1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

  1. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Никогаш не се научив да возам ролери, а имав огромна желба за тоа, особено како мала. Ама кога и да се обидев, паѓав! И се откажав многу рано :)
     
  2. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    И јас никогаш не се научив. :doh:
    Еднаш пробав и тоа мајка ми ме држеше.Кога залетав и неа и јас ќе се испотепав. :tmi:

    Многу сакам да знам да возам. 8)

    Кога би имала повторно можност без размислување би пробувала дур не научам. :!:
     
  3. Lina92

    Lina92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    29
    обожавам возење ролери
     
  4. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Прво научив на лизгалки така да ролерки ми дојдоа како некоја варијанта а и природно имам добра координација. Супер работа и ненормално задоволство е кога бришкаш по стаза и плус си набиваш кондиција :).

    Да не зборам дека и за видот е добро со толкав број згодни девојки околу тебе само треба да пазиш да не се утепаш од загубен фокус :lol: :D .
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Почнав да возам ролери дури оваа година, уште сум почетник. Ама за среќа добро ми оди. Башка, чувството е незаменливо :D

    p.s. Е сега, малку ми е проблем станувањето...... :tmi: ама и тоа ќе го научам наскоро, се надевам.
     
  6. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    обожавам да возам ролерки,иако незнам баш добро,но кога имам време,одма на кеј со ролерките и слушалките на уши (возење ролерки и слушање музика ме опушта),а плус возењето ролерки мислам дека помага во обликување на телото :)
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WhiteButterFly5

    WhiteButterFly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    69
    Лизгалки кај се купуваат? :tmi:
    Никако да научам да возам ролери, а мнооогу сакам. :worried:
     
  8. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    возење ролерки на кеј најубаво нешто :wasntme:
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Научив да возам ролери уште многу одамна, некаде кога имав 8-9 години. Брзо и лесно научив да возам, но сега многу ретко возам бидејќи ме мрзи. А баш убава работа е возењето ролери. :)
     
  10. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Јас научив кога имав 11-12 години, ама на лизгалки. Тогаш ми беше многу тешко, јас бев единствената на лизгалиштето што не знаеше да лизга и дури на последните десеттина минути сфатив како оди тоа. Многу ми се допадна, а и сите другарки веќе имаа ролерки и некако ги убедив родителите да ми купат. Од кога почнав да возам надвор, сфатив дека не е исто на лизгалки и на ролерки и многу ретко возам.
     
  11. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Моите лизгалки се од странство купени така да тука не знам каде има :) .

    Ролери почни бавно да возиш и по можност со другарка да ти ги каже основните финти и обавезно земи си штитници за лакти и колена и ќе немаш гајле.

    Кога ќе научиш поубаво и посебно ако возиш со друштво многу голем ќеиф е :).
     
  12. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    И не да се затегнувалооо телотоо. Со редовно возење. Скоро сфатив. 8)
     
  13. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Верувале или не никогаш сум немала ролери и незнам да возам !
    Требаше оваа година да си купам ама незнам , ете не си купив, следнава обавезно после распуст си купувам . :)
    Ама страв ми е на почетокот дека незнам како ќе се научам :worried:
     
  14. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Со другар или другарка првите неколку пати, ќе си купиш штитници за лакти и колена и ќе тргне, не му се мисли :).
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Е да си купиш! Али не после распуст туку сега во пролет, ја имам 15 години возам едно 5 години, почнав со пластични и така научив али не се плаши не е ништо страшно, ќе паднеш еднаш два пати и толку.. Само треба рамнотежа да имаш :D
    Ако сакаш јас ќе те научам не ми е проблем :D
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RoseMarie

    RoseMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    18
    Јас скоро секој ден возам ролери и вистина е тоа дека го затегнува задникот(не се фалам но навистина имам убав задник) :D Ролерите ме маѓепсаа и веќе 3 години еве ги возам.(сега една година редовно)
     
    На RedHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  17. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    Мене ми треба само мотивација поголема,инаку возам да речеме 3 пати неделно,летно време, но поинтересно ми е со друштво, вака сама мрза ме фаќа,пробувам и со музика,со слушалици од мобилен, али не е тоа тоа...другарка муабетче и си извозел од аеродром до влае и назад :D :D :D
     
  18. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Ролерите се закон, порано многу возев, сега поретко. Возењето ролери се поради забава и пред се за оформување убаво цврсто тело, интересно е ептен да ги возиш :)
     
  19. RoseMarie

    RoseMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    18
    Вистина е јас ги возам мислам дека имам коментирано на оваа тема но сакам да кажамдека има подобрување.МИ се зацврстија убаво нозете и бутовите и многуи м се радувам :) ;)
     
    На RedHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Порано возев многу често со другарките, на плажа одевме со нив (правев околу 13 км на ден), покрај кеј, до приватните школи.. и многу им се радував. И постегната бев тогаш. Сега на стара слава ми се вади задникот и нозете :P :lol:

    Сега си ги зедов Скопје, па со цимерката кога ќе имаме време ќе си возиме :)

    p.s. Саломон имам, на времето ги зедов 6000 денари. Сега гледам се многу поефтини.