Вонземјани

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 13 јануари 2010.

 1. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.482
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
 4. daniel4ence

  daniel4ence Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  itno mi trebaat sostavi po makedonski jazik na temi
  -eve me pokraj ohridskoto ezero
  -najdraga licnost od mojata lektira
  -docna esen na mojata ulica
   
 5. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.497
  Пол:
  Женски
  Ооој Даниело, зимај тоа листот и пенкалото и почнувај да пишуваш. :!:
   
  На maca cvet, Tumblr.123, Sunshine.Sunshine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.197
  [​IMG]
   
  На anina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски

  На одмор во Охрид, да фатат боја :D Како што пишуваат по нетов, дестинации си имале :D (facepalm)
   
  На maca cvet, Sanjichka007, anina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.220
  Пол:
  Женски
  Затоа мене нешто чудно ми е цел ден:^) :?:
  Ај уште да разберам кај ќе бидат сместени и ќе ви јавам:nod:
  :rofl:
   
  На Sanjichka007, ccca и Gordana10 им се допаѓа ова.
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.386
  Пол:
  Женски
  Абе какви вонземјани , какви бакрачи , кој си зема зло на свој грб да прави трошок за гориво да ја посетува оваа сиромашна напатена мала земјичка :D и да , ако постојат некаде вонземјани ( што во никој случај не верувам ) нека седат кај што си се !! ако некој стварно видел или снимил нешто слично нека даде релевантни снимки и докази , а не вака преку ефтини монтажи 8)
   
  На joy1 и anina им се допаѓа ова.
 10. MysteryMan23

  MysteryMan23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Машки
  Се гледа колко си ограничена...
   
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.386
  Пол:
  Женски
  Ај заобиколи ме ако сакаш , нека не се полни темава оф топик и плус да ми стигаат известувања од закочени луѓе , кои не гледаат понатаму од носот и одма почнуваат со навреда како најсилно оружје .. молим лепо ;)
   
 12. armel

  armel Нов член

  Се зачлени на:
  19 март 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
 13. MysteryMan23

  MysteryMan23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Машки
 14. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.706
  Пол:
  Женски
  Има 100 % не е можно да сме сами во целиот универзум со милијарди галаксии, дури мислам дека и во нашава галаксија има, само многу ме интересира дали се слични на нас и дали не посетиле...

  Еднаш на автопатот ск-тетово идеме со брат ми со кола и од десна страна гледам неидентификуван објект како се движи вертикално ама многу бавно се движше а оставаше траги од гориво во воздхот, одалечен беше баеги, уствари јас неможев да го видам објектот туку само трагите, чудно беше што се движеше вертикално нагоре и многу бавно и по 5 мин. ми исчезна од видик, се мислев што може да биде па си викам дан било НЛО... :D
   
 15. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.460
  Допаѓања:
  7.323
  Jaс воопшто не верував во вакви работи , се додека не ја прочитав книгата
  Завера суден ден- Сидни Шелдон.
  За сите што не веруват во НЛО им препорачувам да ја прочитат оваа книга, па после да коментират на темава.
   
 16. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  нема логика и можност да сме единствена раса во целиот универзум така да верувам зашто да не :)
   
  На LittlePinky, maca cvet, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.830
  Допаѓања:
  7.467
  Пол:
  Женски
  Како не вонземјани :D:D:D:D:D:D
   
 18. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  Па мене на ми личи на мумија. Вонземјанин е
   
 19. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  И јас имам видено таков „чуден неидентификуван објект“. Излагов за да прошетам и на небото имаше нешто чудно воопшто не личеше на авион. Само стоеше на небото во едно место. Наеднаш почна да надоаѓа авион и тој „чуден објект“ исчезна. Отиде нагоре и остави бела трага.
  затоа мислам и верувам во тоа дека вонземјани постојат. А зошто сеуште не сме сретнати лице во лице тоа е можеби поради тоа што можеби не можат да дишат на нашава планета или нешто слично. Можна е и инвазија во блиска иднина8)
   
 20. macedonec

  macedonec Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Во охрид имало вонземјани таму нема земјани па не вонземјани