1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Волшебнички (Charmed)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 16 февруари 2011.

  1. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    И уште една обожавателка! Абе епизода не пропуштав (кога играше на А1). Моите тогаш ме караа бидејќи до касно останував пред телевизор само за да ги гледам :lol: Пред некој месец ги гледав на српската Прва. Да незнае некој дали уште ја има таму и во колку? :^)
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    и јас сум им верна обожавателка сите епизоди ги имам гледано буквално не трепнував кога ги гледав сега мислам дека ги даваат на алсат телевизија некаде накај 12 часот вечерта не сум баш сигурна и се со македонски превод
     
  3. Legadema

    Legadema Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    јас сум лојал фан на серијава. Ептен ја сакам, кога првпат ја гледав на фох со нетрпение ја очекував следната епизода. Иако ги гледав сите сезони по 2-3 пати сега редовно ја пратам на алсат. Пајпер е мојот идол,многу ми е интерсна и пореална од трите сестри, а да не зборувам за Крис, ах што е сладичок ...
    Ако сака некој да ги гледа на алсат секој работен ден од 23,30 само во понеделник се од 00,10 сега е 6тата сезона, додека на youtube ги има сите сезоно со српски превод само пишувате charmed и бројот на епизодата
     
  4. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Се смеам кога се сетам дека со уште 2 девојчина пишувавме Книга на сенките, измислувавме магии, и правевме напивки со цел да ги уништиме наставниците и соучениците што не нервираа....
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Не пропуштав порано епизода ептен ми беше интересен. А сега значи го даваат на Алсат така? Го даваат ли цела недела или од понеделник до петок ?
     
  6. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Лелеее серијава колку ја сакав,не пропуштав ниту една епизода :$
    И колку се смеев кога ги читав рецептите за магии, децана што си ги измислуваа. :D
    Потребни состојки: кал,листови,г*мно од врапче и имаа уште нешто што додаваа,знам ги читав на некоја страна :lol:
    Најмногу ги сакав
    [​IMG]
    и оваа
    [​IMG]
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Супер темиче..
    Ги гледав редовно кога ги даваа на ТВ секојдневно..Потоа почнаа да ги даваат,чинам само во четврток па некако ги запоставив..И незнам како завршува серијата :tmi:
    Фиби ја сакав најмногу...и секако Кол..и Крис мислам беше :wasntme:
    Да ја даваат пак..повторно би ја гледала...
     
  8. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Колку ја гледав серијава како мала, мислам дека епизода не пропуштав.Памтам бевме на екскурзија и дури и таму гледавме волшебнички сите заедно :D
    Инаку пред некое време повторно ги погледнав епизодите, ги симнав од интернет.
    Омилен лик ми е Фиби :)
     
  9. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Многу убава и интересна серија. Ја гледав кога ја даваа на А1 и паметам дека на почетокот ми беше страв да ја глеам , но потоа ми стана интересна :D
     
  10. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    имене ми е омилена оваа серија, ја гледав редовно кога одеше на А1 и сега ја следам кога ќе ја фатам ја има на Алсат ја даваат во 11 или 12 навечер, ми беа интересни ако ништо друго барем добро се смеев имаше доста комични сцени, а и Фиби ја правеше поинтересна.
     
  11. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    се сеќавам со сестра ми останувавме да доцна за серијава а сестра ми мислеше дека има моќ како на Пајпер :D :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.410
    Пејџ бев, да! 8)

    Еее, цела тетратка со дебели корици ја испишавме со магии. Па лепевме она знакчето, баш ко таа книгата. Правевме во оние мали шишенца напивки, па ги фрлавме по бандери! :rofl:
     
    На zhap4e и dragan4eDR им се допаѓа ова.
  13. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Лол ама бев пренесена по филмот, шо глупиранции иам изнаправено.. нормално како и сите други си се замислував и јас дека сум како нив, ц ц ц сеа кога ќе се сетам шо сум праела....
     
  14. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    инаку што се однесува до симболите кои се појавуваа во серијата се превземени од неколку рок групи конкретно за симболот од книгата е превземен од Лед Зепелин.
    [​IMG]

    исто така во една од епизодите го заприметив знакот на ХИМ групата, па знам Фиби кажа: незнам што значи ама се гледа дека е многу злобен :D , а истиот значи доброто и лошото во љубовта. ;)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    ја следев на а1, па сега и во алсат :)
    Три сестри сме, и така секоја се одлучи која ке биде :P
    Јас-Phoebe ! :angel:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  16. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    А во колку саат ги даваат на алсат??
     
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски

    Опа, хахахах видиш, не го знаев ова, не ми ни текнало воопшто цццц :lol: чим од Лед Цепелин знаци користеле, уште повеќе ги поштувам :lol: . Ј
    Јас го гледав на а1, сега прв пат слушам дека го давале на АЛСАТ, а тоа се нови епизоди ли или?!? Не го гледав баш редовно, но кога ќе го начекав, доколку сум дома тоа време задолжително. Интересен ми беше. Јас си ја сакав онаа, новинарка што работеше, т.е. колумнистка, згодната, слабичката, како се викаше, заборавив :$ .
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Фиби е таа. И мене омилена ми беше.
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    ^ Таа е да :). И завидувам и на дечкото што си го имаше :) . Ах.
     
  20. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    не можам да најдам на youtube charmed со српски превод :( ако најде некој го молам нека пише.