Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

 1. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Од кога почнав да возам ролерки ич немав паднато. Си возев, се глупирав...
  Ама еден ден со една другарка поминавме низ едно мовче, но после надолу е стрмно и има песок.. Јас некако се спуштив ама при крајот зошто бев многу улетана ми се заглавија камчиња во тркалцата и нурнав во длабочините на песокот. :lol:
  Од тогаш ги немам облечено. Страф ме фати, аман! хаха :D
   
  На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.629
  Пол:
  Женски
  Ејј, едвај чекам да помине 20 јуни, па да почнам да си возам ролерки...Секој ден ќе биде уживање, шорцевите и маичките на мене, ај-подот во уши и шибајјј :rofl:
   
  На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sinorita

  Sinorita Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  И јас си возам редовно ролерки..
  Веќе неколку години и баш нозете не ми се искривени. Ми се стегнува задникот. Интересно е ^^ :]
   
 4. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Скоро секј ден возам ролери...но сега откако си се распустив( :!: официјално за 7 дена(царови)) по цел ден ќе возат ролери(и точак) |-)
   
 5. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Јас како помала возев ролерки ама еднаш со цел памет се пуштив по една стрмна удолница и салто се превртев и паднав на цименто :rofl: будало детиште :D за среќа лесно си поминав, ама од тогаш ми е страв и на прав пат да возам :(
   
 6. shakira777

  shakira777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Обожавам да возам ролери, периодов немав воопшто време поради тестови и испрашувања ама затоа од 10ти секој ден ќе возам! :D На ролери сум толку сигурна колку и без нив, не правам разлика само што ми е многу по забавно :) Немојте воопшто да се плашите и одма ќе научите (за тие што не знаат..) Инаку, според мене не се ослабнува со возење ролери, што мислите вие?
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Многу сакам да возам ролери, и редовно си возам посебно во овој период. Многу е забавно, добро е и за обликување на телото и знам дека цело лето ќе го правам тоа.
   
 8. shakira777

  shakira777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Знае ли некој да ми каже колку калории се согоруваат при возење ролери? Дали би можела на тој начин да симнам некое килце -)
   
 9. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Секако дека можеш да ослабеш
   
 10. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Ролери ОБОЖАВАМ! Од 6 години сум на тие чуда....прво имав роушли па после излегоа ролери. И возам си секогаш :!: кога имам време. Почесто ги возам кога сум во Германија куде либето :) оти таму има убави патеки , рамни и можам да летам со нив :) а тука нема баш дека , особено во Штип, некако ми е се претесно и улиците ногу пуни со коли....
  Иначе и помагат многу во затегнување на горните и долните мускули на нозите. Ке си ги зајакнеш многу.
  сон ми е те вакви да имам, ама многу ударат по џеб :) [​IMG]
   
 11. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  521
  Чичко google вели дека за 60 мин се трошат околу 350-370 калории! И колку појак интензитет толку повеќе се трошат калории, како и за се останато! ;)

  А јас имам едно прашање (малце глупо ама 4 саат е не ми мисли мозокот), едната ролерка ми е малце поширока и планирам да и ставам влошка треба да е голема колку што е бројот на ролерката или помала колку мојата нога?!
  Мислам дека и јас се збунив сама себе од моето прашање, :?: нема да ви замерам ако никој не ми одговори.
   
 12. shakira777

  shakira777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  хахаххахах ме насмеа :) :) мислам дека треба колку ролерката :) и фала за информацијата :)
   
 13. shakira777

  shakira777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  сите тоа ми го викаат а јас искрено никаков резултат не забележав минатото лето, возев скоро секој ден, јадев нормално ама не ослабнав... ај се надевам дека ова лето ќе има резултат :)
   
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Колку чинат ролерките?
   
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.304
  Допаѓања:
  8.324
  Па зависи какви, каде....
  Убави и квалитетни ролери се од 5000 па нагоре, а можеш да најдеш и за по 1000-1500 денари онака солидни
   
 16. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  425
  Многу ми е мерак да научам да возам ролерки,морам наскоро да си ја остварам желбата :lol:
   
 17. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Од мала сум на ролерки :D кога возам, уживам едноставно :) се осеќам супер без разлика што спортувам у моментот :)
   
 18. morkov4eto

  morkov4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  7
  женски у план сум да си купам ролери,па може некој предлог ?
   
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  3.522
  само саломон
   
 20. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Има и за 3000