Вонтелесно оплодување

Дискусија во 'Бременост' започната од pozitiv, 30 ноември 2009.

?

Кој доктор е ваша препорака за ИВФ постапка?

 1. д-р С. Лазаревски (Систина)

  127 глас(а)
  16,8%
 2. д-р М. Ивановски (Систина)

  117 глас(а)
  15,5%
 3. д-р М. Поповиќ (Систина)

  34 глас(а)
  4,5%
 4. д-р С. Адамова (Систина)

  22 глас(а)
  2,9%
 5. д-р К. Кузеска (Систина)

  11 глас(а)
  1,5%
 6. д-р З. Петановски (Ремедика)

  54 глас(а)
  7,2%
 7. д-р М. Хаџи Лега (Ремедика)

  25 глас(а)
  3,3%
 8. д-р Г. Димитов (Ремедика)

  52 глас(а)
  6,9%
 9. д-р Т. Гуржанова (Њу Борн)

  40 глас(а)
  5,3%
 10. д-р В. Трајковски (Њу Борн)

  116 глас(а)
  15,4%
 11. д-р С. Сапунов (Санте Плус)

  3 глас(а)
  0,4%
 12. д-р Т. Трпчевски (Плодност)

  92 глас(а)
  12,2%
 13. д-р В. Органџиски (Органџиски)

  7 глас(а)
  0,9%
 14. д-р С. Органџиски (Органџиски)

  26 глас(а)
  3,4%
 15. ГАК (Сите доктори)

  24 глас(а)
  3,2%
 16. д-р Е. Исјанова (Ултрамедика)

  4 глас(а)
  0,5%
 1. Melek 36

  Melek 36 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  657
  Пол:
  Женски
  Со среќа мила, чекаме убави вести:l:
   
  На Luni и Alishan30 им се допаѓа ова.
 2. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  Среќичке со среќа нека ти е и секако со позитивен исход да биде
  Каде планираш да го искористиш?
   
  На Luni, Thallia и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 3. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Фала мила, сеуште размислувам. Имам уште некоја недела за да одлучам :hug:
   
  На matilda258, Luni и *Ribolovka* им се допаѓа ова.
 4. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Честитки мила чекаме позитивни резултати... Среќно
   
  На monka_bonbonka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  @Alishan30 Среќно мила, имај верба во бога, нешто чуствувам дека ке има позитивен резултат дај божеее.. Дури ти пишам затреперив:l::hug::l:
   
  На Thallia, *Ribolovka* и Alishan30 им се допаѓа ова.
 6. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.063
  Допаѓања:
  67.333
  Пол:
  Женски
  Фала ви на сите,дај боже се да биде во ред, кај сите па и кај мене.
  Од мај поднесени документи, па 3 месеци чекав за ваучерот, 3 пати дополнително ме вратија, па долг протокол со многу инекции, па хиперстимулација, па чекање за мразулци, ама ќе се исплати еден ден. Малку покасно, но ќе биде:hug:
  По потешкиот пат секогаш минам, така и за ова, но, нема откажување, борци сме ние:hug:
   
  На Sienna_MK, mace89, duffi и 13 други им се допаѓа ова.
 7. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  http://www.macedonia.medikara.bg/kplus_page/bahceci-health-group девојки разгледајте го ова се информирав малку сакав да споделам со вас тие што одете на приватно, во Турција центар за неплодност во Бахчиџи имало доста врвни доктори има контакт доколу сакате да се инфорате подетално
   
  На Thallia, ZvezdicaLea, *Ribolovka* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.008
  Допаѓања:
  13.568
  И потешкиот пат нека е, само исходот да е позитивен и кога еден ден ќе се сеќаваш на ова што го минуваш сега држејќи едно малечко ангелче во прегратка да знаеш дека секоја боцка и болка и солза била вредна.
  Стискаме палци за среќни вести (fingers) :hug::punch:
   
  На emkaemka, Лаура82, Stressed Out и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Маја Т

  Маја Т Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2017
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  1.599
  Пол:
  Женски
  Јас повторно со мојот проблем со бактериите;( Повторно правев микробиолошки и повторно имам бактерија. Сега две дури. Е сега докторот ми напиша мислење дека и покрај долготрајна терапија бактериите не се излечени но дека не се пречка за инвитро за да ми одобрат ваучер.Ми рече мислењето заедно со другите документи да го поднесам до Фондот. Се плашам да не си направам поголем проблем;( Дали некоја имала вакво искуство и што мислите има ли шанси да ми одобрат ваучер? Се извинувам што сум малку досадна со мојата ситуација ама многу сум очајна.
   
 10. Angie77

  Angie77 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  472
  Пол:
  Женски
  Eve I Jas gledav za vo Ceska, moja prijatelka posle 2 neuspesni vo Avstralija otide vo Ceska I od prvo uspesno, sega ima 3godisno devojce.
  Cenite se dostapni za kratok protokol 1100€ plus Ako se pravi ICSI za sekoja j.k po 50€, embryoscope do 12 embrioni 200€ Itn. Za IVF so svezi donirani j.k 4900€ a zamrznati 4000.
  Imaat se za pri genestko ispituvanje PGD/PGS. Koj odi na privatno vredi Da se pogledne. 63ADE96C-2972-4733-9583-7CA1289DB9E4.jpeg F8568D5C-86C0-4FB0-B24B-33145EE342D7.jpeg
   
  На Spiritus, Лаура82, LaTama и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.063
  Допаѓања:
  67.333
  Пол:
  Женски
  Мила за одобрување, еве може и ќе ти одобрат ваучер, ама со бактерии како би правела инвитро, нели тие може да влијаат некако на прифаќањето од страна на матката:(мораш да ги излекуваш барем нив прво:hug:
   
  На emkaemka, Маја Т, *Ribolovka* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Milicka*

  Milicka* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2017
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  2.380
  Пол:
  Женски
  Еве вака , читајки низ форумов наидов на членки на кои им помогнале капсули брусницин , јас од денес почнав да ги пијам не знсм дали ке помогнат , се фалеа дека мн помагале , на природна база се па пробај и со нив , не можеш ништо да изгубиш , ги има во зегин 596 денари 60 капсули.
   
  На emkaemka, Thallia, *Ribolovka* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Lavica2602

  Lavica2602 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2017
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  1.022
  Пол:
  Женски
  Mimoza e vo newborn, ne e zaminata nikade.znaci dezinformacija e deka ne e tamu.
   
  На Spiritus, *Ribolovka*, monka_bonbonka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. bibiiii

  bibiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  785
  Драги девојки!
  Јас уназад имав пишано за моето патешествие од 5 години....Прво по матични гинеколози,па кај Таше 2 неуспешни,па Њу Борн 2 неуспешни...Па година се откажав од се.Во Ремедика ми рече др.Петановски дека без донирани јајце клетки ,никогаш нема да бидам трудна.Имав амх 0.30.Па 0.20. Не сум религиозна,ама ај не знам што ме натера,неколку дена пред Мала Боготодица(не знаев кога е),отидов в црква и оставив бебешка облека....После 2 дена правев тест за овулација(си порачав од и беј,си прам секој месец),и баш дента на празникот беше позитивен.хммм.Не сторив дикат многу,имавме односи...Пред 3 дена имав кафеав исцедок,ама мислев дека ми почна менструација.Др ден ништо!Прекина исцедокот.Денес сабајле правам тест и позитивен!!!!!!!Не знаев главата кај ми е,се тресев.Уште не ми се верува.Никогаш не губете надеж и верба,јас вербата одамна ја изгубив,но еве ми се врати пак.Ви посакувам на сите добри вести.
   
  На Fleur-De-Lis, biba818, Sienna_MK и 56 други им се допаѓа ова.
 15. Маја Т

  Маја Т Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2017
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  1.599
  Пол:
  Женски
  Знам и јас се плашам за тоа иако докторот тврди дека не прават проблем, секако дека би направила се за да ги средам пред инвитро, ама најмногу ми е за докунентите да не ми истечат.Не мислев дека ќе биде толку тешко;(

  Одма ќе ги земам, фала ти многу.Дај Боже да помогнат.
   
  Последна измена од модератор: 13 октомври 2019
  На Milicka*, Luni и Alishan30 им се допаѓа ова.
 16. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.063
  Допаѓања:
  67.333
  Пол:
  Женски
  @bibiiii честиткии, како господ никој не е. Многу сакам вакви чуда, браво девојко.имај си лесна бременост до крај:hug: :inlove: :party: :hug:
   
  На ZvezdicaLea, kukla21, Kate Rina 93 и 9 други им се допаѓа ова.
 17. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  @bibiiii Со среќа да ти е девојче!!!
   
  На Angie77, bella.gk, bibiiii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Lavica2602

  Lavica2602 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2017
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  1.022
  Пол:
  Женски
  Gospod i Bogorodica neka ve cuvaat :hug: ne samo tebe, so ova na site ovde ni ja vrati verbata :hug:
   
  На natasam, Thallia, *Ribolovka* и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Juni1985

  Juni1985 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2019
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Женски
  CESTITKIIII,,,
   
  На bibiiii и Luni им се допаѓа ова.
 20. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Бог да ни е на помош на сите,честитки мила пред се ти посакувам успешна бременост. Јас верувам дека Богородичка помага и дајбоже на сите да ни помогне по било кој пат да се видеме со бебчиња во раце:l:
   
  На Daisy 44, Thallia, *Ribolovka* и 6 други им се допаѓа ова.