Вонтелесно оплодување

Дискусија во 'Бременост' започната од pozitiv, 30 ноември 2009.

?

Кој доктор е ваша препорака за ИВФ постапка?

 1. д-р С. Лазаревски (Систина)

  127 глас(а)
  16,8%
 2. д-р М. Ивановски (Систина)

  117 глас(а)
  15,5%
 3. д-р М. Поповиќ (Систина)

  34 глас(а)
  4,5%
 4. д-р С. Адамова (Систина)

  22 глас(а)
  2,9%
 5. д-р К. Кузеска (Систина)

  11 глас(а)
  1,5%
 6. д-р З. Петановски (Ремедика)

  54 глас(а)
  7,2%
 7. д-р М. Хаџи Лега (Ремедика)

  25 глас(а)
  3,3%
 8. д-р Г. Димитов (Ремедика)

  52 глас(а)
  6,9%
 9. д-р Т. Гуржанова (Њу Борн)

  40 глас(а)
  5,3%
 10. д-р В. Трајковски (Њу Борн)

  116 глас(а)
  15,4%
 11. д-р С. Сапунов (Санте Плус)

  3 глас(а)
  0,4%
 12. д-р Т. Трпчевски (Плодност)

  92 глас(а)
  12,2%
 13. д-р В. Органџиски (Органџиски)

  7 глас(а)
  0,9%
 14. д-р С. Органџиски (Органџиски)

  26 глас(а)
  3,4%
 15. ГАК (Сите доктори)

  24 глас(а)
  3,2%
 16. д-р Е. Исјанова (Ултрамедика)

  4 глас(а)
  0,5%
 1. Dance27

  Dance27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  1.792
  Пол:
  Женски
  Женички дали некоја знае од фонд за ваучер после пратени дополнителни документи колку време се чека за одговор?
   
 2. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: :clap:
  Ајде за убаво и со успех да се заврши! :f: :f:
   
  На Lavica 344 и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 3. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.358
  Допаѓања:
  104.073
  Пол:
  Женски
  Зависи . Годинава појќе се чека
  Обично 2-3 недели
   
  На Dance27 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ∆ena✓%

  ∆ena✓% Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  1.136
  Пол:
  Женски
  I sto veli knigata za porobruvanje na jajce kletkite. Mene na 33 mi se mn losi
   
 5. Angie77

  Angie77 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Женски
  4AB8BF08-B1E8-4D08-ADA8-84B4482AC811.jpeg
  Jas ja najdov knigata od eden forum vo Amerika pratam na FB za IVF podrska I site pisuvaat za nea Da se procita pred da se pocne so IVF. Za podobruvanje na kvalitetot e lista od vitamini I kiselini isto I DHEA barem 2-3 meseci. Ima I Mnogu drugi informacii bukvalno za celiot proces i pozitivna bremenost.
  Eve izvadok od stranata za kvalitetot na j.k
   
  На Spiritus, Thallia, ∆ena✓% и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Melek 36

  Melek 36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  657
  Пол:
  Женски
  @Angie77 koj ti kaza deka vo New born pravat PGD I PGS, jas kolku sto sum informirana vo MK vo niedna klinika ne pravat
   
 7. Lavica 344

  Lavica 344 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2019
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Jas gi podnesov na 11.09 a denes dobiv
   
  На matilda258 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ∆ena✓%

  ∆ena✓% Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2019
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  1.136
  Пол:
  Женски
  Jas otidov ovoj pat bez nikakva priprema i plus vo mn los period, se nadevam e do toa i deka ke se sredi, kaj mene i kaj site (highfive)
   
 9. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.008
  Допаѓања:
  13.568
  @Lavica 344
  @monka_bonbonka
  честитки за добиените ваучери, да ви е со успех и плод целата постапка :hug: :hug:
   
  На bella.gk и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 10. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.063
  Допаѓања:
  67.332
  Пол:
  Женски
  Честитки за добиените ваучери женички, да си ги искористите набрзо и со позитивен исход.
  (fingers) (fingers)
  Јас можам да кажам дека сум презадоволна од ембриологот Стефан во плодност, толку многу разбирање има и истраен, кроток, убаво објаснува, те смирува.повеќе блиска сум со него одколку со докторот:bow:

  Моето второ инвитро се оддложи заради хиперстимулација, на 5 ти ден ќе ги замрзнат ембрионите.
  Висок ми беше естрадиолот, од 12 извадени 7 се оплодија, ќе видиме колку ќе се замрзнат точна бројка.
  Потајно сакав крио трансфер, со болките кои ги имав ич несакав трансфер, се испостави дека најдобра опција е таа.
  Со душа ќе чекам на смирени јајници и матка да си ги стоплам во мене ескимчињата:inlove:
   
  На kukla21, Andra, LivingGlam и 23 други им се допаѓа ова.
 11. Angie77

  Angie77 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Женски
  Imase nekade procitav za par koj pravel PGD vo New Born ama kade ne mi teknuva. Gledav na nivnata web strana gi pisuva tie testovi. Vo Plodnost nema, ima samo ERA za endometriumot. Koga odam vo januari ke prasam za site testovi mozni
   
 12. Angie77

  Angie77 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Женски
  Samo pofalbi za Stefan Jas sum pre zadovolna od nego. Kolku Vreme se ceka za krio transfer? Se nadevam da bide pozitiven I uspeh
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.063
  Допаѓања:
  67.332
  Пол:
  Женски
  Одприлика 2-3 циклуси.ќе видиме како ќе се одвиваат работите.
  Со среќа и на тебе(fingers)
   
  На *Ribolovka* му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Сите ембриолози во Плодност се добри способни позотивни фини и културни.
  Мм кога правеше Тесе ембриолози беа Стефан и Горан презадоволни сме и двајцата. На пункцијата исто беа тие двајца немам зборови на трансвер ми беа Никола и Стефан.
  Вчера бевме на контрола се видовме со Стефан се изнамуабетивме до каде сме како напредуваме исто како да се познаваме 100 години.
   
  На Thallia, *Ribolovka* и Alishan30 им се допаѓа ова.
 15. Spiritus

  Spiritus Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Од Њуборн Мимоза си отишла? Ајде некој деновиве што правел ивф нека пише.
   
 16. Lavica2602

  Lavica2602 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2017
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  1.022
  Пол:
  Женски
  Jas ne gi poznavam ama proslata nedela imase edna plavusa so sini oci, neznam kako se vika
  Ps. Sega vidov milena se vikala, ovaa mimoza ne bese tamu.
   
  На Spiritus му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Spiritus

  Spiritus Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Мимоза беше од почетокот учела од Бирол првиот нивни ембриолог а Милена треба да е нова.
   
 18. Spiritus

  Spiritus Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  ФСХ е битен и не треба да е над 14 за да се почне со стимулација. Ако е над 14 на 2 ден се смета дека пациентката нема да изреагира на стимулацијата и се откажува за друг циклус може и контрацептиви да се дадат за да се намали.
   
  На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Spiritus

  Spiritus Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2017
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Ултрамедика правеле.
   
  На Angie77 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. seka87

  seka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  79
  Ние пред точно еден месец направивме кај Захариевски, ама сега за некој ден ќе треба уште еден и малце ме загрижи ....јас си планирав во Сонце. Те молам пиши ми кога ќе завршиш работа кај те примија. Или пак да фаќаме патот за Битола:whew:
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.