Возачка дозвола (и сè е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

 1. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  2.323
  Јас пополнив и за книшка. :)
  И не се плаќа ништо дополнително освен тоа.

  Пс. Кажете после колку време се опуштивте да возите сами откако положивте? Со кого возевте прво? И дали прво возевте низ гужви, семафори или на некое помирно место. Секој совет ќе е добродојден. :*
   
  На —It_me— му/ѝ се допаѓа ова.
 2. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  4.036
  Пол:
  Женски
  2 месеци возев со татко ми. Низ град, до други градови низ државава.. после 2 недели откако положив ја возев Стража, во зима :D Потоа, ми требаше колата а татко ми не беше тука па сама прв пат возев. Во наредните 2, 3 месеци ја свртев државава а после некој месец и надвор од тука.
  Факт е дека додека не возиш скроз сама нема да се опуштиш целосно. Ама мора прво да возиш со некој поискусен.
   
  На Vlaad, felisitas, Yeeah и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Машки
  После 3час влегов во колосег и не чувствував ни ни трема ни страв. На почетокот со таткомо возев, хахаха абе смеење, нервози, расправии хаха.Тој вика многу му се лепиш, како можеше да ја погодиш дупката, ако го чекаш овај вака ехее терај ајде на сето ова јас контра хаха. Возам сегде иначе без проблем. Инаку додека влезиш во колосег, вози со по искусен ама па е и лошо шо че ти се меша демек сега тој инструктор тие хаахха... :rofl:
   
 4. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Машки
  38-39.000 ме фати мене со се се и пријави во МВР.
  1х тестови
  1х полигон
  3х градска се знае тука можат да ти ги земат парите
   
 5. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.562
  Јас платив 300 ден за тест, а папка не ми ни дадоа. Си ги купив тетсовите 140 ден од книжара.
  За возачка чекав една недела.
   
 6. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.562
  Мене ме фати 46.500 ден се комплет, минус пари за такси до местото каде уплаќав.
   
 7. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Машки
  dali postoi opcija kako za pasoshite ako nesakas da cekas primer za gradtska 8 ili ako ima guzva primer 15 dena da si platish poskapo i da te zemat pocesto primer ednash padnes za 8 dena pak ama da si platish za brza postapka ??
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.835
  Пол:
  Женски
  Не верувам.
  Се отвараат термини, само еден ден е отворен, тоа е обично 2нед од денот на закажување, друг термин нема, пред тоа се е пополнето.
  Нема таква опција.
   
 9. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Машки
  Нема шанса вакво нешто. Сето е исполнето.
  Мене за град по 1месец ми закажуваa
   
 10. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Машки
  kako prijavi testov
  a za testovi i poligon ?
   
 11. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  17.558
  Немаш брза постапка тука, си плаќаш исто и кога ти кажат термини, тогаш. Единствено со врски некој може да те стави порано или евентуално ако ти е итно, али тешко и тоа.
   
 12. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Машки
  2ипол до 3 недели за тестови и полигон
   
  На Miki4eca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The Evil Queen

  The Evil Queen Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Се е до инструкторот. На мене ми кажуваше да правам работи за кои, подоцна, на градска ме бутаа (да не спомнувам за целата непрофесионалност додека возев)
   
  На Doozy, Dream-Girl и Yeeah им се допаѓа ова.
 14. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  2.323
  Потполно се согласувам со тебе, истото искуство го имав со инструкторот. Ми кажува работи кој што навидум се правилни, а не се. Среќа положив, на некој начин и како да не му беше мило, но сега си возам секогаш кога можам благодарение на самата себе и подршката што ја имам дома. :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.628
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  Мене ништо не ми спомнаа за книшка. :^) Да не ја даваат заедно со возачката?
  Барање само за возачка (не приметив дали пишуваше за книшка во барањето) поднесов и се уште ја чекам, 15 дена се поминати а вчера кога бев да проверам ми рече дојди за 15 дена. Цел месец :@ проблем со машината имале. :envy:
   
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  1.965
  Допаѓања:
  13.032
  Пол:
  Женски
  Нема повеќе книшки за казнени.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. The Evil Queen

  The Evil Queen Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  И на мојот инструктор не му беше мило. Згора на се, се жалеше дека сите кандидати му ги пуштиле тој ден... Дно
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.835
  Пол:
  Женски
  Абе тој се радуваше ако паднеш, појше пари од додатни часови да зема. :) Сите го знаат каков е, ужасно човече.
  (Ист инструктор сме имале, затоа се надоврзав).

  Ама ко шо глеам вака сите се исти, паѓаш и одма "барај ме за дополнителни часови". (facepalm)(facepalm)
  А сменив автошкола и инструктор јас...
  Со душа го чекам денов кога ќе се отарасам од полагања и работа со автошколиве. ;(
   
  На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  4.562
  Порано и сега не е исто, порано највеќе до 3 пат, а сега ретко од втор пат да пуштат, повеќе се од 4-5ти пат. 8ми пат ептен ретко некој и тоа најчесто се оние што не дека не знаат туку имаат трема или има поднесено приговор и за инает го паѓаат.
   
  На Dream-Girl, candy.cane и Doozy им се допаѓа ова.
 20. Artlover

  Artlover Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2017
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Полицијата стоеше на спротивна лента јас се исклучив од главен пат и застанав со вклучени 4 светла се задржав околу 20 секунди и тргнав од кога тргнав видов дека има полиција.
  Може ли да ми пишаат казна?