1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Волшебнички (Charmed)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 16 февруари 2011.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Три сестри ja открivaat нивната судбина - во борба против силите на злото, со користење на нивнитo вештерство. Тие се Charmed Ones.
  Трите сестри Халивел ќе откриат дека тие се потомци на една линија на женски вештерки. Секој од нив има посебна способност (запирање на времето, поместување на објекти, гледање на иднината ), и тие исто така може да ги комбинираат нивните способности во "Моќта на тројка " за борба против демоните, и други зла.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Леле ги обожавав. Ама порано живеев буквално за серијава. :lol:
  Сакав да сум како нив, запишував магии и што не. 8)
  Пајпеј, Фиби, Лео, Пејџ и Дерил.
  Една од најубавите серии на моето детсво.
  ако знае некој од каде можем да ја свалам серијата нека постира линк :P
   
  На biGirl, elcezelce и Lovely им се допаѓа ова.
 2. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.837
  Допаѓања:
  40.772
  Пол:
  Женски
  ја даваат на алсат телевизија со македонски превод, jа начекав пред едно месец дена и бев пресреќна :D иначе ја има навечер околу 23:30
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  49
  Лелеееееее серијата. Колку само ја гледав. Едвај чекав нова епизода, а богами и реприза :lol:
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  848
  Леле, како маѓепсана бев кога ја гледав серијата. Многу ја сакав. Омилена ми беше Фиби, ептен ми беше интересна. Инаку, не знам дали знаете, ама серијава има 8 сезони :tmi: Јас ги гледав на интернет и многу бев задоволна од завршетокот на 8-мата сезона :) Ама натаму е се испревртено, многу нови, интересни работи се случуваат, испомешано минато, сегашност, иднина...Не кажувам повеќе за да не ви ја расипам серијата на тие што планираат да ја гледаат ;)
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски

  На која страна ги гледаше? :)
   
  На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.802
  Леле Барби браво за темава :clap:
  Просто ги обожавам и не ми е досадно да ги гледам again and again... Си ги гледам на Алфа, а претходно ги гледав и на А1 (и репризите :!: :D ), а ги имам еднаш и на ДВД изгледано....
  И јас, како и Мајгрл, најмногу ја сакав Фиби. Препрепреубава серија, превозбудлива... едно време со другарките толку бевме опседнати (се сеќавам бевме основно), што сакавме Book of shadows да пишуваме :D :D :D
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На Mygirl и Barbie-mwa им се допаѓа ова.
 7. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  848
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.636
  Допаѓања:
  59.708
  Пол:
  Женски
  Значи го љубев во серијава, уф :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И серијава ми беше омилена на времето. И јас Фиби најмногу ја сакав :)
   
  На viki44e и Hipica им се допаѓа ова.
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
  И јас спаѓам во обожавателите на серијава :)
  Сите епизоди ги имам гледано, сите сезони по 2-3 пати :lol:
  Повеќе ми се допаѓаа првите сезони... последните ми беа некако претерани. Секогаш се спасуваа за влакно и ептен беше некако невозможно.
  И јас како Виножитка го љубев овој убавецов погоре :lol: плус Крис :!:
   
  На biGirl и viki44e им се допаѓа ова.
 10. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  И јас сум голем фан на серијата. Премногу ја обожавав, бев како опседната. Сега понекогаш ја гледам кога ја начекам на една српска тв ја има мислам. Но за разлика од вас омилена ми беше Пајпер.
   
 11. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.698
  Оххххх со каква нетрпеливост ја очекував секоја нова епизода. Ко полудена бев за нив, ги обожавав. Иако поголемиот дел од серијата беше надреалистичен, сепак си уживав во секоја магија.
   
 12. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Лелеее ме потсетивте на една серија од мојата младост :) На времето кога се даваше и ја како маѓепсана бев од нив :) Најомилена ми беше Пајпер. Сакав да ја имам нејзината моќ на стопирање на времето :lol:
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.461
  Уфф ме врати неколку години наназад едвај чекав да почне :) секоја епизода ми беше интересна :) И да се би дала да ја поседувам моќта на мојата омилена Пајпер ;) Пред некој ден на една телевизија почнав да гледам една епизода и всушност сфатив дека серијава нема смисла демони магии умирање оживување :D :D :D подобро некој цртан филм да си гледаш :D сега не би ја гледала ама тогаш беше незаменлива :inlove:
   
  На feminna09 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.132
  Допаѓања:
  21.304
  Пол:
  Женски
  Лелее колку ли само ги сакав Волшебничките. Едвај ја чекав секоја нова епизода. :rofl: Омилени ми беа. Првите неколку сезони ми се подобри од последните. Ама уживав во оваа серија :inlove:
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.125
  Пол:
  Женски
  Ејј кога се емитуваше одвај чекав нова епизода, многу го сакав филмов :)
  сакам пак да го даваат :))
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.831
  Допаѓања:
  81.992
  Пол:
  Женски
  Го даваат на алсат во 23 и 30.
  Не дека не пропуштав епизода од серијава , но ја гледав. Сега репризите ги гледам секоја вечер, поредовна сум.
   
 17. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.125
  Пол:
  Женски
  Го имам сретнато ама преводот мислам дека не ена македонски или ? :^)
  И заради тоа не го гледам .. Сакам на А1 да ја даваат :lol:
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
  ^ Македонски е преводот :)
   
 19. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Кога ја даваа на А1 не пропуштав ни една епизода. Луда бев по серијава. :D
  Знам со другарките си имавме тетратка демек Книгата на сенките и смислувавме магии. 8) :rofl:

  Сега гледав на Алсат ама не ми е воопшто интересна. Дури си се чудам на паметот како ми била толку многу интересна и како сум се дивела ако не ме ставеле Пру да бидам во игра. Детуле смотанко. :lol:
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 20. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Тоа е една од ретките серии кои ги имам изгледано од почеток до крај, не пропуштајќи ниедна епизода!!! Кога ги гледав бев 6-7 одд и бев воодушевена од нив! Опседната може да се рече. Ма најдобри се! :D