Водење љубов или обичен секс?

Дискусија во 'Секс' започната од RouZi, 31 јануари 2010.

 1. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  464
  Ова не му се фаќа исто? :rofl: ццц
   
 2. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  701
  Пол:
  Женски
  Според мене секс и водење љубов се две различни нешта. Сексот е без чувства, онака со било кој, водењето љубов е сосема друго, спојување на тело и душа :) И малце ми е без врска тоа дека водење љубов е со романтики, лигавења, мисионерска поза... Нема врска. Можеш да водиш љубов диво, набрзинка, да ги испробаш сите пози... Ова е мое мислење, не сакам да солам памет на никого, ама гласам за водење љубов :inlove:
   
  На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  464
  Од водење љубов можеш да закачиш кандида (пупу)? Можеш.
  Од секс можеш да закачиш кандида? Можеш.
  Од водење љубов можеш да останеш трудна? Можеш.
  Од секс можеш да останеш трудна? Можеш.

  Исто ви се фаќа, сакале или нејќеле. Чинот е ист. Кој како си го вика е негова работа. Дали е со некој кон кого имаш длабоки емоции или со 'којбило' :^) .. истата работа ја правиш.
   
  На Мистер_89 и koritsaki им се допаѓа ова.
 4. Fibia

  Fibia Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  22
  Па ако размислиш буквално истото ти е, ама сепак јас лично под секс си подразбирам така чин со помалку бакнежи гушкања итн по дивјачки да не речам а ова водењево си е по романтично кој сака нека рече
  А за преферирано, сепак зависи од ситуацијата некогаш сакам просто некој да ме милува а некогаш да зармува :$ :devil:
   
 5. Sextasy

  Sextasy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  46
  Oва “водење љубов“ го кажуваат само строги романтични феминистки, не глеам ја некоја поента, во тоа да го водиш љубавот, и како да го водиш, пак патот е еден до ваѓина или тоа подоле :D
   
 6. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  533
  Е, видиш јас не сум ни строга,не сум баш ни романтична нешто посебно,а феминистка па ич!
  Ама, знам што е љубов.Е, следствено на тоа чувство е нешто што се нарекува ,,водење љубов,,.
  Ако не го доживееш првото, нема да го доживееш ни второво...
  Па, така нема да умееш да правиш разлика меѓу обичен секс и водење љубов!
   
  На Ilinaaa и Masnickaaa им се допаѓа ова.
 7. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  464
  А знаеш што значи sex во буквален превод од англиски?
  И едното и другото се кованици (за некого без поента), но и така да гледаш, пак мораш некако да го наречеш.
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Всушност чинот е ист, ама чувствата додека трае не се исти. Водење љубов е поврзување во секоја смисла на зборот, а не само неговиот “автомобил“ во вашата “гаража“, како што е случај со обичниот секс. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  Водење љубов,поубаво ми звучи,а и чувствата се баш онака љубовни :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Draggana

  Draggana Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Ако сум да кажеме,зафатена со некоја работа,а тој добива желба за брзински сех,јас тоа го нарекувам сех.Ама...ако вечерта легнам до него, па почнуваме да се галиме,допираме,се топиме во нежности и емоции...па ѓи менуваме позите, и сакаме сето тоа да трае што подолго..да нема крај...Тоа го нарекувам љубов.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lloovveellyy

  lloovveellyy Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2011
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  12
  и јас сум за тоа :)
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.137
  :^) Земаш едно јаже и го врзуваш љубавот. Шибнуваш еднаш во десно ребро и го водиш до ваЃината или тоа подоле. Сега појасно ти е :^) :?:
   
 13. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  водење љубов :)
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.489
  Допаѓања:
  47.292
  Пол:
  Женски
  И едно и друго, зависи како сум расположена и што сакам во моментот.
   
  На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  7.931
  Пол:
  Женски
  Водење љубов дефинитивно !
   
 16. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.109
  Пол:
  Женски
  Vodenje ljubov.
   
 17. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.456
  Има разлика?
   
  На Lolo5, Bender Rodriguez и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 18. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.904
  Пол:
  Женски
  И јас не знаев дека имало разлика. :D
   
  На Lolo5, Pierina77, Soncka :) и 3 други им се допаѓа ова.
 19. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Машки
 20. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.456
  Можда некој за време на доги помислува на ДиКаприо и Кејт како страсно се бакнуваат во количката дур свири инструменталката на Селин од страна. Мене прва помисла при тој чин ми е Мандинго.
  Гадничка сум, знам. :D
   
  На Lolo5, hermosa, anel и 5 други им се допаѓа ова.