Вонредно Средно Образование

Дискусија во 'Канта' започната од SunnyGirl2, 14 март 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.357
  Здраво, Доколку има ваква тема а не налетав на неа нека се премести моето прашаање или нека се избриши оваа тема.


  • Второ средно образование, за да биди вонредно кога се уписите? Колку се плача? Како се испитите? Книги од каде? Како и кога се полага? Екстерно важи?
  • Некој да сподели искуство свое или од некој близок?
  • Дали може да се земи 2 години во една? Дали признаваат предмети? Кои се условите за запишување второ средно образование?
  • Колку време и каде се оди на пракса?
  Се мисли за медицина!
  Секое мислење е добредојдено. И искуства ваши или на ваши блиски се пожелни, макар и во ЛП.  ме интересира и тоа- како се станува наставник/професор во медицинско училиште?
  *
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.