1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вода Саси (Sassy) - ослабнете 10-12 кг за еден месец

Дискусија во 'Диети' започната од bastet, 7 јули 2013.

  1. bastet

    bastet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    94
    Каква сакаш лажичка стави, ако е повеќе, поголем е ефектот.
     
  2. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    девојки сакам ова да го пробам и да ве прашам значи тој еден бокал што ќе го направиш цел го пиеш во еден ден така? :tmi: :rofl: и каков вкус има? чуден е или се пие некако.. :D
     
  3. Juliette

    Juliette Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    ...само што го направив,ама не ми е излезе течноста проѕирна ко на сликата туку некоја кафеава грда боја али ставив мелен ѓумбир,само таков имам моментално...Паа утре ќе се испробааа :)
     
  4. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Како што видов, во рецептот пишува дека се става рендан корен од ѓумбир.
    Планирам во петок да направам, па за викендот да и однесам на мајка ми да проба дали ќе може да го пие, си има проблеми со јетрата, па да ја прочистам малце.
     
  5. realmadrid06

    realmadrid06 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    spored razbranoto treba da se pravi sekoja ve4er i naredniot den da se ispie ili ???
     
  6. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.184
    Допаѓања:
    23.864
    И мене ми е многу гаден вкусот што го дава краставицата... :| Ќе пијам зелен чај со ѓумбир поубаво..
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bastet

    bastet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    94
    Да. :)
     
  8. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Ја направив водата Саси според рецептот што е поставен тука, само ставив плус сок од еден исцеден лимон и ми се допаѓа вкусот, супер испадна, баш е освежителен и погоден за овој период од годината.
    Јас немам потреба од слабеење, ама сепак конзумирам по една чаша- две дневно за регулирање и забрзување на процесите во организмот, а колку чаши дневно (или литри) се препорачуваат да пијат оние кои што сакаат да ослабнат?
     
  9. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Конечно ја направиви водава, има многу убав вкус, ама имам многу киселини цел ден од неа. :(
    Не знам баш дали ќе можам да ја пијам понатаму, ќе пробам уште ден два и ако имам уште киселини ќе си останам само на ѓумбир со млака вода и лимон од сабајле.
     
  10. hamstika

    hamstika Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    9
    Да прашам ѓумбир се наоѓа на пазар ?
     
  11. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Да, има и на пазар, има и во Тинекс и Веро.
     
  12. Daddy.princes

    Daddy.princes Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    и девојки пофалете се има ли некакви резултати ? Јас се мислам дали да почнам ми треба да ослабам за помалку од месец некој 7-8 кила, па барам некој магични дејства да има хахахах ;) ;)
     
    На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    За магична, не е магична. Ја пијам 3 дена, приметувам дека мочкам почесто, ама не можам да кажам дека слабеам од неа. Сигурно треба подолго време да се пие. Многу е освежителна, посебно во овие топли денови.
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Јас исфрлив песок од водава и кожата ми е посјајна, со тоа што мислам дека и една од причините и за намалување на целулитот. Тоа се моите бенефити.
     
    На glosipgirl, teddybear, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Знаете оној ѓумбирот,коренот... татко ми што ми го купи пред месец, ако не и повеќе, као, у знак помирење? Можда и да не знаете (небитно) :D
    Eпа, уште имам од истиот, на татко ми ѓумбирот :( .
    А, отворам фрижидер за да видам што има, што да клапнам, а го видам и ми се одјадува се’. Подобро слабеење од ѓумбиров амин! :D
    Него, пошто тоа „да не фрлам“ е посилно од мене, изгледа и јас ќе си направам од водава, можеби така ќе се збогувам конечно со суштеството од фрижидерот, ако е уште живо (оти го пипнав, ми изгледаше жилаво се’ уште,ама, кој да ти знае каква скапаница е одвнатре ]:) ).
    Нане само да си купам... утре, денес ме мрзи и значи од вторник ќе го сркам, па да видиме дали и мојата кожа ќе се пролепша, оти за подмладување подмладена сум од сабајлевоо...имам пубертетски бубуљ на чело. :talk:
     
    На Marilyn-Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  16. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    и јас ја направив чисто за освежување и ми излезе супер.

    ставив само свежи состојки и се според рецепт ни повеќе ни помалку.

    водата не ми е матна ,како лимонада некако и има супер вкус на нане и лимон ама не ејак така се осеќа позадински. незнам како ја осеќате краставицата мене воопшто не ми пречи уставри не ја ни осеќам....

    маж ми исто така многу ја бендиса и пак ја направив. супер е за освежување а за сабеење незнам неможам да кажам.
     
  17. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
    Дали некој може да ми каже колку време се пие Саси водата?
    ..јас денес терам 1 ден и можам да кажам дека има супер освежителен вкус ;)
     
  18. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    И мене ми е прв ден и навистина е освежителна, само нормално треба да се внимава и на храната :)
     
  19. Katalonka23

    Katalonka23 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Devojki dali mora da bide svez gumbir? Jas zemav susen gumbir, bidejki ne bese potencirano kakov tocno treba :?:
     
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Пијам саси вода еве една недела ја правам со гранчиња од природно нане, една лажица ѓумбир и еден лимон на опарчиња со 8 чаши вода, и ја оставам да отстои 8 чаша за да ја конзумирам. Е сега имам прашање јас од секогаш имав бавен метаболизам и тврда столица, сега уште потешко ми оди. Што мислите да не ми штети нешто ѓумбирот? кај вас делуваше вака или...?