1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возачка дозвола (и сè е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

  1. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    :D Имам положено и веќе 7 месеци стаж и активен возач сум можам да кажам положив на 18 години многу голема желба ми бесе уште од мала и ете ми се исполни, сега само уште своја кола ми фали хехе :D
     
  2. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Дечкии ја сум таа што пред некое време ја напна темава со депресии :D И у СДК се испофалив ама не издржав морав и овде ,МОРАВ ! :tmi: Е така да си знаете од денеска и ја сум шофер и едвај чекам да ги видам реакциите на сите оние кои ме прашуваа ајде бе Лара што направи , кога ке полагаш ( најдобронамерно ме прашуваа луѓето ама јас забушавав) и така едвај чекам да фатам некоја кафе шема и на сите да се испофалам тра ла ла ла , еве поздрав од мене со една песничка :P https://www.youtube.com/watch?v=hYEsXIKfaWI
     
    На Hipica и martina98 им се допаѓа ова.
  3. martina98

    martina98 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Луге јас се изнамачив додека ја земав возачката полигон и тестови одма си поминав без ниту еден казнен поен ама па затоа па градска пагав три пати четвртиот положив.Многу ми беше тешко да положам ама помина сега веке имам положено 3 месеци,си купив кола и си возам сама.Прекрасно е чувството...издржете после тоа на се ке заборавите.позз :)
     
    На LaraSolare му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dzivdzy

    dzivdzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Девојки јас положив пред 4 месеци и затоа што немам своја кола возам еднаш неделно ,ама иман еден проблем никогаш не возам сама,секогаш со некого,за да ми кажува што како особено при паркирање.Сакам да ве прашам колку време ви требаше за да се опуштите скроз и до кога јас ке возам со друштво Ч)
     
  5. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    истиот да речам “проблем“ го имам и јас, како што кажав погоре баш денес правам 7 месеци како што имам положено не ми е страв да возам можеби малку трема од почетокот , сега воопсто сум возела не само низ град туку и на подолги релации низ Македонија но секогас со придружба до мене , јас сум сигурна во себе и дека не ми е страв но сепак од дома не ми даваат. незнам како да го решам ова како да се изборам за самостојно возење ? |(
     
    На dzivdzy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. dzivdzy

    dzivdzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    кај мене е обратно,мене сите ме тераат сама да возам,да не гњавам веќе никој,ама јас не мозам,мора некој да си ми кажува мозеш сега нема никој,гледам и јас,ама и он да потврди,така да ти си во подобра ситуација штом сакаш сама,кога ке видат дека си ок,ке те остават да уживаш сама :)
     
  7. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    ама кога ќе видат хх тоа е проблемот . друга кола имам возено сама ( на дечко ми на другари- секако они незнаат ќе има викање :lol: ) само моите не можам да ги убедам |(
     
  8. trajkovskae

    trajkovskae Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Ne ne bev i nema nikakva reakcija od nikogo do sega se nadevam i nema da ima pozz
    P.S se izvinuvam sto pisuvam na latinica no nesto ne e vo red so mojot kompjuter
     
  9. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    и јас од наредната недела планирам да почнам со часови за возење, најверојатно во автошкола Селика :) па така и јас ќе им покажам на сите оние кои не веруваа дека можам да стигнам до возачка дозвола :lol: :wasntme:
     
  10. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    со среќа нека ти е, и ти посакувам од прва да положиш :)
     
    На Smurfette.M му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Возачка дозвола имам - автомобил немам. :^)
    Аџанак баџанак. :lol:
    Воопшто не ми е страв да возам. Од малечка имав желба да возам автомобил.
    Не можам да ги разберам луѓето кои имаат возачка и им е страв да возат. Па од што им е страв?
    Нема тука ништо страшно. ;)
     
  12. DarkNight

    DarkNight Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Здраво луѓе ми треба ваша препорака за некое добро авто-школо, т.е. добар инструктор. Јас веќе одам во Шкорпион, ама "професорицата" многу ме нервира и е арогантна така да ми треба кратка замена. Сега јас веќе ги имам земено часовите, и имам положено тестови и пологон, ми остана уште градска да положам а кај нејзе не сакам да ги земам тие дополнителни часови. За дополнителните часови сакам инструктор од друго школо. Кажете ми вие како поискусни кои се добри и како се движат цените за дополнителни часови. Фала ви :)
     
  13. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Јас полагав во Ас-коко јас сум многу задоволна.Ако сакаш бројче и подетално пиши ми во лп
     
  14. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Не сум возач сеуште.
     
  15. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Блиц прашање, колку чини пријавување за градска и полигон прв пат? :^) И дали ми треба некои екстра документи?

    Сакав денес да прашам ама премногу гужва имаше, а се брзав. Утре надежно да го завршам ова.
     
  16. cacikr

    cacikr Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    243
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Да се пофалам и јас вчера конечно положив :D . Тестови и полигон од прва а градска на трет пат. Сеуште ми е страв сама да седнам зад волан но мислам дека со тек на време ќе помине и тој страв. Со среќа на сите што ќе полагаат :up: :*
     
  17. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    со среќа нека ти е возачката cacikr :)
     
  18. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.205
    Допаѓања:
    25.706
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Имам возачка дозвола но не е Македонска.е сега ме интересира каква е процедурата за јас да можам да добијам Мкд.дозвола.дали треба да полагам се со ред или не.во Америка доколку имаш возачка од друг држава а сакаш да земеш американска треба да полагаш само тестови.а како е во Македонија??
     
  19. Mosquiita

    Mosquiita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    663
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Ах таа моја голема желба за возење но стравот е уште поголем! -.-
    Возам часови,не почеток возев многу добро но сега овие 2 дена по слабо не сум ни спиена како што треба од училиште одма возам и така..
    Незнам како да се опуштам мене сега со инструкторот ми фаќа паника а не кога ќе треба да полагам :/
    Но инстурукторот ме охрабрува,доколку сум имала желба ке сум го совладала стравот (се надевам) :D
     
  20. Cicero

    Cicero Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    18
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Ме интересира која е процедурата за полагање на кола ако си малолетен? Кои документи се потребни ако знае некој? Дали е поскапо? :)