Вонземјани

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 13 јануари 2010.

 1. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  :D
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  :rofl:
   
 3. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  па ти мислиш дка не постојат. побарај на интернет и ќе видиш
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  во потполност се согласувам со тебе
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.426
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Женски
  Во цел овој универзум Земјата да е единствена планета на која има живот? Сигурна сум дека не.
   
  На elimkd и maca cvet им се допаѓа ова.
 6. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.197
  Допаѓања:
  12.896
  Пол:
  Женски
  Зошто темава е сместена во "другата наука" ? :^)

  Инаку, под поимот вонземјани се подразбира секаков вид на вонземски живот, односно форма на живот кој не потекнува од планетата Земја.

  Тоа секако не ги подразбира оние глупави conspiracy theories или типичните стереотипи создадени од страна на Hollywood филмовите.

  Напротив, спекулациите за постоење на било каква форма на вонземски живот варираат од суштества со слична анатомија како и луѓето или некој од другите видови флора и фауна на планетава, како и вирусите и бактериите - што значи дека не мора да значи дека овие животни форми имаат развиена свест, когнитиви и интелигенција.

  Освен тоа, вонземскиот живот е предмет на проучување на Астробиологијата, што се смета за вистинска наука, а не некој апсурден концепт од жарнот science-fiction.
   
  На Kitty23, КикиМаус, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 7. funkD

  funkD Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Na vladata na USA top secret files se dosieata za vonzemjani, pa posle toa po vaznost se dosieata za hidrogenskite bombi. Zasto dosieata za UFOs se pobitni od the ultimate doomsday bomb, eve neznam . Inaku stvarno gledajte Sirius/Disclosure, ke padnete na gs kolku dokazi ima.
   
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.613
  Допаѓања:
  44.517
  А зошто темата за рамна Земја е сместена во општи дискусии?
  We'll never know :D

  И назад на темата :)
  Лично сметам дека Земјата не е единствената планета на која има живот, во која и да било форма.
  Зарем од толкав универзум само на оваа планета би се развил живот? Никако не ми се верува дека сме "сами".
  Дека ќе дојдеме во контакт со вонземјани, од типот на вонземски интелигентни суштества во скоро време... Хм, исто некако не верувам. Да не се лажеме, немаме технологија за детални истражувања на универзумот и многу работи не знаеме, ама токму мистериозноста ја прави вселената уште повозбудлива :inlove:
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Не верувам, чиста глупост
   
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.350
  Допаѓања:
  17.247
  Пол:
  Женски
  Deka sme sami vo Univerzumot , ne sme . A dali ke ima sredbi so vonzemski sushtestva , mozebi vo dalecna idnina , sega ne veruvam . Kako sto spomna clenkata ponazad , nitu imame dovolno tehnologija , nitu pak znaeme se vo vrska so Vselenata .
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.247
  Допаѓања:
  4.430
  Изгледа дека само јас верувам дека сме единствените во Космосот :|
   
 12. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Машки
  Postojat i megju nas se , ne sme sami
   
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.350
  Допаѓања:
  17.247
  Пол:
  Женски
  Не било НЛО , туку некој што крадел дрва во близина на стариот пат за Скопје , со голф 2 :rofl: или голф 1 :D .