Вонтелесно оплодување

Дискусија во 'Бременост' започната од pozitiv, 30 ноември 2009.

?

Кој доктор е ваша препорака за ИВФ постапка?

 1. д-р С. Лазаревски (Систина)

  128 глас(а)
  16,9%
 2. д-р М. Ивановски (Систина)

  117 глас(а)
  15,4%
 3. д-р М. Поповиќ (Систина)

  34 глас(а)
  4,5%
 4. д-р С. Адамова (Систина)

  23 глас(а)
  3,0%
 5. д-р К. Кузеска (Систина)

  11 глас(а)
  1,5%
 6. д-р З. Петановски (Ремедика)

  54 глас(а)
  7,1%
 7. д-р М. Хаџи Лега (Ремедика)

  27 глас(а)
  3,6%
 8. д-р Г. Димитов (Ремедика)

  52 глас(а)
  6,9%
 9. д-р Т. Гуржанова (Њу Борн)

  40 глас(а)
  5,3%
 10. д-р В. Трајковски (Њу Борн)

  116 глас(а)
  15,3%
 11. д-р С. Сапунов (Санте Плус)

  3 глас(а)
  0,4%
 12. д-р Т. Трпчевски (Плодност)

  92 глас(а)
  12,1%
 13. д-р В. Органџиски (Органџиски)

  7 глас(а)
  0,9%
 14. д-р С. Органџиски (Органџиски)

  26 глас(а)
  3,4%
 15. ГАК (Сите доктори)

  24 глас(а)
  3,2%
 16. д-р Е. Исјанова (Ултрамедика)

  4 глас(а)
  0,5%
 1. Juni1985

  Juni1985 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  20200407_220611.jpg
  20200407_220611.jpg Jas ovie gi koristam 450 den.a ima koristeno i od druga firama
   
  На Sienna_MK и Lavica 344 им се допаѓа ова.
 2. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  11.884
  Пол:
  Женски
  А ти испрати документи?
  Јас планирам негде мај здравје да ги пратам, да ги до комплетирам...
  Се надевам ќе функционира набрзо се како што треба и дека ќе добиете сите позитивен фидбек.
   
  На LivingGlam и Sienna_MK им се допаѓа ова.
 3. Sienna_MK

  Sienna_MK Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  2.343
  Пол:
  Женски
  Мила и на мене тоа ми е битно, ми останаа уште хормони да ги проверам и да ги доставам документите ама не знам дали ќе ги примаат и разгледуваат,од јуни месец ќе почне да истекува рокот на тие што ги направив до сега:(
   
  На Lavica 344 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  11.884
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека барем ќе ги примаат, може ќе се чека подолго за одговор, сигурно ќе има повеќе за разгледување од вообичаено, ама бар нека тече колку толку...
   
  На Sienna_MK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.610
  Допаѓања:
  49.160
  Пол:
  Женски
  Испратив, крајот на Февруари.
   
  На LunaGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Baby2018love

  Baby2018love Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  1.167
  Пол:
  Женски
  Др.Ивановски систина за мене најдобар..сепак ти треба да си одлучиш со среќа :sun:(y)
   
  На Martka, Mi LeNa ^^^, bigi24 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. sakam bebe

  sakam bebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2019
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Женски
  Девојќи кога лежите после трансфер пример 3 дена :) го рачунате и денот од трансфер (кој секако се мирува) или 3 дена од наредниот ден?
   
 8. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  2.989
  Пол:
  Женски
  Од наредниот ден. Јас лежев 4 дена. Веќе 5тиот ден станував, готвев, зачистував и така полека се вратив во нормала, но не одев на работа 2 недели.
   
  На Daisy 44, Kris80, _Vera_ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. feminka#11

  feminka#11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Јас користам витамин Д од 2000IU по препорака на др. секогаш различни фирми во зависност во која аптека кој ги имат од 2000IU
   
 10. Mi LeNa ^^^

  Mi LeNa ^^^ Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Девојчиња, повторив денес бета хцг, вредноста е 268...Зголемена е повеќе од двојно :D
  На добар пат сме..??
   
  На Martka, Daisy 44, kukla21 и 39 други им се допаѓа ова.
 11. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  18.843
  Пол:
  Женски
  На одличен.
  Со лесно :)
   
  На Mi LeNa ^^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 12. I1987

  I1987 Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki...eve i kas da ve izvestam deka posle nekolku dena placenje uspevam da vi pisam deka od moeto anglece nema nisto...ne ja dobiv bitkata pocnav da krvaram obilno pa sega ke cekame podobri vreminja i povtorno da ja zapocneme bitkata...ovaa 2020 sepak nema da me izraduva so angelce vo race ama nema otkazuvanje odime ponataka...ve guskam site i vi posakuvam mnogu poveke sreka od mene
   
  На bigi24 и Лаура82 им се допаѓа ова.
 13. Sienna_MK

  Sienna_MK Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  2.343
  Пол:
  Женски
  Многу ми е жал мила, знам како ти е. Нема откажување, што е наше ќе си дојде, и ние еден ден ќе држиме бебенце во рацете. Одмори си го телото и нека помине овој период во емотивно закрепнување. Следната битка ќе ја добиеш!:hug: :* :f:
   
  На I1987 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Izzy_0504

  Izzy_0504 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2020
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Супер!!! Честики и со лесно да си ја истераш бременоста :)
   
  На Mi LeNa ^^^ и Lavica 344 им се допаѓа ова.
 15. Only1

  Only1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  Девојки имам замрзнати ембриони, ме интересира кога ќе правам трансвер дали ќе ми одобрат ваучер,или ваучерот е за цела ин витро постапка, не може да се искористи само за трансвер?
   
 16. I1987

  I1987 Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Vaucerot e za cela invitro postapka...jas imav vaucer i mi bese za cela postapka i imav sontan a imam uste zamrznati embrioni sega koga ke mi pravat transfer ke si platam za odmrznuvanje i za transfer vo remedika mi go vodat invitroto i cenata e 22000 den...pozz
   
 17. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  2.709
  Пол:
  Женски
  Според мене, DHEA е ниско и можеби треба да земаш суплементи DHEA, но консултирај се со докторот.
  TSH ми се чини покачено. За постигнување бременост, обично докторите сакаат ТSH околу 2. Секако, консултирај се и за ова, и со гинекологот, но и со ендокринолог.
   
 18. Moce19

  Moce19 Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Devojki zdravo, edno prasanje do vas, deka ne mi e jasno bash, se ova mi e novo.. Vo sredata mi pravea punkcija, a vo ponedelnik kje imam transfer, kazete mi koj den e toa? Dali se broi denot na punkcijata ili ne? Vi blagodaram mnogu :):)
   
 19. Sienna_MK

  Sienna_MK Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2018
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  2.343
  Пол:
  Женски
  Мила, денот на пункција не се брои, ќе ги чекаат до понеделник на 5 ден да се развијат, со лесно до крајот!(fingers)
   
  На Moce19 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Moce19

  Moce19 Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Fala ti mnogu, toa ne mi bese jasno sto kako :) Pozdrav I sekoe dobro :hug::inlove:
   
  На Sienna_MK му/ѝ се допаѓа ова.