1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воен коњ (War Horse) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 8 август 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  653
  Еден од најдобрите филмови за 2011 година.
  Филм за кој нетреба многу да се пишува и објаснува, туку едноставно треба да се погледне.
  Филм кој е полн со емоции и прекрасни моменти во кои е претставено, прикажано пријателството помеѓу момчето и коњот.
  Филмот имаше 6 номинации за оскар
  Улогите во филмот ги толкуваат Џереми Ирвин, Питер Мулан, Емили Вотсон, Еди Марсан.
  Режијата е на маестралниот Стивен Спилберг. (Според мене ова е еден од најдобрите филмови на Спилберг)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Убав филм
   
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Epic. Навидум филм за многу млада публика со предраматизираните сцени, но во позадина крие mind-blowing конотација. Ми требаше над половина час откако го догледав за да го процесирам правилно. И нема само едно значење, ист момент може да се толкува на повеќе начини. Воедно, помалите поинаку ќе го доживеат филмот од возрасните. Би го гледала пак. Спилбергова Троја.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.