1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возење ролери

Дискусија во 'Фитнес' започната од fejsbuk, 19 јули 2010.

  1. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најубавата физичка активност што може да постои. Па и времето какво е деновиве само за ролерки возење. Туку овие што ги имам накај кантата гледаат. Каде може во скопје да најдам ролерки да си купам?
     
  2. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    ^ Се зависи од тоа какви ролерки сакаш.. Имаш во Salomon ролерки што мене искрено ми прават ќеф, но не знам која е цената (ако знае некој нека пише).

    И да не бидам оф, едвај чекам да почнам да ги возам ролерките зошто едно лето знам си се напраив шланг, ама во последно време се свртев кон точакот па наредно возење ќе ги земам ролерките :)
     
  3. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Немам возено многу многу одамна.Планирам да си купам нови ова лето и да си возимо со другарките.
    Интересно е ;)
     
  4. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    јас се родив на ролери :D :D постојано сум на нив и возам од 4 години.. стварно немам проблем со килограмите целулитот и сл. а и плус газе 5ка :* :inlove:
     
  5. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.052
    Допаѓања:
    20.750
    Пол:
    Женски
    Многу сакам да возам ролери, ама немам :( имав едни ама ги искршив а пари за други немам, секогаш нешто друго испаѓа да купам, да ми треба :lol: а ролери неможат на ред да дојдат. Тоа е, ај можи летово ќе ми се посреќи па да си купам едни :P
     
  6. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    возам ролерки секој ден,и стварно помагаат за нозете..ама за задникот ://
    можда и таму помагаат ама кај мене стварно нема никакви резултати..Од профил ми изгледа задникот супер,ама коа ќе ме погледнеш отпозади ко смачкан ми е ,и ко со тава некој да ме акнал ://
     
  7. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Уште не успеав да отидам на стаза оваа сезона, и ќе си грицнам од г**от, ама тоа е :devil:

    Се надевам викендов нема да ми се испореметат плановите пак и дека ќе можам да возам. Ќе пукнам ако не отидам викендов :devil:
     
  8. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    Многу сакам да возам ролерки. Скоро секој ден кога сум слободна одам на долги стази и ролам. Тотално ме опушта и не чуствувам супер. Мислам дека помага во слабеење и обликување на телото, но и не верувам дека со тоа се искривуваат нозете. :)
     
  9. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    16.751
    Еее, па ја можам да симнам некое килце до летото, ама и летото де. Сега секој ден возам по 4-5 часа, некој ден и повеќе. Ајде ќе напредувам. 8)
     
  10. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    обожавам да возам ролери од 6 години висам на нив :)
    кај и да треба да одам секогаш одам со нив ...
     
  11. Sartela

    Sartela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    24
    возам ролери веќе 10 години и повеќе и благодарение на нив со го имам направено телото особено нозете и задникот прилично совршени, многу рекреативен забавен спорт е :D
     
  12. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    возам ролери да,најубаво нешто треба деновиве да отидам до кеј да се опуштам малце :)
     
  13. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Кога ми е досадно ги возам. Ги имам од пред 4 години и за среќа ништо немам повредено, за разлика од другарка ми која 2 пати ја скрши раката од ролерите. :worried:
     
  14. vale.96

    vale.96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    10
    сакам да прашам како се движат цените на ролерите и каде може да се купат. фала. :)
     
    На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Има во Бисер , во јас минатата година купив едни многу убави на попуст беа од 1.800 до 4.000
    моите беа 3.200 (со такви како ги викаат силиконски тркала барем така ми кажаа)
    Има со пластични тркала со лагери (иако многу ги мрзам) тие се почетнички и се околу 300 до 400 денари ама многу штракаат и нервираат со онакви “чорапи“ се (така ги викаат) и се вадат чорапите па пак треба да ги ставаш -.- а овие јас што ги имам како патики се и се мења големината од 35 до 42 :)
     
  16. vale.96

    vale.96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    10
    ама за кој град ми кажуваш ти. извини јас не се претставив. јас сум од Битола, а тука мислам дека нема Бисер продавница :/ ако знае некој каде има во Битола, нека пише :)
     
    На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tropix4e

    tropix4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    140
    Да не знаеш случајно како се вика продавницата и каде точно во Бисер се наоѓа? Да не знаеш каде би имало на др. место?
    Вале, Бисер е трговски центар во Скопје.
     
    На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Oфф леле извини, јас сум од Скопје, заради тоа има трговски центар Бисер...
    Извини и јас сум крива не ни прашав од кај си а за Битола незнам каде има :| :?:
    Ох епа вака.
    Не ми текнува ама мислам атлантик, на први кат во бисер е, така да сеа сум кај баба ми во аеродром па вечер најверојатно ќе искачам па ке видам, има исто и во ли нинг во џамбо баш вчера видов ама скапи се :/
     
  19. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Повторно почнав да ги возар ролерите. :)
    Едно време ги подзаборавив,ама сега почнав пак.
    Ги возам за рекреација,забавно е. А и се надевам на видливи резултати-- зацврстување на телото.
     
  20. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    на кеј понекад,со другарки за забава :D :D
    инаку повеќе точак возам :)