1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вонземјани

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 13 јануари 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Sto mislite dali postoi drug zivot na druga planeta.Jas ne veruvam deka postojat,i pokraj toa sto ima dokumenti,fotografii,i dr.Ne sum videla i ne veruvam.Zatoa sto mislam deka ako moze Amerika da napravi bezpilotno letalo togas ne me cudi i da sozdade nekakvo letalo sto nema oblik na avion.Pa veruvate ili ne?
   
 2. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  666
  GORDANA 10 iako ne sum videla VONZEMJANI veruvam dek apostojat.
  Mozebi ne se vo oblik kako sto sakame da gi pretstavime kso anteni na glavata i sl,ama deka postojat i dokumenti za vonzemjani postoi.
  nemozes da kazes ne sum videla i ne veruvam ili ne veruvam vo toa sto ne go gledam ...mnogu raboti ne gi gledam ,ama veruvam deka postojat....
   
  На Goticarka и QueenElena им се допаѓа ова.
 3. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Jas samo ke recam, nemoze vo ovoj ogromen univerzum nie da sme edinstveni, mora da postoi uste nekoj ;) Zatoa veruvam deka postojat vonzemjani,ima i nekoi dokumentarci na discovery koi gi imam gledano kazuvaat za nekoi padovi na zemjata no dokumentite se tajna, zasto ako se obelodenelo deka imalo padnato vonzemjani na zemjata ke se predizvikalo panika negu lugeto. :o a ja pak sakam da zapoznaam nekoj taka da si sedeme na kafence (ako pijat mislam) da se muabetime.. :D :D
   
  На Goticarka, LittlePinky, QueenElena и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  ...ne verubab...ama sega vidov dvajca...
  ...kako od Mars padnati...kakvi beaaaa...
  ...da ne ti se veruva... :geek: :geek:
   
  На Celest му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  jas veruvam deka ima,zasto postojat mnogu galaksiii i ne e mozno da samo vo nasava postojat uslovi za razvoj na zivot.Kako sto vo nasava galaksija na planetava zemja postojat uslovi za razvoj na intelegenti formi na zivot,taka i vo drugite na nekoja planeta nekade sigurno postoi nekoj napreden oblik na zivot..e sea kako izgledaat tie,dali se mali zeleni ili ogromni rozevi :) dali ziveat na zemja ili vo voda,dali imaat dve noze ili sest,toa neznam :) a zasto nema konkretni dokazi?pa mislam deka ima ama tie se krijat od strana na "nasa"i sl,a zasto ne kontaktiraat so nas? pa najverojatno se mnogu porazvieni i pointelegentni od nas i ne gledaat nasevo covestvo,nasava civilizacija na koe nisko nivo se naoga pa nesakaat da si imaat rabota so nas :) zasto luge moi so iljadnici godnini postoi civilizacija na zemjava a seuste vojnata kao forma na konflikt nemoze da se nadmine,seuste se vodat vojni za teritorii za prevlast,se delime na nacii,rasi,veri,pleminja a vsusnost site sme edno..postojat luge koi umiraat za leb,i drugi koi trosat milioni i milioni za edna jahta,privaten avion i sl..se se gleda niz prizmata na parite,coveckiot zivot ne se ceni voopsto..kolku toa malku sme naprednale sto neznam dali voopsto go zasluzuvame terminot civilizirano i intelegentno covecko sustestvo :?: jas koga bi bila vonzemjanka ne bi sakala da kontaktiram so vakov oblik na zivot :D
   
  На marijaz, wtff, LittlePinky и 5 други им се допаѓа ова.
 6. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  1.994
  Пол:
  Женски
  Сигурно има живот и на други планети, мислам дека на секоја планета има живот. Како што на земјата има многу различни суштества кои се прилагодиле да живеат во својата средина(пр.камилите, можат да издржат долг период без вода, или пак пингвините можат да ги издржат ниските температури) така и на другите планети би се развиле некакви суштества или пак растенија, макар таму немало атмосвера, вода и сл.
   
  На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Да, верувам дека постојат. Верувам дека некој за нас мисли дека сме вонземјани :lol:
   
  На LittlePinky, QueenElena и mileystar им се допаѓа ова.
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.339
  Пол:
  Женски
  Не сум видела но верувам во нивното постоење :)
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lenuvce

  lenuvce Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
   
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  можеби има можеби не
  незнам дали верувам, ама ако има баш би сакала да видам еден :rofl:
   
 11. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Верувам дека има но никогаш до сега не сум виделаа ..
  Но ако навистина постојат баш би сакала да запознаам некој вонземјан :D :D
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Верувам дека има , и сакам да запознаам некој од нив :D
   
 13. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  не верувам дека постојат иако имам гледано многу документарци за нив,ќе поверувам само ако видам,а не верувам дека некогаш ќе се случи тоа... :shake:
   
 14. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  во 5то одделение имав прилика да разговарам со човек тогаш мој учител кој имаше големо познавање во таа област
  ми објасни едноставно и со свои зборови
  имаме сонце ние сме трета планета на која има живот
  има галаксија има ѕвезди слични на сонцето наше ...тогаш и таму ја има таа трета планета на која има живот баш како и тука ! секогаш ми остана во сеќавање :)
   
  На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  реалист сум, додека не видам фотографиите не ме залажуваат.
   
 16. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Верувам дека постојат, е сега каде, како, што не знам. Не сум си ги расчистила тие поединости сама со себе. Може се мали колку бактерија, може и ги има околу нас... Којзнае... Ама верувам дека еден ден, некој во иднината ќе дознае дека и ние сме за некого вонземјани :lol:
   
 17. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Ајде вака...
  Ние, земјаните, не сме го истражиле сеуште како што треба сончевиот систем, не па другите места нво универзумот во кои што може да има живот.
  Ева на пример, сателитот Европа.
  Спој од лава и мраз.
  Таму би можело да има живот. А има уште безброј такви места во космосот кои имаат такви, па и уште подобри услови за живот.

  На фотографии и видеа не верувам.
  Не секогаш се автентични.

  Се се сведува на можност.
   
 18. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Јас сум СИГУРНА дека постојат вонземјани. И не се плашам од нив само сум сигурна дека се попаметни од нас. :geek:
   
 19. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Мислам дека јас сум најубедената личност во светот која верува дека постои екстра паметна и напредна цивилизација надвор од Земјата!
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Можеби без факти, можеби без некакви долги реченици и објаснувања, ама да си кажам лично за себе дека јас не верувам во вонземјани. Кога ќе имам време ќе продискутирам, АМА ако ако имам :)