Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

 1. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  176
  јас сакам да си купам ролери пролетва.. ама за жал по слаба сум и нзм дали ке можам да управувам со нив? вие што мислите? дали има врска тоа ? :)
   
 2. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  2.873
  Пол:
  Женски
  ^Нема врска тоа. :D
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  192
  Обожавам да возам ролери.Не сум возела 1 година,бидејќи ми се расипани и овие денови планирам да си купам нови и едвај чекам да ги облечам и да се возам со нив.Многу ги сакам.
   
 4. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  866
  Кои делови од телото може да се обликуваат или зацврснат со возењето ролери и кои се придобивките од тоа?
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.893
  задникот и нозете се обликуваа.а по малку и стомакот...
   
 6. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Месецов возам ролери два пати неделно, по два часа :)
  Интересно ми е а плус имам придобивки за зацврстување на телото.

  [​IMG]
   
 7. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Си возам ролери често.
  Сакам, интересно ми е а и се заврстуваат мускулите :D
   
 8. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  2.216
  Моја најголема љубов ^^
  Си возам редовно :rofl:
   
 9. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Pодолго време сакам да си купам убави и квалиетни ролерки ама откако нема веќе Salomon искрено не знам каде да барам ( во скопје ) . Eдинствено можеби во спорт M ама не сум сигурна дека има таму. предлог некој од вас девојки ?
   
 10. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  9.748
  Пол:
  Женски
  Има ролерки во спорт М,инаку јас скоро си купив ролерки сеуште се учам да ги возам и многу ми е забавно. :)
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.436
  Допаѓања:
  71.876
  Пол:
  Женски
  И јас да се впишам во темава. Обожавам ролерки, на 12 годишна возраст значи тоа беше 2002 година си купив многу убави ролерки со силиконски трлачца за 1800 денари во една продавница во ГТЦ , сега на тоа место е отворена КАм маркетот. Мислев дека нема да издржат толку што ги земв евтино но да не ги подречам веќе 10 гпдини како ги имам и не м е ништо :) само од кочење ми се изеде цела кочница знаете на едната ролерка од позади што е , па би сакала да ве прашам дали знаете дали можеби некаде се продаваат делови за ролерки еве трлачца или кочници...
   
 12. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  4.278
  Пол:
  Женски
  Јојјј ролерки :*
  па вака ги имам веќе 3 години ролерите розеви се со бело и ништо не им е досега супер се само кочницата и мене ми се истроши па дали знаете каде да си купам нова дали од каде што ги земав или .. ?
  :inlove: :)
   
 13. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  764
  Кога се купуваат ролерки колку броја треба да се поголеми од нашиот? Дали 1 или 2 броја поголеми? Инаку многу сакам да возам, само што ми требаат нови старите ми беа подарени (затоа не се разбирам околу ова), па сакам прво да прашам со броевите како иде. Сигурно ќе ми кажат пред да ги купам во продавница, но не сум сигурна каде ќе купам, па поубаво ми е од сега да знам како треба.
   
 14. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.125
  Допаѓања:
  20.645
  Пол:
  Женски
  Моите се 1 број поголеми и супер ми се. Така ме советуваа во саломот кога ги купував. Платени се околу 6000 денари, ама си вредат за сите пари. Ова им е 6 година како ги возам и ок си се. Само ми се чини дека е многу важно редовно да се менува распоредот на тркалцата, затоа што сите тркалца не се трошат исто. Јас тоа го правам еднаш на почетокот на сезоната. Моите си имаат цело упатство, клуч за оштрафување и дадена е шема кое тргалце од кое на кое место оди.
  Инаку обожавам да ролам, некогаш и сама не ми е проблем, ако немам друштво. Но ролам исклучиво на патека, по улици да одам ми е многу страв.
   
  На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  4.278
  Пол:
  Женски
  Нема потреба од страв сите сме паднале барем по еднаш , ништо страшно.. ако така размислуваш можиш да си ја привлечиш негативната енергија и да ти се случи тоа што не сакаш само пушти се нека те водат ролерите :D ако така може да се каже ех колку пати ќе налеташ на камчиња па што ;) мораш еднаш да почниш јас се научив со пластични па после оригинални си купив сите сме учеле така :D
   
 16. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  20.522
  Пол:
  Женски
  Мене минатата година ми купија ролери ;)
  Е сега шо се случи кога се научив да возам така без страв
  Си реков ај ќе одам до продавница да си купам сладолед...и дека така како мала удолница е патчето и ко се забрзаа ролерите*јас демек пазам држам под контрола*ко се бапнав во едно комбе шо беше паркирано...како ластовичка бев си летав на земја де... :lol:
  Сега полека полека си се качувам и по скали со ролерите и слегувам,ама сеуште не возам многу брзо-ама има време ќе се научам да летнам како птица пуштена од кафез..хах 8)
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.136
  Допаѓања:
  23.598
  Пол:
  Женски
  Одамна не сум возела ролери. Оттогаш имаат поминато повеќе од 13 години. Кај татко ми имам ролери со силиконски тркалца. Се мислам пак да почнам да ги возам.
   
 18. Dimkovska123

  Dimkovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Уффф возењето ролериии ми е нешто најубавото :)
  Обожавам ролери, значи премногууу сакам ролери, коа ми е досадно, викам друштво и се возиме :))
   
 19. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  Премногу сакам да ги возам,поготово дека и дечко ми вози со мене.Убавини.... :)
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Ролеркии :inlove:
  Ги имам 2 години и многу сакам да возам