1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вода Саси (Sassy) - ослабнете 10-12 кг за еден месец

Дискусија во 'Диети' започната од bastet, 7 јули 2013.

  1. zoricamkd

    zoricamkd Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    пиев 2 месеци саси вода во рок од 10 дена од 97cm се симнав на 87cm во обем ама во килажата пошо се мерев ништо тој период пазев што јадам и бла бла бла да не влечам муабет само во обем има резултати барем кај мене....:(
     
    На macence4 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. macence4

    macence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    416
    Јас сакам да прашам дали смесата се прелива со топла вода или ????? Со вода на собна температура позз
     
  3. macence4

    macence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    416
    Еве втор ден како ја пијам водата и нема никаков ефект па сакав да прашам да не има одредено време која да се пие или не фала позз
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Може да прашам какви се твоите очекувања од саси водата? Таа е само добар диуретик и прочистувач на организмот, ништо повеќе. Без балансирана исхрана и физичка активност, само со овој пијалок нема да ослабнеш. Јас сум го пиела, почесто во лето, прилично освежува и тера на мокрење. Што е добро, секако. Не очекувајте чуда.
     
    На Animali, Cricket, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Jas ja piev, posle nedela dena nemav nikakvi rezultati..Ama si prodolziv I ponatamu da ja pijam deka mi bese ubava na vkus.E duri otkoga prestanav da ja pijam oslabnav.Kaj mene taka funkcionirase toa, ama oslabnav I toa mnogu
     
    На Girl159 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Robin25

    Robin25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    138
    Саси вода дрн дрн, па како сака нека се вика водава, содржи состојки кои и онака се здрави за конзумирање и се препорачуваат секојдневна употреба пр. 2 литри вода, заради хидрација на телото, лимон секој ден пошто содржи витамин ц и е оксидант, исто и краставицата, ѓумбир - поздраво нема, џабе само еуфорија дека се слабее и слично. јас одделно ги конзумирам овие работи и се чувствувам одлично, а намалување во струкот, освен вежбање и здрава исхрана, не верувам дека нешто друго би помогнало, па дури и да се вика саси вода, и магични чаеви. да може да се зајакне имунитетот, но не се надевајте на чуда.
     
    На Babybabygirl, Salome и CirezD им се допаѓа ова.
  7. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Само што ја направив саси водава ама со џумбир во прав и сушено нане,
    Ме интересира дали има задоволни од вака приготвената саси вода со џумбир во прав и сушено нане, или сите што виделе ефект од водава ја имаат подоготвено со корен од џумбир и ливчиња нане?
     
  8. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    @AngieVi Jas ja oravev so svez gumbir I svezo nane, mislam deka taka ima podobar efekt. No, ti probaj vaka pa kazi ni. Inaku, rezultati ne ocekuvaj odma, jas Iimav duri otkako prekinav da ja pijam. Naglo oslabnav.
     
    На AngieVi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    брачедами пиеше од чудово и не ослабна ич , и плус и вежбаше и ништо
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Јас ја правам со ѓумбир во прав и сушено нане, сум ја пробала и со свежи состојки. Ефектот е ист, те тера ептен на мочање, да се издишеш. Си ја пијам повеќе за освежување и детокс. Ако си тераш без промени во јадењето, тешко дека ќе ослабнеш само со оваа вода. Погодна е за проблеми со притисокот, исфрлање на вишокот течности и детоксикација. Не е наменета за слабеење, туку за прочистување.
     
    На kjukli, AngieVi, do-re-mi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    Јас од денес почнав да ја пијам , вежбам 5-6 пати неделно јадам два пати во денот, сабајле кога ќе станам појадувам овесна каша и ручам навечер одбегавам да јадам ако ми се пријаде јадам салати или овошје па би требало плус и со ова да се симне некое килце ;)
     
  12. my heart cry

    my heart cry Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Ја имам пиено водава, за мене врска нема само што трчкаш до вц на 5мин.Малку кг имав за симнување посебно сакав струкот да го смалам, ама кај мене не помогна, сега незнам може кај други има ефект.Секакви диети пробав,ништо.И на крајот манав се, само да ви кажам лебот го исфрлив скроз од храна, се јадам ама без леб.Газирано никако и му кажав збогум на благото.Само од ова се лишете и верувајте ќе имате и тоа какви резултати.Кога можете спортувајте ќе бидете у подобра форма.Инаку водава можете да си ја пиете за освежување сега за летото, ништо више. :*
     
    На butterfly6223 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Svetlinka

    Svetlinka Нов член

    Се зачлени на:
    1 мај 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas si ja pijam vkusot e ok na 5 min vo toalet za tie sto slabo pijat tecnosti I imaat mnogu visok kilogrami mislam deka ke im pomogne za ovoj period polesno da simnat
     
  14. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    ја пиев 7 дена, во неопределено време но сепак веднаш по тоа пиев и зелен чај и една чаша мраз вода :3 и онака уствари пиам секогаш по добри 3-4л вода ама ипак и плус вежбав и малку водев ред за исхраната, за една недела 3 килограми намалив, ама си се вратив на стар начин на живеење освен водата не ја исклучив и за среќа не ги вратив килограмите :D:D
    заборавив, јас ја правив наутро во 2 тегли и си сипував од време на време 4 пати ми доаѓаше, ставав исцеден лимун значи тоа течноста, половина од теглата, половина вода и магдонос и нане, така го имав прочитано така го правев, позз
     
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Десет кила мало морген, ама 4-5 со добар режим и вежбање да.Јас ја пиев 16 дена секое утро една чаша на глано и остокот од 2те литраниз текот на денот и стопив 5 за 16 дена,што за мене е успех.Ама јадев строго варено и печено МЕСО без леб и останати јаглехидрати. Нормално без благо и сокови, било какви.
    И да вежбање 2 пати у денот.Да два пати.Најмноу ми се допадна од се и поишеод губењето кила е намалувањето на целулитот. Тоа ми беше некако највидно а тие 16 дена саси+мн вежбање и без леб голготата.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Јас не сакам да ослабнам само сакам бутовите и задникот да ги намалам за 1-2 сантиметри и да го исчистам целулитот. Многу вежбам но нема резултати. Дали саси водата може да помогне?
     
  17. Asja

    Asja Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.110
    Пол:
    Женски
    Ако сеуште си активна,ќе можеш да ми го пратиш рецептот,и да ми кажеш кај си ја купила чашата?
     
    На Nausicaa и mi-mina им се допаѓа ова.
  18. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Мижи асан да ти баам. лажги со опашки. ништо не успеа само се отепав во вц одење, за џабе. И ако трчаш 3 пати неделно шо ке ти е водава?? имаш видено дебел човек што трча три пати неделно?
     
  19. mi-mina

    mi-mina Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Mnogu e vkusna i osvezitelna za letnive gorestini baska sostojkite se ok i taka treba sekojdnevno da gi konzumirame
     
  20. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Asja
    Тоа на сликата не е чаша туку е бокал ама поради аголот на сликањето некако делува малечок и навистина потсеќа на часа. Купен е одаааамна во Веро ама многу ми се погоди за саси зошто капакот има и вградена решетка па немаше потреба да ја процедувам водата, директно си сипував во чаша.

    Рецептот е следниот: сечеш лупена краставица на тркалца, сечкаш ситно ѓумбир (парчето нека биде барем 3 см), лимоните (2,3) исто ги сечкаш на тркалца (ако ти е полесно, исцеди ги) и додаваш една рака свежо нане. Преливаш со вода и смесата ја оставаш да преноќи во фрижидер. Дефинивно грч ладна е најубава за пиење :)

    Превкусна е и навистина освежува, јас ја пиев за дитокс така не знам дали помага при слабеење (искрено, не ми се верува) меѓутоа имај во предвид дека е страшен диуретик и мене после неколку дена консумирање почна глава страшно да ме боли и престанав. На мисла сум пак да направам ама ќе ја пијам само еден ден.
     
    Последна измена: 1 јули 2016
    На Asja му/ѝ се допаѓа ова.