Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

 1. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  18.233
  Пол:
  Женски
  Никогаш не се научив да возам ролери, а имав огромна желба за тоа, особено како мала. Ама кога и да се обидев, паѓав! И се откажав многу рано :)
   
 2. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  И јас никогаш не се научив. :doh:
  Еднаш пробав и тоа мајка ми ме држеше.Кога залетав и неа и јас ќе се испотепав. :tmi:

  Многу сакам да знам да возам. 8)

  Кога би имала повторно можност без размислување би пробувала дур не научам. :!:
   
 3. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  обожавам возење ролери
   
 4. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.354
  Прво научив на лизгалки така да ролерки ми дојдоа како некоја варијанта а и природно имам добра координација. Супер работа и ненормално задоволство е кога бришкаш по стаза и плус си набиваш кондиција :).

  Да не зборам дека и за видот е добро со толкав број згодни девојки околу тебе само треба да пазиш да не се утепаш од загубен фокус :lol: :D .
   
  На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  20.395
  Почнав да возам ролери дури оваа година, уште сум почетник. Ама за среќа добро ми оди. Башка, чувството е незаменливо :D

  p.s. Е сега, малку ми е проблем станувањето...... :tmi: ама и тоа ќе го научам наскоро, се надевам.
   
 6. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  обожавам да возам ролерки,иако незнам баш добро,но кога имам време,одма на кеј со ролерките и слушалките на уши (возење ролерки и слушање музика ме опушта),а плус возењето ролерки мислам дека помага во обликување на телото :)
   
  На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  67
  Лизгалки кај се купуваат? :tmi:
  Никако да научам да возам ролери, а мнооогу сакам. :worried:
   
 8. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  возење ролерки на кеј најубаво нешто :wasntme:
   
  На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Научив да возам ролери уште многу одамна, некаде кога имав 8-9 години. Брзо и лесно научив да возам, но сега многу ретко возам бидејќи ме мрзи. А баш убава работа е возењето ролери. :)
   
 10. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Јас научив кога имав 11-12 години, ама на лизгалки. Тогаш ми беше многу тешко, јас бев единствената на лизгалиштето што не знаеше да лизга и дури на последните десеттина минути сфатив како оди тоа. Многу ми се допадна, а и сите другарки веќе имаа ролерки и некако ги убедив родителите да ми купат. Од кога почнав да возам надвор, сфатив дека не е исто на лизгалки и на ролерки и многу ретко возам.
   
 11. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.354
  Моите лизгалки се од странство купени така да тука не знам каде има :) .

  Ролери почни бавно да возиш и по можност со другарка да ти ги каже основните финти и обавезно земи си штитници за лакти и колена и ќе немаш гајле.

  Кога ќе научиш поубаво и посебно ако возиш со друштво многу голем ќеиф е :).
   
 12. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  108
  И не да се затегнувалооо телотоо. Со редовно возење. Скоро сфатив. 8)
   
 13. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.699
  Допаѓања:
  9.144
  Пол:
  Женски
  Верувале или не никогаш сум немала ролери и незнам да возам !
  Требаше оваа година да си купам ама незнам , ете не си купив, следнава обавезно после распуст си купувам . :)
  Ама страв ми е на почетокот дека незнам како ќе се научам :worried:
   
 14. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.354
  Со другар или другарка првите неколку пати, ќе си купиш штитници за лакти и колена и ќе тргне, не му се мисли :).
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Е да си купиш! Али не после распуст туку сега во пролет, ја имам 15 години возам едно 5 години, почнав со пластични и така научив али не се плаши не е ништо страшно, ќе паднеш еднаш два пати и толку.. Само треба рамнотежа да имаш :D
  Ако сакаш јас ќе те научам не ми е проблем :D
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  Јас скоро секој ден возам ролери и вистина е тоа дека го затегнува задникот(не се фалам но навистина имам убав задник) :D Ролерите ме маѓепсаа и веќе 3 години еве ги возам.(сега една година редовно)
   
  На RedHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 17. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  Мене ми треба само мотивација поголема,инаку возам да речеме 3 пати неделно,летно време, но поинтересно ми е со друштво, вака сама мрза ме фаќа,пробувам и со музика,со слушалици од мобилен, али не е тоа тоа...другарка муабетче и си извозел од аеродром до влае и назад :D :D :D
   
 18. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Ролерите се закон, порано многу возев, сега поретко. Возењето ролери се поради забава и пред се за оформување убаво цврсто тело, интересно е ептен да ги возиш :)
   
 19. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  Вистина е јас ги возам мислам дека имам коментирано на оваа тема но сакам да кажамдека има подобрување.МИ се зацврстија убаво нозете и бутовите и многуи м се радувам :) ;)
   
  На RedHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Порано возев многу често со другарките, на плажа одевме со нив (правев околу 13 км на ден), покрај кеј, до приватните школи.. и многу им се радував. И постегната бев тогаш. Сега на стара слава ми се вади задникот и нозете :P :lol:

  Сега си ги зедов Скопје, па со цимерката кога ќе имаме време ќе си возиме :)

  p.s. Саломон имам, на времето ги зедов 6000 денари. Сега гледам се многу поефтини.