Вонтелесно оплодување

Дискусија во 'Бременост' започната од pozitiv, 30 ноември 2009.

?

Кој доктор е ваша препорака за ИВФ постапка?

 1. д-р С. Лазаревски (Систина)

  132 глас(а)
  17,0%
 2. д-р М. Ивановски (Систина)

  121 глас(а)
  15,6%
 3. д-р М. Поповиќ (Систина)

  34 глас(а)
  4,4%
 4. д-р С. Адамова (Систина)

  25 глас(а)
  3,2%
 5. д-р К. Кузеска (Систина)

  11 глас(а)
  1,4%
 6. д-р З. Петановски (Ремедика)

  57 глас(а)
  7,3%
 7. д-р М. Хаџи Лега (Ремедика)

  27 глас(а)
  3,5%
 8. д-р Г. Димитов (Ремедика)

  53 глас(а)
  6,8%
 9. д-р Т. Гуржанова (Њу Борн)

  41 глас(а)
  5,3%
 10. д-р В. Трајковски (Њу Борн)

  118 глас(а)
  15,2%
 11. д-р С. Сапунов (Санте Плус)

  3 глас(а)
  0,4%
 12. д-р Т. Трпчевски (Плодност)

  93 глас(а)
  12,0%
 13. д-р В. Органџиски (Органџиски)

  7 глас(а)
  0,9%
 14. д-р С. Органџиски (Органџиски)

  27 глас(а)
  3,5%
 15. ГАК (Сите доктори)

  24 глас(а)
  3,1%
 16. д-р Е. Исјанова (Ултрамедика)

  4 глас(а)
  0,5%
 1. Luni

  Luni Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2018
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  2.617
  Пол:
  Женски
  Мила јас мислам добро е сепак имаш големи шанси да расти кај мене 21 беше прмногу ниска имаш големи шанси дајбоже да успееш терај си ја терапија и за два дена да напишеш убави вести... Те гушкам знам како ти е

  @Prinsess_Eva баш ми е жал знам како се чуствуваш јас веке сум добро гледам и двете сме без туби другарка моја некако сличен проблем имаме еве погоре пишав што ке испитувам ако има уште нешто др нека предложи некоја членка а ние мила ке се дружиме биди силна ке помине се ке се видеме со бебчиња
   
  Последна измена од модератор: 1 јуни 2020
  На Prinsess_Eva, tina2018, Mrmejd и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Фала ти мила..и јас имам претходно такво искуство кога примив мерионал три дена откако се појави фоликул и заврши со бременост која на крај за жал за врши со миссед..некако почнав ептен да губам надеж ама ќе видиме додека можам не се откажувам
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mrmejd

  Mrmejd Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Фала ти мила и на сите друшки, се надевам ќе ми помогне Господ и ова малечко ќе се избори до крај. И тебе те чекаме следниот обид бизначиња. Те гушкам

  :hug::hug::hug:
   
  Последна измена од модератор: 1 јуни 2020
  На Stara, @Zvezda, Milce89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. @Zvezda

  @Zvezda Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки!
  Нова сум на форумот,Ве следам некое време.
  Прво Ивф ми е,во Средата имав пункција,извадија 6 фоликули и 6 јк.
  Сите 6 со одличен квалитет,сите се оплодија и сите мн добро напредуваа.
  Во Саботата ми беше трансверот,вративме 2,а 4 замрзнавме.
  Сега лежам,одмарам и го молам Господ за убави вести за две недели.
  Поздрав Ве гушкам сите!!
   
  Последна измена: 1 јуни 2020
  На NNA, Mira1980, Lostinparadise и 34 други им се допаѓа ова.
 5. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  4.092
  Пол:
  Женски
  Мила, покрај сите овие испитивања, прашајте го својот доктор и дали има потреба да се направи биопсија на ендометриумот.
  Мене после биохемијската, ми открија ендометритис ( воспаление на обивката на матката).
  Ова е ретка појава, но сепак прашајте го докторот.
   
  На monka_bonbonka, Luni, tina2018 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. teddy85

  teddy85 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2019
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Днк фрагментација,за сопругот.Ако немате испитано
   
  На monka_bonbonka и Luni им се допаѓа ова.
 7. brm_brm

  brm_brm Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2016
  Пораки:
  733
  Допаѓања:
  1.143
  @eta каде и како се прави биопсија на ендометриум. Те молам да ми објасниш како иде постапката.

  @teddy85 каде се прави днк фрагментација во скопје, како иде постапката.
   
 8. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Дна фрагментација... ако добро се сеќавам анализа на спермата е прават во систина њуборн околу 4000денари плус минус... бар такво инфо имав околу н.год
   
  На teddy85 и brm_brm им се допаѓа ова.
 9. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  2.990
  Пол:
  Женски
  Ета како го решивте воспалението?
   
 10. teddy85

  teddy85 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2019
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Ние правевме во њуборн,мислам околу 2500 ден беше.Но не сум сигурна
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Milce89

  Milce89 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  385
  Пол:
  Женски
  Со лесно и со успех! Јас имав во петокот, тука сме се пратиме. (fingers)(fingers):hug:
   
  На AniSel и @Zvezda им се допаѓа ова.
 12. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  4.092
  Пол:
  Женски
  @brm_brm биопсија може да се прави и во амбунантни услови, со пипета (така некако се викаше), а може и со хистероскопија.

  @Stressed Out со антибиотик, се излечи воспалението.
   
  Последна измена: 1 јуни 2020
  На princess5 и Stressed Out им се допаѓа ова.
 13. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Можно е јас околу нова год прашував за цени не се сеќавам кое што колку чини но знам дека и кај нив може да се направи дна фрагментација
   
  На teddy85 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. @Zvezda

  @Zvezda Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Фала Милче89,ајде дај Боже да имаме убави вести за две недели и двете.❤❤(highfive):hug:
  И кај сите само убавини!
   
  На Broki5, Sienna_MK, Kris80 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Milce89

  Milce89 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  385
  Пол:
  Женски
  Девојки да не знае некој во Солун каде ги има Пролутексот? Таткоми сега беше и ми се јави од таму вика му рркле дека ги нежа во аптеки.. а како што читав ги има и поефтини се таму
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Девојки да ве прашам, јас испитав бета на 9 ден од ЕТ и ми беше 182,а на лекар во петок треба да одам, денес сум 15ден од ЕТ, а да испитам уште еднаш утре да се види како оди? Ваше мислење ве молам
   
  Последна измена: 1 јуни 2020
  На Snaata, Baby2018love, Prinsess_Eva и 10 други им се допаѓа ова.
 17. brm_brm

  brm_brm Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2016
  Пораки:
  733
  Допаѓања:
  1.143
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Milce89

  Milce89 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  385
  Пол:
  Женски
  Според мене тоа е супер цифра, одлична за 9ти ден. Ама ако сакаш да си бидеш поспокојна испитај за да не мислиш
   
  На Stara и Mira1980 им се допаѓа ова.
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Најдобро да си ја провериш уште еднаш таман и докторот ќе знае како се дуплира...гали меше и уживај
   
  На Sienna_MK, @Zvezda, Mrmejd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Mira1980

  Mira1980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  фала девојки на одговорот, со среќа и на вас
   
  На Milce89 и princess5 им се допаѓа ова.