе каже, колку е значи.....

    еве што ќе биде во следната
    News of Meredith's dishonesty in the clinical trial comes to light, leading to unanticipated consequences for her and others; Cristina finds herself in a compromising situation, which forces her to decide between her career and her relationship; Owen posts his decision for Chief Resident, and Teddy makes a surprising choice regarding her love life -- and her future.
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Ова може само да значи крај на кариерата на Мередит, нема друго, пресериозен престап е. Не гледам начин како би ја извадиле, а нели и така имало најави за нејино напуштање на серијава...
    А и некако стана многу рамнодушна, бледа во последно време...