Возачка дозвола (и сè е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

 1. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Машки
  Не се откажувајте. Тоа им е рутина, мора да ти ги земат парите. Немој ни грам да ги поткупите ниту па честало да му дајте оти гледам некој 4пати паднал го штавиле 12.000 па и вкафана ги однесол. Тоа е ланец, мафија. На 3пат пуштаат завиди ептен ако си дибидус тогаш на 4 или 5.
   
  На Yeeah и GirlRose им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.490
  Допаѓања:
  116.736
  Пол:
  Женски
  Па не би рекла дека само тие шо не знаат ги пуштаат од 4-5-6ти пат. Во Ск тоа е непишано правило, сите што ги знам од 5-6ти пат положуваат. Ретко некој од 1-2-3 шо кога ќе рече "без врски ме пуштија" просто не ми се верува зошто колку и беспрекорно да возиш ако сакаат намерно буткаат. Ептен ако ти се посреќи па да те пуштат. :?:
  Како и да е, во најмала рака под 1000 евра за една возачка не се проаѓа. Машинерија за пари им е целиов бизнис.
   
  На Yeeah и tamche995 им се допаѓа ова.
 3. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  3.245
  Пол:
  Женски
  Парите секако ќе ви ги земат. Дали со поткуп, дали со тоа што ќе полагате 5 пати и ќе се стресирате, небитно. Работата е, што како изминуваат обидите, добивате се полесни рути и така успевате да положите. Дека тие прават тензија, прават. Ама и дека почетник тешко да се снајде во хаосов особено насабајле, исто стои. Јас секој пат кога паднав правев ултра глупи грешки, што и сега може ги правам ама неам комисија до мене :P
   
 4. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Машки
  Мене цела возачка ме кошташе околу 38.000. На 3пат градска без врски без ништо, испитен БТ-ПП. За СК незнам, ама сепак ...
   
 5. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  9.530
  Пол:
  Женски
  Положив од трета денеска :party:
  Не губете верба.
  И покрај грешки попуштаат малку.
  Само зависи какви ви се паднат.
   
  На Blue.Sky, Trxmx, Yeeah и 2 други им се допаѓа ова.
 6. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Во кој град? ПС: Честитки
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 7. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.589
  Пол:
  Женски
  Дечки возење од саат ипол е 1200 денари или возење од 45 мин е 1200 ? Тука нешто не сваќам
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.490
  Допаѓања:
  116.736
  Пол:
  Женски
  Саат ипол :)
   
  На Moon.Girl и black-angel им се допаѓа ова.
 9. Trxmx

  Trxmx Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2016
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  8.238
  Пол:
  Женски
  Јас положив од прва без никакви врски минатото лето. Тогаш уште беше старата комисија ама исто кој и да имав прашано ми збореа од 3та/4та. Возев многу добро, бев лабава дури им се убацував во муабет. Така да убедена сум дека и од прва пуштаат некогаш :) нормслно треба и среќа малку да имаш за да не ти се погоди гужва или будала шофер во сообраќај и сл
  Со среќа на сите што полагате за брзо, ќе положите (fingers):$
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dark Queenn

  Dark Queenn Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  кај возеше? и да не знаеш која комисија е? зависело и од тоа
  и колку временски возеше?
   
 11. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  9.530
  Пол:
  Женски
  Не сум од Ск.Искрено не знам.Ама мислам Пробиштип или Делчевo беа.Возев околу 30минути :)
   
  Последна измена: 1 ноември 2019
 12. Dark Queenn

  Dark Queenn Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  фала ти
  честито
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Сакам да ги прашам тие што сега скоро имаат положено сигурно знаат.
  Каде се поднесува барање за книшка за негативни поени, дали во полиција или во центарот каде што се издаваат возачките дозволи?
   
 14. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  6.511
  Пол:
  Женски
  Јас негде прочитав дека нема веќе негативни поени во книшка.. нека каже некој што знае повеќе.
  Иначе ако не се лажам, мене со возачката ми ја дадоа.
   
 15. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Машки
  Во МВР кога ќе појдиш таму ќе ти дадат барање да потполниш и за возачка дозвола и за книшка за негативни поени, после возачката и книшката си ги земаш заедно од МВР. Така беше процедурата до сега со новиов закон незнам како ќе биде сега
   
 16. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  9.530
  Пол:
  Женски
  Во МВР.И две сликички,лична карта и картичка да си платиш треба :)
   
 17. moon111

  moon111 Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Кои закони се други сменети освен овој со книшките?
   
 18. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  9.530
  Пол:
  Женски
  Добро,а што е овој закон со негативните ако може некој да појасни?
  Инаку, @moon111 читав дека ги намалиле казните за возење над максимално дозволената брзина.Толку знам јас.
  Барав и на нет сега,ама нема ништо.
   
  На moon111 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  6.511
  Пол:
  Женски
 20. Basistt

  Basistt Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Da se pofalam vcera poloziv gradska na 1va bez vrski se na 1va ispiten centar istok vozac kocani vozev okolu 35 min gradska
   
  На Волшебникот, candy.cane и Yeeah им се допаѓа ова.