1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вонземјани

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 13 јануари 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Sto mislite dali postoi drug zivot na druga planeta.Jas ne veruvam deka postojat,i pokraj toa sto ima dokumenti,fotografii,i dr.Ne sum videla i ne veruvam.Zatoa sto mislam deka ako moze Amerika da napravi bezpilotno letalo togas ne me cudi i da sozdade nekakvo letalo sto nema oblik na avion.Pa veruvate ili ne?
     
  2. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    GORDANA 10 iako ne sum videla VONZEMJANI veruvam dek apostojat.
    Mozebi ne se vo oblik kako sto sakame da gi pretstavime kso anteni na glavata i sl,ama deka postojat i dokumenti za vonzemjani postoi.
    nemozes da kazes ne sum videla i ne veruvam ili ne veruvam vo toa sto ne go gledam ...mnogu raboti ne gi gledam ,ama veruvam deka postojat....
     
    На Goticarka и QueenElena им се допаѓа ова.
  3. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Jas samo ke recam, nemoze vo ovoj ogromen univerzum nie da sme edinstveni, mora da postoi uste nekoj ;) Zatoa veruvam deka postojat vonzemjani,ima i nekoi dokumentarci na discovery koi gi imam gledano kazuvaat za nekoi padovi na zemjata no dokumentite se tajna, zasto ako se obelodenelo deka imalo padnato vonzemjani na zemjata ke se predizvikalo panika negu lugeto. :o a ja pak sakam da zapoznaam nekoj taka da si sedeme na kafence (ako pijat mislam) da se muabetime.. :D :D
     
    На Goticarka, LittlePinky, QueenElena и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...ne verubab...ama sega vidov dvajca...
    ...kako od Mars padnati...kakvi beaaaa...
    ...da ne ti se veruva... :geek: :geek:
     
    На Celest му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    jas veruvam deka ima,zasto postojat mnogu galaksiii i ne e mozno da samo vo nasava postojat uslovi za razvoj na zivot.Kako sto vo nasava galaksija na planetava zemja postojat uslovi za razvoj na intelegenti formi na zivot,taka i vo drugite na nekoja planeta nekade sigurno postoi nekoj napreden oblik na zivot..e sea kako izgledaat tie,dali se mali zeleni ili ogromni rozevi :) dali ziveat na zemja ili vo voda,dali imaat dve noze ili sest,toa neznam :) a zasto nema konkretni dokazi?pa mislam deka ima ama tie se krijat od strana na "nasa"i sl,a zasto ne kontaktiraat so nas? pa najverojatno se mnogu porazvieni i pointelegentni od nas i ne gledaat nasevo covestvo,nasava civilizacija na koe nisko nivo se naoga pa nesakaat da si imaat rabota so nas :) zasto luge moi so iljadnici godnini postoi civilizacija na zemjava a seuste vojnata kao forma na konflikt nemoze da se nadmine,seuste se vodat vojni za teritorii za prevlast,se delime na nacii,rasi,veri,pleminja a vsusnost site sme edno..postojat luge koi umiraat za leb,i drugi koi trosat milioni i milioni za edna jahta,privaten avion i sl..se se gleda niz prizmata na parite,coveckiot zivot ne se ceni voopsto..kolku toa malku sme naprednale sto neznam dali voopsto go zasluzuvame terminot civilizirano i intelegentno covecko sustestvo :?: jas koga bi bila vonzemjanka ne bi sakala da kontaktiram so vakov oblik na zivot :D
     
    На marijaz, wtff, LittlePinky и 5 други им се допаѓа ова.
  6. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    2.026
    Пол:
    Женски
    Сигурно има живот и на други планети, мислам дека на секоја планета има живот. Како што на земјата има многу различни суштества кои се прилагодиле да живеат во својата средина(пр.камилите, можат да издржат долг период без вода, или пак пингвините можат да ги издржат ниските температури) така и на другите планети би се развиле некакви суштества или пак растенија, макар таму немало атмосвера, вода и сл.
     
    На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Да, верувам дека постојат. Верувам дека некој за нас мисли дека сме вонземјани :lol:
     
    На LittlePinky, QueenElena и mileystar им се допаѓа ова.
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.819
    Пол:
    Женски
    Не сум видела но верувам во нивното постоење :)
     
    На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lenuvce

    lenuvce Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
     
  10. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    можеби има можеби не
    незнам дали верувам, ама ако има баш би сакала да видам еден :rofl:
     
  11. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Верувам дека има но никогаш до сега не сум виделаа ..
    Но ако навистина постојат баш би сакала да запознаам некој вонземјан :D :D
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Верувам дека има , и сакам да запознаам некој од нив :D
     
  13. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    не верувам дека постојат иако имам гледано многу документарци за нив,ќе поверувам само ако видам,а не верувам дека некогаш ќе се случи тоа... :shake:
     
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    во 5то одделение имав прилика да разговарам со човек тогаш мој учител кој имаше големо познавање во таа област
    ми објасни едноставно и со свои зборови
    имаме сонце ние сме трета планета на која има живот
    има галаксија има ѕвезди слични на сонцето наше ...тогаш и таму ја има таа трета планета на која има живот баш како и тука ! секогаш ми остана во сеќавање :)
     
    На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
  15. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    реалист сум, додека не видам фотографиите не ме залажуваат.
     
  16. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Верувам дека постојат, е сега каде, како, што не знам. Не сум си ги расчистила тие поединости сама со себе. Може се мали колку бактерија, може и ги има околу нас... Којзнае... Ама верувам дека еден ден, некој во иднината ќе дознае дека и ние сме за некого вонземјани :lol:
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ајде вака...
    Ние, земјаните, не сме го истражиле сеуште како што треба сончевиот систем, не па другите места нво универзумот во кои што може да има живот.
    Ева на пример, сателитот Европа.
    Спој од лава и мраз.
    Таму би можело да има живот. А има уште безброј такви места во космосот кои имаат такви, па и уште подобри услови за живот.

    На фотографии и видеа не верувам.
    Не секогаш се автентични.

    Се се сведува на можност.
     
  18. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Јас сум СИГУРНА дека постојат вонземјани. И не се плашам од нив само сум сигурна дека се попаметни од нас. :geek:
     
  19. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Мислам дека јас сум најубедената личност во светот која верува дека постои екстра паметна и напредна цивилизација надвор од Земјата!
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Можеби без факти, можеби без некакви долги реченици и објаснувања, ама да си кажам лично за себе дека јас не верувам во вонземјани. Кога ќе имам време ќе продискутирам, АМА ако ако имам :)