1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Волшебнички (Charmed)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 16 февруари 2011.

  1. ljubovche

    ljubovche Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    68
    Редовно ја гледав интересна ми беше :D
    Kaley каде ја гледаш може линк ? :) :)
     
  2. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.023
    Пол:
    Женски
    Љубовче јас ја имам спуштено од ова страна за симнување на филмови http://thepiratebay.sx/search/charmed/0/99/0 има која сакаш сезона да си ја симниш, само прво во лаптопот инсталирав торент незнам дали ти го имаш, преку него спуштам, ако го немаш пиши на гугл Download µTorrent и спушти го прво него.
    А од оваа страна http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx ... med&jezik= преводите си ги превзедов на српски. Ако нешто не ти е јасно пиши ми ЛП ќе ти објаснам :D :*
     
  3. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Порано ја гледав секоја епизода и ми беше премногу интересна. Случајно пред некое време ја видов темава и најдов линк за online гледање на серијава. Почнав да ја гледам еве сега сум до 4-та сезона ама не ми интересна како порано. Незнам зошто. Најверојатно тогаш сум била помала па не сум разбирала нешто многу. Сега веќе си имам изградено некои критериуми за книга, филм итн. па можеби затоа не ми е нешто посебно. Ама ок е, во секој случај ок. Сигурно е многу подобра од турскиве серии што ги даваат.
     
  4. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Како тоа за една од моите најомилени серии има тема, а јас не сум ја приметила? :D
    Може да се рече дека бев опседната со серијава :wasntme: , бев околу трето/четврто одделение кога ја даваа на А1 и ниедна епизода не пропуштав, и со другарките влегувавме во филмови со моќи правење напивки... живи смешки. :rofl: Памтам дека Фиби ми беше омилена. :D
    Иначе на алсат имаше пред некоја година репризи, пак си ја гледав. :)
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BlueBirdy26

    BlueBirdy26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    Леле, кој филмм... Се присетив на сите лудории кои ги правев. 3 тетратки истрошивме со братучедките мои за создавање на Книгата, а колку само пенкала, боички, лепаци и други тракатанци сме потрошиле да не праиме муабет... А само да видите што сликички сме ставале за демоните ( пример слика од цеца имаме залепено кај демонката сирена) Убави времиња беа тоа. Ќе ги потепав сите што ќе рекоа еден лош збор за серијава. Сме останувале до касно, само за да ги гледаме Волшебнички. И што е натрагично, секогаш зимавме лист и пенкало и сме ги запишувале сите магии што ги кажуваа. Иначе најомилена ми беше Пејџ, пошто најкул моќи имаше и најмногу магии употребуваше. Ептен јаки времиња беа тоа.
    А серијава ја имам изгледано 2 цела и уште не ми е досадна :D
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Го гледав со задоволство, со другарка ми бевме навлезени ептен јас бев Фиби а таа Пајпер :D интересен тинејџерски филм беше, а да и Кол беше преубав :lol:
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Monicaa

    Monicaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Некоја страница за онлајн гледање да не знаете? Јас ја гледав на www.serije.biz ама ги нема сите епизоди :)
     
  8. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.528
    Пол:
    Женски
    Сум гледала некои епизоди но не се вакви серии за мене.
     
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    So bratucedka mi redovno gi gledavme i premierata i reprizata na site sezoni na serijava . A potoa se znae tetratkata penkaloto i pisuvaj magii :lol: pusti deca nek se raduju :rofl::rofl:
     
  11. ice.princess

    ice.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Женски
  12. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Najomilena Prue :l: tipkata imase najaka mokj i najak karakter od koga ja ubija najmnogu ja sakav Piper . Phoebe ja hejtav i kako mala koga ja gledav na A1 ja mrazam i sega od koga pak pocnav da ja gledam na kraj na 3ta sezona sum koga prue ke umre i tuka ke zastanam mi nema smisla posle nea serijava :/
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.