1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Водење љубов или обичен секс?

Дискусија во 'Секс' започната од RouZi, 31 јануари 2010.

 1. RouZi

  RouZi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Ajde da vidam shto mislite vi shto e za vas poubavo :) Shto sakate vie povekje da imate a i so kogo :)
   
 2. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Водење љубов.
   
  На Osamena devojka и srcuffcee им се допаѓа ова.
 3. LadyE

  LadyE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  9
  јас мислам дека водењето љубов е многу поубаво и многу многу поромантично од сексот :D
   
  На Osamena devojka и srcuffcee им се допаѓа ова.
 4. RouZi

  RouZi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Taka e jas se slozhuvam so tebe :)
   
 5. LadyE

  LadyE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  9
  да да поздрав :lol:
   
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Водење љубов, се разбира. Секс можеш да имаш со секој, но да водиш љубов само со некој што го сакаш и те сака.
   
  На Osamena devojka, Lolo5, tigarche1 и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  Bas taka, se slozuvam ;)
   
 8. RouZi

  RouZi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Taka e i jas se sluzuvam so vas dvete :)
   
 9. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  isto i jas .. ljubov nemozes da vodis so sekoj posebno ako ne cuvstvuvas nesto jako sprema nego .. sex go svakam kako zadovoluvanje na potrebi i obi4no on e sekad zadovolen nz dali samo na mene mi se slu4uva toa ili ...
   
  На florentina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. RouZi

  RouZi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  isto i jas .. ljubov nemozes da vodis so sekoj posebno ako ne cuvstvuvas nesto jako sprema nego .. sex go svakam kako zadovoluvanje na potrebi i obi4no on e sekad zadovolen nz dali samo na mene mi se slu4uva toa ili ...[/quote]

  Pa da toa e taka ljubov nemozesh da vodish so sekoj samo so onoj za koj chustvuvash neshto posebno i toj za tewe a seks moze d aimas so sekoj i ti si vo pravo toj e zadovoln a vie(jas) ne
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.649
  Допаѓања:
  149.471
  Колку тоа романтично звучи...ааах водење љубов.Во принцип,водењето љубов е философска категорија,тотално непостоечка,фиктивна,можеш да го гледаш на 1000 начини,а додека имањето секс е имање секс и никако поинаку,природно,можеби примитивно,потреба,причина заради која постоиме.Самото по себе водењето љубов не е кулчка за создавање живот,тоа е само надоградба над оној простиот,примитивниот секс,додавање капка философија и демек продлабочување на значењето,а можеби и одличен начин за да се ослободат жените од вината и јуришнат во благодетите на сексот,затоа што нели ние жените не сме толку површни,ние баратаме со длабочини,ширини,чувства и сто димензии уште...па не може ние возвишените дами да се впуштиме во такви простачки работи без притоа да не му го знаеме значењето на сетоа тоа...туф,туф...
  Извните мај лејдис,но јас не можам да имам секс со било кого,исто како што вие велите дека не можете да водите љубов со било кого.Нц!Сексот ака водењето љубов е уметност,а не чувства!Базична потреба,се остатокот е разлика во нијанси.Дали ќе ме бубне во глужд или испакнат дел на карлична коска или само ќе си задоволиме примарна потреба...исто ти е,се додека ти уживаш и си целосно таму и прееееед се го правиш за себе,а не затоа што нему му се сакало.
  Под водење љубов јас подразбирам дека во текот на тоа водење љубов додека ве гали и мази си велите еден на друг,леле колку те сакам или помислувате,леле колку го сакам,па мислите на -длабочините- на вашите чувства кон него додека се движите во ритам...маааааа дајтеее...Нема потреба од китење на новогодишни елки...Секс,водење љубов,исто е,па и да е одделно и двете...мене ми е јасно само дека морам да го сакам за да имам секс со него,а додека го имам сигурно не мислам константно леле колку го сакам,леле колку го сакам....хмммммм ќе развијам теорија со ова зошто поголемиот дел од жените не доживуваат оргазам додека имаат секс со партнерот...веројатно ради таа луда философија на водење љубов.Изгледа постојано се прашуваат _што правиме сега?!Водиме љубов?!,А го сакам ли?!Ме сака ли?!,Не е ова само секс нели?!- и....аш оргазам...е аш....
   
  На RandomSlut, Almedina88, cupcakeb и 2 други им се допаѓа ова.
 12. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Хах...дефинитивно се согласувам со тебе! :clap:
   
 13. tigrica01

  tigrica01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4

  Poptpolno se soglasuvam so tebe :clap: Konecno nekoj realen i racionalen,ma dajte pa ne ziveeme vo bajki...
   
 14. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  103
  jas ne gledam nekoja razlika pomegu vodenje ljubov i seks, dali toa ke go napravis so tvojot partner ili nekoj drug go pravis na isti ili slicen nacin ljubovta e povrzana so seksot no seksot ne e povrzan so ljubovta...............:)
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Јас сум дефинитивно ДА за водење љубов, а секс како секс можеш да имаш со секој ама водење љубов е нешто повеќе
   
 16. Temptation

  Temptation Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  исто мислење имам и јас ...
   
 17. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Дали тоа значи дека никогач не сте воделе љубов па затоа не знаите ????
   
 18. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  7
  Водење љубов...дефинитиво...Романтика, свеќи, винце...Позз
   
 19. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  водење љубов дефинитивно ..........ја обожавам предиграта :D
   
 20. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Како да е пак има пенетрација разлика-сменет називот за секс,да не ја квотирам Lilit :D
   
  На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.