Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

 1. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  ^ Оние поубавите со силиконски тркалца во Орка во Куманово се 3400,а обичните околу 2000 ден.
   
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Обожавам да возам ролери. Летото делумно и најмногу го чекам ради тоа.
  Да можам 24/7 би возела, ем забавно, здраво и + се затегнуваат нозете, задникот и стомакот. :up:
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.126
  Допаѓања:
  4.895
  кога сме кај возењето ролерки морам да ви кажам дека се учам да возам и напредувам солидно. Така да може набрзо да се пуштам на стаза
   
 4. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Мојот омилен спорт, штом доаѓа лето не се симнувам од нив :) од 20:00 часот се возиме се до 04:00. Имам многу добра екипа и забавно е :)
  Штета што немаме стаза во мојот град па затоа мораме да возиме касно кога не е густ сообраќајот :)
   
 5. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Си се возев јас што си се возев. Абе возење едно 8) Без ниедно паѓање.
  И после се симнував низ една удолница со песок и камења и при крајот коа си се плеснав. Ибаво му покажав и на газето и на лактот. За памет. На ролерки друкпат-НЕ! :nod:
   
 6. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.334
  Моите ролери се скршени. :wasntme:

  Инаку сега баш прочитав, со убаво темпо, може да се согорат и до 900 калории за 1 час.

  Планирам да си купам ролери сега во брзо време. Најдов едни со силиконски тркалца, баш се солидни, 1500. :wasntme:
   
 7. jennifer8

  jennifer8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  обожавам ролери :) едвај чекав да се разубави времето и сега секој ден возам со другарка ми на кеј по 2-3 часа
   
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  1.312
  Ти завидувам во позитивна смисла :lol: Јас морам самичко да ги возам,никој не сака да ме дружи :(
   
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Малце оф топик.

  Веќе спомнавте кои делови од телото се затегнуваат со возење ролери.
  А со возење велосипед, секој ден ? Дали можеби помага за рамен стомак ?

  :wasntme:
   
 10. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  754
  ми помина одморот а јас ичччччччч не возев ролери :( :( :( заради ова лудо време :D :D
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  ^http://forum.femina.mk/fitnes/pola-sat-na-velosiped-dovolno-ili-ne-t1644/
   
 12. Sunshine.love

  Sunshine.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  9
  Обожавам да возам ролери, но од оваа наша полиција ретко кога можеш да возеш на раат :@ . Ако искачаме да се воземе ќе искочеме од 21 до 23:30 ако те сретнат ќе ти држат 30 саат предавање дека можеш да возеш, а дека не. Дури еднаш едни деца ги натераа да ги соблечат ролерите и да одат боси. Не ми е јасно зошто не направат некоја стаза за ролери штом не даваат да се возат по патот, а за тротоарот да не зборуваме. А иначе ролерите се многу убави за задникот и нозете. :)
   
 13. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Ме немало на темава одамна.Еве сега да се пофалам, бев завчера и конечно се опуштив, и возев онака просечно. На моменти забрзував ама ме фаќа страв така па успорувам.
  Инаку за слабеењево, воопшто не осеќав дека ми работат мускулите. Кога вежбам дома осеќам како ми се затегаат мускулите, се изморувам, вложувам многу повеќе напор отколку на ролерки. :?:
  Утре планирам пак да одам, ама побрзо да возам, може ќе заболи некое мускулче :D
   
 14. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам ролери, купив пред 3 месеци ама ете ми стојат дома, не знам да ги возам :(
   
 15. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  обожавам!! Често пати кога сум изнервирана ролерите на нозе, слушалките на уши и директ на стаза покрај Вардар. Но, имам мало проблемче кое за жал ми го укратува ова задоволство.. По само половина час возење ми прават проблеми на стапалата(рани, жуљеви...) и почнуваат нозете да ми се криват :@ |(
   
 16. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  19
  моето омилено нешто ..возење ролери..
  знам со саати да се исклучам од бучавата и два три пати летајќи да ја поминам стаза со уште две другарки..лелеј мераци се враќам дома препотена истрошена..цела енергија ми иде во возење...:D
   
  На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
 17. stevocar

  stevocar Нов член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  10
  Еј како мал колку сум возел ролери супер ми беше сега ништо се нема време
   
 18. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  јас си ги купив оваа година и дека немав долго време возено прево се учев а сега никаде не одам без нив многу се добри за нозете
   
 19. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  За ролери душа давам :| Порано многу возев и мора да се пофалам дека ниту еднаш не сум паднала :P Обожавам да возам на 1 нога и да се замислувам дека сум балерина на ролери :D Прво се учев на пластични,потоа возев оригинални :inlove: а сега немам никакви ;( Незнам како да побарам од моиве
  5 000 за ролерки :worried:
   
  На Vikita му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Vikita

  Vikita Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  68
  Ролерки возам секоја ден дури ги искршив од возење :D но мислам да се откажам затоа што од нив се искривуваат нозете што е случај кај мене :)