1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вонтелесно оплодување

Дискусија во 'Бременост' започната од pozitiv, 30 ноември 2009.

?

Кој доктор е ваша препорака за ИВФ постапка?

  1. д-р С. Лазаревски (Систина)

    241 глас(а)
    15,3%
  2. д-р М. Ивановски (Систина)

    185 глас(а)
    11,7%
  3. д-р М. Поповиќ (Систина)

    55 глас(а)
    3,5%
  4. д-р С. Адамова (Систина)

    34 глас(а)
    2,2%
  5. д-р К. Кузеска (Систина)

    18 глас(а)
    1,1%
  6. д-р З. Петановски (Ремедика)

    94 глас(а)
    6,0%
  7. д-р М. Хаџи Лега (Ремедика)

    74 глас(а)
    4,7%
  8. д-р Г. Димитов (Ремедика)

    104 глас(а)
    6,6%
  9. д-р Т. Гуржанова (Њу Борн)

    99 глас(а)
    6,3%
  10. д-р В. Трајковски (Њу Борн)

    284 глас(а)
    18,0%
  11. д-р С. Сапунов (Санте Плус)

    7 глас(а)
    0,4%
  12. д-р Т. Трпчевски (Плодност)

    246 глас(а)
    15,6%
  13. д-р В. Органџиски (Органџиски)

    27 глас(а)
    1,7%
  14. д-р С. Органџиски (Органџиски)

    56 глас(а)
    3,6%
  15. ГАК (Сите доктори)

    42 глас(а)
    2,7%
  16. д-р Е. Исјанова (Ултрамедика)

    9 глас(а)
    0,6%
  1. izmislena

    izmislena Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    1.657
    Допаѓања:
    2.326
    Пол:
    Женски
    Ќе најдеш... ќе си мислиш позитивно и ќе дојдат парите, ич не се секирај... Ти посакувам лесна бременост до крај и уште еднаш...немој ГАК :))
     
    На S.Snezana и alisijad им се допаѓа ова.
  2. s0nce

    s0nce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    @Maicka^ rezultatite od spermogramot pred operacijata bea: podviznost 12%, brzi 3%, morfologija 97% i volumen 20milioni. Po operacijata i tri meseci spermotrend + 3meseci proxseed rezultatite bea: podviznost 13%, brzi 5%, morfologija 95%, volumen 256 milioni. Dr. Mickovski razlikata ja gledase vo volumenot. 3% na 20 (0.6mil.) i 5% od 256 (12mil.) voopsto ne e isto.
    Se nadevam deka barem malku pomognav.
    Jas vi preporacuvam ako se raboti za varikocela obavezno operacija (dokolku ne e so predispozicii za rak, zasto imalo i takvi)
     
  3. Maicka^

    Maicka^ Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам.
    Направивме тумор маркери, се е во граница на нормала, а проширувањето на вената е многу мало, но сепак прави проблем.
    Иако со терапијата што ја прима мм има подобрување, сепак размислуваме и за операција, но мм се плаши да не има некакви нус појави после операцијата пошто слушнал дека некои мажи кај кои била извршена операција на варикоцела, подоцна се соочувале и со други проблеми.
     
  4. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.122
    Допаѓања:
    909
    Nesakam da me sfatis pogresno za kaj Tofoski megjutoa bide spremna deka ke go brkas po hodnici, jas zakazav termin kaj nego lani i bev i vednas mi vika inseminacija, bez da me prasa dali imam praveno proodnos na kanali, nekolku pati posle toa nemozev da dojdam do nego i se prefrliv kaj Trajanova i sum mnogu zadovolna, na gak najdobri se Tofoski, Trajkovski i Trajanova za sterilitet samo sto kaj Trajkovski i Tofoski e mnogu guzva i pozelno e da imas vrski za da dojdes do niv
     
    На Delfina15, Miami1 и деара им се допаѓа ова.
  5. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.122
    Допаѓања:
    909
    Na maz ti koj mu ja pravese operacijata i kolku ve cinese?
     
  6. s0nce

    s0nce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Др. Александар Мицковски во Систина. Ме чинеше 80000ден. Зедов кредит зашто се спремав воедно и за инвитро
     
    На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Miami1

    Miami1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    435
    Допаѓања:
    922
    Пол:
    Женски
    znam kako odat rabotite so doktorite vo gak gi imam i cekano i brkano po hodnici i 4 inseminacii tamu se sum videla.ama i vo sistina cekav 3 saati,vo plodnost paltiv 43000 za histero i gratis cista....uste remedika ja nemam probano imam vreme
    ne mi smeta cekanjeto i molenjeto naviknata sum i pomirena,mi treba rezultat.
    za utka so terapija se slucuva sekade posto nema doktor sto ke ti garantira deka edno ke ti leci drugo nema da ti rasipe,
    a i da sme nacisto ako nemas vrski i vo prodavnica ke ti dadat bajat leb..
     
    На Delfina15, pepapa, S.Snezana и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Miami1

    Miami1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    435
    Допаѓања:
    922
    Пол:
    Женски
    jas pak od 4 inseminacii 1 imav kaj tofovski i samo toj detalno me pregleda na eho,drugite pati samo mi otvaraa istorija i letaj na tret sprat.
    posto nemav problem so hiperstimulacija na prvoto ifv se nadevam nema da ima problem i na vtoroto.inace na moja drugarka i tasko i napravi hiperstimulacija i go fati panika pa i rece podobro e skros da prekinime odkolku polos da bide.ama ete kaj nea fati sega si ima prekrasni kerki.sreka si e sreka
     
    На Delfina15 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    2.320
    Мнoгу дoбaр дoктoр и ние бевме кaј негo ,ептен сме зaдoвoлни,ни даде и мoбилен пa гo бaрaвме ни oбјaснувaше се шo не интересираше.Тoплo гo препoрaчувaм нa секoгo.
     
    На s0nce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.738
    Супер е - јас одам кај него за бубрезите. Добар уролог е. најбитно многу сака да објаснува и стварно се труди.
     
    На s0nce и mimidjon им се допаѓа ова.
  11. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    2.320
    Ете ние бевме вo систинa без ниту една врскa ,се беше успешнo.За приватните и дa немaш врски a имaш пaри ке ти пoсветaт внимание a зa држaвните е другa приказна.
     
    На Delfina15, Natasa. P и s0nce им се допаѓа ова.
  12. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    2.320
    Дa зa рaзликa oд Лекoвски штo oд пaмет гo извaди првиoт пaт a јaс гo бирaв пo искуство викaм стaр искусен oн целиoт исфрустриран пa бил шеф нa oделение ли шo бил
     
  13. sakambebe

    sakambebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    934
    Пол:
    Женски
    Dali dozvoluvaat pocnuvanje na postapka so eserihija vo mokraca?Ima li nekoja iskustvo?
     
  14. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    2.320
    Уште ли си сo тaa ешерихијa веке нели ти даваат aпчињa?Мислам декa не е дoбрo ти сaмaтс дa пoчнеш знаејќи декa јa имaш ,ете нa нaс трудните ни прaaт секoј месец уринoкултурa дa видaт дaли имa бактерии знaчи битнo е дa си чистa и вo бременост a кaмoли пред.
     
  15. Anetaoh

    Anetaoh Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2013
    Пораки:
    1.031
    Допаѓања:
    2.701
    Нема врска ешерихија во мокрача,битно е брисевите да ти се чисти,јас имам ентерокока во мокрача па еве поднесов документи во фонд пак ко за чудо нема уште одговор,а има тука на форумов дека со ешерихија феминка остана природно бремена
     
  16. sakambebe

    sakambebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    934
    Пол:
    Женски
    Konecno sega izleze deka e eserihija,i na sto e aktivna nema nisto kaj nas vo aptekite.Sega pijam furolin,i ne znam.Aman veke.Ti kako napreduvas?Problemite stivnaa li?Te guskam i baknuvam
     
  17. sakambebe

    sakambebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    934
    Пол:
    Женски
    Edna prijatelka od eserihija vo 8 mesec go izgubi bebeto,taka da sube mi e ne znam dal da pocnam ili ne.Pritisok golem imam,a sakam da e se vo red
     
  18. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    2.320
    Тoa и сaкaв дa гo кaжaм,јaс не би почналa процедура нo ете некoи не мислaт тaкa,сaкaм дa сум сo чистa,пoсле сoвестa цел живoт дa ме гризa aaa не фaлa.Јaс сум дoбрa другата неделa сум нa преглед дa видaм дo кaј сме,првoтo тримесечје е тешкo нa сите нo сенaдевaм втoрoтo ке.ми.биде пoубaвo :hug: Ви пoсaкувaм две цтки нa сите дo еднa.
     
    На Delfina15, podravka, Natasa. P и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.409
    Допаѓања:
    9.012
    Пол:
    Женски
    Mene pred mesec dena mi najdoa eserihija vo mokraca piev 10tina dena amoksiklav i caj od brusnica i uvin i sea pravev pak urino ja nema....tebe sto ti dadoa za taa?
     
    На Miami1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sakambebe

    sakambebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    642
    Допаѓања:
    934
    Пол:
    Женски
    Jas sama si zedov furolin,a i nego mi go pokaza na aktivni antibiotici.Koja merka ti bese na tebe?Mislam kolkava brojka?