Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

 1. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.125
  возењето ролерки преку лето ми е главна опцесија ..повеќето другарки возиме ролерки , дури сакаме и преку зима ( идеме на лизгалиште во Битола ) не сакаме да пропуштиме забава ..вистина е дека добро се оформува задникот ,, :)
   
 2. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  570
  обожавам да возам ролери, во лето тоа ми е главен спорт, а понекогаш и возење велосипед.
  И навистина после тоа убаво се чуствувам а и задникот се оформува убаво со восењето ролери :D ;)
   
 3. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Едвај чекам да се стопли времево за да возам ролери на стаза. Иначе возам од трето одделение, имав од тие со пластични тркала, па кога возев мислиш трактор поминува, а ги добив како поклон од дедо ми за сведителство со сите 5 ки. :lol:
  Баш се релаксирам кога возам и оваа година сакам да си купам нови, па ај препорачајте ми некоја продавница, ама да не бидат многу скапи.
   
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Супер се ролерите, ептен се рекреативни, ем ќе се прошетате, ем ќе затегнете мускули, ем ќе израдувате нечие окце.
  Сума сумарум, сите имаат полза од нив :)

  Јас веќе некое време барам да најдам од оние старите ролшули - роооолшуи, како ги викавме ко деца, на патика со 4 тркалца. Е тие ми се закон! И доста добро знаев и да ги возам :)

  Едвај чекам да се стопли па да се клизам по стазите, жжжжжц, жжжжжц, жжжжц - о комши, како е?! Слабееме а? Ако ако.
  Бандера, ргабууу!
  Една ластовичка. Две ластовички.... :lol:
   
  На Butterfly-Girl, ice.woman и unlucky им се допаѓа ова.
 5. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  еј не сум возела две лета ама оваа лето мора да им се качам хихих
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Јухуу едвај чекам да возам !
  Како врват деновиве се повеќе и повеќе се како створени за возење :sun:
  Имам едни тие првите што се учев да возам на нив, имам спомнато и погоре ми се чинит дека колцата не ми чинат, па сега сакам да си купам нови, асални па да им се одкостам од возење.
  А на стариве да им сменам колца па резерва :D
  Да ве прашам сега, кај можам да најдам во кинескион да барам ли ? , има да се порача да ми ги пратат преку пошта од некој веб сајт или продавница претпоставувам за спортска опрема така ?
  И да ми кажите оргиналот колку чинат и кажете кои се поубави , моиве на времето ги зедов 5000 ден. ама не беа оргинал и ви имам кажувано со 3 пара чорапи ги возев дека големи ми беа :lol:
   
 7. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.479
  Денес супер времево за ролеркиии :) Конечно топло..Едвај дочекавв
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  128
  Неделава бев зафатена и неможев, а многу сакам да возам.... НО за тоа утрееееее одам на кејјјјј... уффф дел ден ке си се возам :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 9. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  mmmmm sega kako se zaipsav na fitnes so rolerki odam do tamu i se vrakjam. normalno koga e ubavo vremeto :)
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  Многу многу сакам да возам амааа неможам да научам на тоа чудо да се возам.
   
 11. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  126
  ОБОЖАВАМ РОЛЕРКИИ ^^ Супер е што затоплува, изгледа сите ќе бидеме на стаза :lol:

  Инаку пред месец, 2 имаше и во Orka, Salomon и Reebok донесено многу убави модели, и таму можете да најдете тркалца и се што ви треба од опрема (штитници и сл.) :)
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  струмфрета93
  ххиххии јас од 5 години ги возам (некаде околу 10 години и тоа се на силиконски т.е првите ми беа полусиликоснки)
  си купив едни од саломон во скопје пред 4 години силиконски ги нема да мрднат ама затоа не дадов 1000 ден (6100 :) )
  два пати бев и на натпревар
  оваа година пак ке одам мислам дека
   
 13. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Многу сакам од мала да научам но не ми даваа од доам ама и сега сакам да научам ама нема од кој :worried:
  А и се плашам да не треснам на земјата :lol:
   
 14. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  Ако имаш ролерки во двор или ако живееш во стан излези во маалото и полека полека учи се
  не е нешто сложно.. и кога ке се научиш да возиш исто како на патики да си.. :)
  иначе ако немаш ролерки позајми од некоја другарка колку да се научиш и натерај ги твоите да ти купат
   
 15. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  190
  Ми се плаче кога ги читам постовиве :( :( :(
  На 6 години почнав да возам ролшули, ми ги донесоа роднини подарок од Италија.
  На 7 години татко ми ми купи ролери од странство, беше на пат и ми донесе подарок ролери.
  Возев ден и ноќ. Надвор ги возев по цел ден кога ми ги донесе, а навечер, ги миев и возев по дома :)
  На 10 години добив нови ролери од моите ми ги донесоа од Германија, кои ги возев до пред година дена.
  Веке на ролери возење можам слободно да заборавам, за жал :'(
  Имам рамни табани од 17 години. Носев ортопедски влошки, правев вежби секој ден и се беше џабе, немаше никакво подобрување. Додека можев возев ролери со памук и завои на нозете, и со по 3 пара термо чорапи. Ама веќе не се издржува, првите 2-3 км супер, ама после ми се прават рани на нозете и неможам да станам :'(
  Ке пукнам од мака, 11 години на ролери и од еднаш неможам. Продолжив со возење точак, наместо ролери, возам летно време по 20 км, ама не е исто.
  Ми се плаче кога ќе видам на кеј девојка со ролери... ама тоа е...
   
 16. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  190
  mm и јас имам рамни табани ама не ми пречи
  сум возела и до 10 км кога излегувам па можеби и повеќе
   
 17. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  190
  Имам коски испакнати, мртви коски се викаат, тие ми сметаат мноооогу. Изгледаат како глуждот, само се многу помали. Ми се прави кожата на нив како плускавец и после ми пука, оди па вози после...
  Незнам ти дали имаш такви. Зошто и братучед ми има рамни табани ама нема такви коски.
  Незнам од кај ми дојдоа мене, ама си ги носам, мои си се, за жал...
   
 18. Butterfliess

  Butterfliess Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Jas mnogu sakam vozenje rolerki ne zaradi slabeenje tuku zaradi zabava celo drustvo se sobirame i se vozime bas e zabavno :D ne vozam mnogu cesto ama sepak vozam... a nozete slabeat li da prasam ? :^)
  [mod-kirilica:2vmchhul][/mod-kirilica:2vmchhul]
   
 19. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.015
  Допаѓања:
  27.561
  Пол:
  Женски
  Па до некаде, но затоа задникот и бутините се затегнуваат и тоа многу :D


  И јас обожавам да ролам , малце стазата ми е подалеку па затоа не сум во можност постојано но штом најдам слободно време ги земам ролерките и трк на стаза :rofl:
   
 20. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.324
  Допаѓања:
  8.404
  Ги убив денес, 2ипол саати :) ах, ми недостасуваше ова....бај бај теретана