1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вовед во анатомија (Grey's Anatomy)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 2 септември 2010.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.226
    Пол:
    Женски
    не верувам. Сепак се вика Grey's Anathomy!
     
  2. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Јас сепак мислав најубаво е да заврши серијава, ова да е последна сезона, пример да има уште 2-3 епизоди и толку. Ако замине Мередит, а логично е да замине после ова би требало да е крај. Некако како се да е прикажано.
     
  3. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Добро, гледаше некој најновава?

    Колку ме изнервира Кристина, тоа е чудо некое... неќела бебе и оп сама си реши..
    Мерак ми се напраи за Теди и маж и. И шо убаво и рече Карев на онаа.. Гоу ту хел :devil:
     
    На SuperGirl2010 и purple.butterfly им се допаѓа ова.
  4. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    и ова крај на сезона е??!?!
    ..ако е, криво ми е што вака заврши за Дерек и Мередит. Си се изнаплакав на крајот кога збореше Мер. А шо и беше филмот на Кристина? Неќам, па неќам. Маж и никакво право на збор нема. Браво за него што ја избрка исто и Алекс шо и рече на оваа плавава(ја заборавив како се вика :) ) И ај доста сезони се. следната мислам дека нема да ја гледам.
     
  5. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    Девојки, јас сум малку назад :lol: , со епизодиве..саккав да ве прасам сто се слуци со оној најдобриот другар на мередит, плавиот О-мајли мислам се викасе? :^)
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    О Мајли
    умре, се фрли пред автобус мислам беше, да спаси едно девојче.
    Значи ова финалево не го бива. Ептен тапа бре.
    Кепнер шеф, сите парови се распаднаа... Алекс сега џабе е што и да прави, ја заеба работата ептен. А Кристина нели не можеше да има деца? Нели еднаш абортираше и мислам дека и рекоа дека повеќе нема да има деца, и извадија нешто, како беше работата, а сега вака си остана трудна без никакво објаснување, или барем да спомнат нешто за тоа :?:
     
    На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    И толкуу? крај е, така заврши серијата, или крај е на сезоната? сакав мередит и дерек заедно да останат? и таа ниската докторка ми беше слатка, а изи умре, нели? сакав со алекс да остане.... :(
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Не умре Изи, а ова не е крај на серијата, туку крај на седмата сезона.
    И зошто сезонава имаше само 22 епизоди?
     
  9. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Едвај и 22 епизоди направија, немаа што да прикажат повеќе. Катастрофа сезона ништо интресно. Крајов никаков!
    Ау ако Алекс ми беше еден од поомилените ликови дефинитивно сега не е така. Шутрак! Па уште како и се испонаша на таа не дека не заслужила али до толку. Ко она да му е крива што сега никој нема да го сака и да му верува. Себичен лик! Кристина премногу лошо изреагира можеше со убаво да му објасни на Овен зошто сака да обортира а не се сама, сепак сопруг и е. А Дерек мислам дека претера со реакцијата кон Мередит. Некако сите на крај ми испаднаа многу себични без разлика дали се во брак или не. Во секој случај лош крај на сезонава ништо посебно :^)
     
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.226
    Пол:
    Женски
    знаев дека Мередит нема да ја отпушти кога ќе дознае дека се работело за жена му. Па сега ќе ја глади работата. А за Кристина леле колку ми е мило. Ејјјјјј ама си го заслужи. Себична е до даска.
     
  11. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
  12. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Која сезона е оваа што ја даваат на Фокс Лајф?

    Најдов, 6та е. :)
     
  13. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    :o па и боље више да не снимаат, секако серијава не е тоа што беше, така да и да продолжат без Дерек ќе се изгуби цел концепт и нема да ми е воопшто интересно.

    бтв: денеска на фокс лајф ја (повторно) гледав препоследната епизода од 6та сезона, со убиецот..ааууу дефинитивно една од најдраматичните епизоди..
     
  14. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    јас се заразив и со оваа серија едвај чекам продолжеток :clap: :clap: |( |(
     
  15. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Најјака е та епизода од сите нема муабет бо тој сите ке ги испоубие жими се ама кристина ко ке го оперира дерек нема муабет в крај паметна е се ама ако е себиЧна за меридит се прај, јас ја догледав седмата сезона и кристина ке биди траумирана од сето то шо ке слуЧи, и ке остани трудна ама ке сака да го абортира и овен тој ке ја избрка и така завршва сезоната а инаЧе маридит и дерек ке посвојат дете оти та нема да можи да има оти нели ке му се испушти во 6тата сезона
     
  16. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Оваа серија ја гледав многу порано но откако заврши 3 сезона на А1 некако престанав да ја гледам не знам зошто кога е многу интересна.Сега повторно ја гледам на фокс лајф мислам дека играе 6 сезона и епизода не пропуштам би можел ли некој во кратки црти да ми каже што сум пропуштила од крајот на 3 сезона до 6 сезона?
     
  17. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Eпа многу можам да ти кажвам оти многу работи ке се испослучат
    на пример најјака е последната епизода од 6тата сезона имам напишано горе во друг коментар ке си пришиташ таму.Па во кратки црти О Мајли ке умри и е мн.тажно,Изи ке добие рак ама ке се излечи и ке се земи со Алекс,Ке дојде полусестрата на Меридит и таа ке оди со Маркс,потоа Кристина Брк ке ја остај на венчавката,ама таа после ке се земи со еден друг кој ке дојде од ирак од војната и така.Не знам прашај може ке ми текне и нешто друго поточно да ти кажам,слободна прашај
    позззззз :*
     
  18. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    А Мередит и Дерек? Пошто нели последната епизода од третата сезона е од венчавката на Кристина и тие двајца се нешто скарани и мислам дека раскинуваат а сега во 6 сезона гледам дека се заедно па и венчавка планираат што значи дека се помириле
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Се смирија Мередит и Дерек и се земаа, ама во последнава сезона се случија многу работи, па пак се распар...
     
  20. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Епа ке смират ке се караат ама ке се земат во последната сезона конечно ама нема да направат свадба ама после пал ке се разделат дерек ке му се налути на меридит и така завршува последната сезона гледај ја јака е многу а посебно 6тата сезона
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.