1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Волшебнички (Charmed)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 16 февруари 2011.

  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.074
    Филмот го обожавав!И пак би го гледала :inlove: Најмногу ама најмногу заради Julian McMahon :l: Kоја љубов ми беше,ах :$
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На biGirl, Someonespecial, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Татко ми ја презираше серијата.Кога и да ме видеше да ја гледам ја користеше приликата да ме потсети дека со таквото однесување нема никогаш да порaснам.
    Го цитирам :
    :D :D
    Абре ајде...дете што сум знаела тогаш иако сега искрено гледам колку само глупава содржина имаше филмот :^)
     
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Бидејќи беше ултра модерна серијава, а јас како тинејџер што ги следам тие трендови, си ја пратев серијата. Се сеќавам, ако не ја гледав преку ден, врати се од излагање ја гледав во 1 саат по полноќ, и тоа беше неизбежно. Да ви кажам, некад ја имам фатено на Алсат и си ја гледам, епа интересна ми е, шта чеш. :D
    Детенцето на Пајпер ми беше сон. Послатко дете не сум видела, мајке ми. :) :inlove:
     
  4. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    И јас :!:
     
  5. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    Ми беше една од најомилените ... :)
    Не можев да одам некаде а да не ја гледам ... :)
    Дури им ги учев и магиите :$
     
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Мене и брат ми ни беше омилена и секогаш заедно си ги гледавме. Абре не дишавме дур траеше серијава. Јас тинејџерка он мало детиште си правевме магии низ дома :lol: :lol:
    Ги даваат сега негде на некоја телевизија?
     
  7. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Ех серијава најдобра беше... Ја гледав кога ја даваа на а1, а и сега на алсат кога ја имаше пред неколку месеци :) А глумецот Julian McMahon ах најзгоден :inlove:
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SmilerGirl

    SmilerGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    400
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас бев тотално опседната со серијава,ги гледав сите епизоди по 100 пати.Секој ден се правев дека имам моќи како нив и омилена ми беше Пејџ
     
  9. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Мојата серија! :inlove: леле баш ми фали,не пропуштав епизода буквално,ептен беше јака,баш тој период,ништо такво немаше слично и сите ја гледаа ;) Омилена ми беше Пејџ,хмм па и Фиби исто така. :)
     
  10. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    Ех, колку само ја гледавме серијава заедно со другарките.. Дојдовме до таму што дури и се замисливавме како нив :$ Јас бев Пајпер, бест френдицата ми беше Фиби а друга другарка Пру па после Пејџ... Колки будали... Би ја гледала повторно кога би ја давале пак... :)
     
  11. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Леле омилена серија! Нема епизода што ја имам пропуштено. Кога ја даваа со другарките на нет им ги најдовме магиите ги испринтавме и ги учевме, правевме напивки и (бевме три), се држевме за раце ја кажувавме магијата и една ја фрлаше напивката, колку само сме биле смешни ццц. Најомилена ми беше Фиби. И ја даваа (или уште ја даваат незнам) мислам дека на Алсат касно навечер еднаш со албански еднаш со македонски превод. :inlove:
     
    На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    дефинитивно најдобрата серија :D најдобра беше пајпер :rofl:
     
  13. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Волшебнички.. убава серија беше ама сеа ако пак почнат да ја даваат ке ја глеам :D
     
  14. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Како мали со брат ми не прпуштавме ниту епизода. А сега дека болна 2-3 недели и ми ги симна сите 8 сезони и секој ден ги гледам. Тепам досада со нив.
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Бев мала кога беше серијава и немам ниту една пропуштено, знам 7up до мене и смоки, и дома мирно дете саат време :lol:
    Многу беше убава серијава.Камо среќа па некоја ваква да направеа.
     
  16. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    По втор пат почнав да ја гледам.Зборевме нешто со другарка ми за Волшебнички и ми вика дека ниту една епизода не гледала,страв и било тогаш.Возбудена јас,почнав да ги симнувам сезоните и решив да ја изгледам со неа повторно. :angel:
    Сега сум до четврта сезона. Пру е веќе мртва,Пејџ настапува на сцена 8)
    Пру кога беше платена убица-Hellfire!
    [​IMG]
    Ах Кол! Стискаме пауза и лиги ни течат по него додека го гледаме. :D[​IMG]
    Сите ликови ми се прекрасни.Ептен сакам такви сплетки со враќање на минатото,гледање на иднината,нивните моќи.Бев таму седмо-осмо одд кога ги даваа на А1,јас бев Пајпер памтам. :D После толку години дека пак ги гледам скоро се сум заборавила,само не главните ликови и онака што отприлика ќе се деси.Колку сака нека е невозможно и детски јас пак се возбудувам на серијава.Никогаш не би ја гледала со поинакви да не речам возрасни очи. :inlove:
     
    На biGirl и Hipica им се допаѓа ова.
  17. vanessa.k

    vanessa.k Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    15
    Ептен бев луда по серијава, мислам дека ја имам изгледано 2 пати од почеток до крај, и да би можела пак би ја гледала.Ќе ме потцети на старите денови :)
     
  18. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
  19. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Серијава и јас почнав да ја гледам по четрвт пат :lol: Ама тоа е прекрасна серија, и пак ми е интересна иако сите епизоди напамет ги научив.Дефинитивно пајпер ми е омилен лик во серијата а за син и вајат немам зборови срценце е :inlove: :inlove: а и крис кога ќе порасни згодњоча е.
     

    Прикачени фајлови:

    На biGirl и deedee0 им се допаѓа ова.
  20. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Mala bev koga go davaa ama znam deka go OBOZAVAV neka gi rapriziraat nekade :D