1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Волшебнички (Charmed)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 16 февруари 2011.

  1. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Ја обожавааав серијава ги имам гледано сите сезони по 2-3 пати, а сега пак ја гледам 8 сезона на Алсат навечер во 23:30 порано од што бев опседната со серијава навечер стално сонував дека имам моќи како нивните :D
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    би ја гледала на алсат но многу е доцна
     
  3. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Тоа е една од ретките серии кои ги изгледав од почеток до крај, не пропуштајки ниедна епизода! Бев..маѓепсана.. Имав и јас книга на сенките, со друштвото правевме напивки па и што уште не :D
    Јас бев Пајпер :lol:
     
  4. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Јас нај,нај,нај искрено ја мраЗЕВ СЕРИЈАТА...(СЕКАКВИ ГЛУПОСТИ БЕА ИЗМИСЛЕНО ЗА НЕЈЗЕ(КАКО ТИ МОЖЕШ ДА СТАНЕШ ВОЛШЕБНИЧКА :tmi: ))
     
  5. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Би ја гледала пак со истото задоволство.
     
  6. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    На почеток не ми беше интересна, ама после фино си навлеков.Сега гледам на брат ми од никаде му текнало да ја гледа па ќе му се придружам :)
    Јас си ги љубев Фиби и Пајпер, а Крис..... :inlove:
     
  7. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    724
    Пол:
    Женски
    Јас тотално бев и се уште сум опседната со серијава... Сите епизоди по милиони пати ги имам гледано и пак уживам кога ги гледам. Дефинитивно една од моите најомилени серии...Фиби ми беше омилена од сестрите, дури по неа си правев фризури xD, но моќите на Пејџ и Пајпер мислам дека се најдобри! ^_^
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Живеев од ден за ден само за да гледам нова епизода.
    Се опседнав со серијата. Фиби ми беше омилен лик, можеби затоа што ја гледав како најубава.
    Првата сезона ми беше најинтересна, понатаму почнаа да го затупуваат, со непотребни сплетки и така натаму. На крај како да видоа како ја зезнаа серијат па пробаа некако добар крај да стават. Ама и тој не ми се допадна.

    Верувам, имаше доста лошо влијание врз младите тука. Многу деца влегоа во филм и правеа Book of shadows. :D
     
  9. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Ниту една епизода не испуштив од серијава. Ја гледав епизодата, потоа и репризата ја гледав :D
    Првите сезони се далеку подобро од последните, но сепак не беа упропастени како во повеќето серии.
    Едни другарки за време на емитувањето на серијава, си напишаа текст (како што пишуваа волшебничките - незнам како се викаше тоа што го пишуваа) за да имаат мотор. Дури и го читале како што правеа тие. Се пресмеав кога го прочитав :rofl:
     
  10. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Премногу детињаста и нереална ми беше. Не ја гледав. :wasntme:
     
  11. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Кога ја емитуваа серијата мислам дека бев трето или четврто одделение и просто ја обожавав. :inlove: Пајпер и Фиби ми беа многу убави, а од почетокот многу ја сакав првата нивна сестра, Пру. Она бебенцето, Вајат се викаше мислам многу го сакав и мажот и на Пајпер, мноогу ми е убав. :) А сега да не знаете кога ја даваат на Алсат ама со македонски превод? :?: Ја имам неколку пати фатено на Алсат ама со албански превод.

    И како што многу други верувам влегле во филм, и јас си влегов, т.е прва другарка ми влезе па после и мене ме вовлече. :rofl: Ми кажа дека со сестра и дома правеле магии, и правеле напивки како на Волшебнички па им пукало тоа, и мајка им влагала во соба и ги прашувала што е работата. Па се преправаше дека можела да лета, ама не можела таму да лета (кај дедо ми) , и било ниско и имало горе трски, незнам што. |( Па, ај и јас со неа да правам напиток, па барав упаљач од вујко ми што нормално не ми даде, абре смешки хахахах. :D И на крај, нормално ми скрши филм другарка ми и ми рече дека не може да се лета, и дека сме најобични луѓе. |( А јас па наивка една, кое дете сум била, верував во магии. Ама па и таа, злобна една.. :D

    И памтам, тогаш едно девојче од клас ми беше најдобра другарка и јас имав една кутија и сакав да направам како од Волшебнички, демек да исечам мое влакно и нејзино, да ги прекрстам и да ги затворам во кутијата и така ќе сме биле најдобри другарки засекогаш и никогаш нема да се разделиме. :D Знам дека си скинав мое влакно и го ставив во кутијата но нејзиното не го добив, мислам дека дури и заборавив да и кажам за "магијата." Ама битно, сега не сме најдобри другарки со истото девојче, ама што знаеш, ако ја направев магијата можеби ќе успееше? :rofl:

    Абре кои деца сме биле..
     
  12. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Едноставно ја обожавав серијава... не пропуштав ниту една епизода...а најмногу од сестрите ја сакав Фиби..
     
  13. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Леле ја обожавав серијава! :rofl:
    Омилени ми беа Фиби и Пајпер. :D
    Ниедна епизода не пропуштав :D
    Милион пати ги имам гледано репризите :rofl:
     
  14. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Ми беше и сеуште ми е една од омилените серии. Уште на А1 кога ја даваа ја пратев со задоволство. Сите епизоди ги имам гледано и уште 20 пати да ги гледам нема да ми здосадат. Омилена од сестрите ми е Пајпер и морам да кажам дека ми се совршен пар со Лео :)
    Патем син им Крис е ептен згоооодеееенннн 8)
     
  15. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    ЈА обожавав серијата!
    Си влегов во филм со неколку другарки тогаш, дека сме Волшебнички, смешки беа..
    Многу ја сакав Пајпер (баш во моментов гледам друга серија со истата глумица), и Фиби си ја сакав и Пру.. Само Пејџ не ја сакав, некако зошто ми го зема местото на ПРу.
    Па правевме „напивки“, имав цела тетратка со магии, па сами смислувавме магии.

    Памтам дека еднаш кажував магија за да победи Англија на еден фудбалски натпревар!

    Глупости бе, деца!
     
  16. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Хахах ми текнува еднаш во „Наш свет“ списанието даваа едни како карти со одговори па ги местиш, ги мешаш и прашуваш нешто, па потоа влечеш карта и ти го дава одговорот. И бидејќи бевме мали прашањата беа дали ќе добијам 5ка на тестот? Дали ХХХ ме сака?(првите симпатии) :rofl: Па колку магии сме пробувале, се замислувавме волшебнички. Јас бев Пејџ :rofl: :rofl: Кога помина времево..
     
  17. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Нема поакон серија ! :)
    Сите сезони ги имам гледано по 10 пати (цели).....ги имам дома и во компјутер и на ЦД xD

    Сега не лудвам толку по серијата, али кога ја имитуваја на А1 сите деца од зградата бевме опседнати со волшебнички....Сите си имавме поделено ликој (јас бев прво Фиби па од кога умре Пру,бев Пејџ) и секој ден надвор носевме киселина,алкохол,шишиња со вода, мали епрувети, боја за јајца (за напивки), црвени и сини топки и еден голем тевтер (наводно Книгата на Сенките...имафме глупости за демоните лепено и некој онакви магии бла бла) и по цели деној то игравме се кршевме надвор...низ згради,по кровој се бркафме....ЛУДНИЦА xD !
     
  18. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Не ја испуштав серијата..многу ми беше интересна и секако најомилени ми беа Пајпер и Пру...би сакала пак да ја гледам..
     
  19. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    Ммм серијава ми е омилена :) Јас си симнувам епизоди од Кабелнет, и еве сега че ги гледамм :D
    Инаку омилена ми е Пејџ :D ми има многу убави моќи :) :inlove:
     
    На taylor.swift и dragan4eDR им се допаѓа ова.
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ех и мене ме вративте во некое поодамнешно време.Претходните сезони не ги гледав баш редовно но од 8-та т.е. последната ни епизода не пропуштив.И тогаш полудев по оваа серија.Од Волшебничките ми беше омилена Били ако може да се смета за една од нив а иначе Пејџ.А Лео ми беше симпатија на времето :D .
    Хехе се сеќавам од толку што бев опседната и јас почнав да си замислувам дека сум открила дека имам натприродни моќи :D па ставав вода во тегла и се што ќе најдев во неа и правев импоушн :D абе губење во боја.Но мала бев тогаш,да си кажам.
    А на последната епизода плакав,од толку што нејќев да заврши :),ех пусти Волешебнички.