Водење љубов или обичен секс?

Дискусија во 'Секс' започната од RouZi, 31 јануари 2010.

 1. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  Водење љубов се разбира :) Мислам дека една врска за да опстане е потребно а не секс без емоции во кој ке бидат исполнети некои нагони...И се разбира треба да има чувства од двете страни ;)
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  definitivno vodenjeto ljubov...emocii,neznosti,strast..se vo edno sto vodi do ekstaza.. ;)
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  дефинитивно водење љубов :up:
   
 4. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  94
  Значи, водење љубов го сфаќам како нешто што го прават почетници, создавање на романтична атмосфера за да се обезбеди опуштање. Обичен секс го сфаќам како секс заради привлечност и задоволување на нагонот, без разлика дали е со непознат или со познат, ама нема чувства, примарно-нема љубов. Вистинскиот секс за мене е нешто помеѓу овие две: значи, постои љубов, секако и привлечност, страст, и доаѓа до експлозија од чувства додека го задоволуваш својот нагон. Тоа е мојот случај. Зашто сексот е секс, ама има разлика кога некого го сакаш и кога го имаш со некој кој не ти значи. :roll:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Водење љубов е секс со тело и душа, а сексот е чиста телесна потреба. Според мене, доколку сакаш некого, водиш љубов со него, но доколку само се забавуваш тогаш имаш секс. Јас сум во врска, заљубена-изгубена :D така да се ставам под категоријата водење љубов ;) ;) ;)
   
 6. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  абе чинот си е секс ама тоа повеќе се мисли на груб секс затоа со водењето лјубов се мисли на уживање емоции лјубов и опуштена атмосфера,јас сум за водење лјубо затоа што така сме и двајцата поисполнети и позадоволни па после тоа коментираме колку ну било убаво ]:)
   
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Обичен секс не, водење љубов и добар секс заедно :) Со вистинскиот партнер.
   
 8. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  32
  Lilit - moram da te popravam filozofija, a ne filosofija.
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.157
  Пол:
  Женски
  Водење љубов - затоа што е од љубов и со емоции.
   
 10. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  I jas go delam mislenjeto so tebe :D :D :D
   
 11. pahulja

  pahulja Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0

  Tacno taka :clap: ...
   
 12. macush1

  macush1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  aj ako moze nekoj da mi kaze koja e razlikata pomegju vodenje ljubov i seks?pls neka pise nekoj poiskusen....
   
 13. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  :D Па според мене најобичен секс е онака набрзинка,...кога не ти е дојдено до предигри милување бакнежи и гушкање,....туку да не се изразам вулгарно извинете....кога ти се сака и си запален.....и тоа по најбрз можен начин.Додека водење љубов е веке друга димензија за мене :D :D :D почетокот е бавен предиграта трае додека и двајцата не се испопалите,....гризења, бакнежи, милувања.....слепени еден до друг...мн битен контакт на очи....за да после некое време ја достигнеш кулминацијата да тој навлезе во тебе и да продолзите со играта додека се може нормално. тоа е мое сфакање.....Битна е љубовта и во двата чина...но повеке во вториот( водење љубов) !
  И да се надоврзам на темата....јас сум за водење љубов...иако имало случаи со партнерот премногу да сме сакале во исто време па да немало никаква предигра :lol: :lol: :lol: :$
   
 14. nobody.mk

  nobody.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  :y: и за двете само под услов да има љубов, дека ја барем секс без љубов не поштуем :smoke: (мислам на оној од типот на 'за една вечер' или 'на одмор колку да се праи нешто')
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.389
  Пол:
  Женски
  Како сакаш кажи , секс, водење љубов, еб*ње.... се додека мене ( а и на него ) ми е убаво не ми е гајле како се вика :)
   
 16. black-i

  black-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  11
  се слозувам со вас :D водење љубов секако е болје пошо има повеке емоции
   
 17. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  18.233
  Пол:
  Женски
  За мене водењето љубов е поромантично од обичниот секс,но не ми смета кога со дечко ми го правиме и ова второто :D
   
 18. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  Водењето љубов е поубаво,но за жал јас и дечко ми имаме само секс :(
   
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Водењето љубов е поромнтично и поубаво,често водиме љубов со дечко ми но се случува често да имаме секс онака на брзина.Неможам да се пожалам дека сексот на брзина не ми се допага уживам и во двете.
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Па некогаш кога ни се брза тогаш набрзинка се , нема време за милувања и нежности . Некогаш има предигра исполнета со бакнежи , прегратки .. се полека .. ама ако двајца се сакаат тогаш ниеден секс не е обичен . Едноставно такво расположение имаат партнерите . Мене секој нареден секс ми е подобар и поубав од предходниот , дали било набрзина или подолго . :)