1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вонтелесно оплодување

Дискусија во 'Бременост' започната од pozitiv, 30 ноември 2009.

?

Кој доктор е ваша препорака за ИВФ постапка?

 1. д-р С. Лазаревски (Систина)

  235 глас(а)
  15,2%
 2. д-р М. Ивановски (Систина)

  183 глас(а)
  11,8%
 3. д-р М. Поповиќ (Систина)

  54 глас(а)
  3,5%
 4. д-р С. Адамова (Систина)

  34 глас(а)
  2,2%
 5. д-р К. Кузеска (Систина)

  18 глас(а)
  1,2%
 6. д-р З. Петановски (Ремедика)

  92 глас(а)
  6,0%
 7. д-р М. Хаџи Лега (Ремедика)

  73 глас(а)
  4,7%
 8. д-р Г. Димитов (Ремедика)

  102 глас(а)
  6,6%
 9. д-р Т. Гуржанова (Њу Борн)

  96 глас(а)
  6,2%
 10. д-р В. Трајковски (Њу Борн)

  277 глас(а)
  17,9%
 11. д-р С. Сапунов (Санте Плус)

  7 глас(а)
  0,5%
 12. д-р Т. Трпчевски (Плодност)

  241 глас(а)
  15,6%
 13. д-р В. Органџиски (Органџиски)

  27 глас(а)
  1,7%
 14. д-р С. Органџиски (Органџиски)

  56 глас(а)
  3,6%
 15. ГАК (Сите доктори)

  42 глас(а)
  2,7%
 16. д-р Е. Исјанова (Ултрамедика)

  9 глас(а)
  0,6%
 1. Лалина

  Лалина Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2024
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  210
  Хахаха, кога ти сакаш да направиш? :) Има некој поудобно му е да почека па да провери, има нестрпливи, има различни искуства низ форумов и со порано проверување и со чекање. Ако си нестрплива можеш да провериш со прва мокрача, ако сакаш и ако можеш уште малце да почекаш можеш да почекаш.
  Кај мене беа 5 дневни ембриони и покажаа еднаш на 5ти и еднаш на 6ти ден домашен тест.
   
 2. nikja

  nikja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2021
  Пораки:
  1.707
  Допаѓања:
  1.727
  Mozes dasi naparavis test,zemi si eftin labokvik najtocen i najeftin da nefrlas pari na skapi testovi
   
 3. zone89

  zone89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  79
  Od utre veke mozes da napravis domasen test so urina zemi si SelfClear mozes vo sekoe vreme da go napravis. Mene na 10ti den mi pokaza pozitiven test bleda crta.
   
  На buci.m му/ѝ се допаѓа ова.
 4. livethelife

  livethelife Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2023
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  I ja ne mozam da izdrzammm i definitivno i mene me tera na placenje denes
   
 5. rollbon

  rollbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  И јас денес цел ден си плачам. Направив тест од 25 ден што се,но не со прва мокраќа, негативен. Има ли надеж?. Во среда треба направам и да му кажам на докторот. Има ли шанси да покаже позитивнен
   
 6. reni"

  reni" Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Uste ne pocnata postapkata ja na negstivno mislam
   
 7. livethelife

  livethelife Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2023
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  A koga pravese transfer ja ne veruvam deka ke pravam test pred vremee ke gledam da izdrzamm
   
 8. livethelife

  livethelife Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2023
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Krs ovaaa progesteronot ni go pravi najverojatno
   
 9. rollbon

  rollbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
 10. livethelife

  livethelife Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2023
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  So 3 dneven ili 5 dneven embrion, mebe mi kazaa deka najrano treba na 10ti den da se napravi
   
 11. livethelife

  livethelife Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2023
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Zosto?
   
  На reni" му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Simona❤️❤️❤️

  Simona❤️❤️❤️ Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2024
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  A zosto negativno za da imas uspeh moras da bides najprvo i najbitno pozitina silna vezba vo gospod i vo doktorot koj si go izbrala a drugoto samo po sebe si doaga a so negativni misli ne stasuvas do nikade znam licno po sebe bas koga si rekov e sega ke bide i mora da bide po pozitivna nikogas ne sum bila e bas togas uspeav
   
  На reni" му/ѝ се допаѓа ова.
 13. livethelife

  livethelife Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2023
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Zenski ne znam dali od progesteronot no menee denes cel den vo placenje mi pominaaa,,, vaka se nemam custv mnogu odamnaaa
   
  На Bejb15 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Beba95

  Beba95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2023
  Пораки:
  441
  Допаѓања:
  683
  Пол:
  Женски
  10ти ден од трансфер на тридневни ембриони. Сега направив Selfclear тест,негативен. Барем бледа втора цртка да имаше да се понадевав,вака планирам и терапијата да ја прекинам,да не се клукам за џабе.Тоа е тоа,не ни очекував позитивен тест,барем не сум изненадена. :)
   
  На nikja му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Snowflake92

  Snowflake92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  4.718
  Пол:
  Женски
  Мила не се обесхрабрувај, и те молам никако немој на своја рака да прекинуваш терапија. Почекај до денот кога треба преку крв да направиш, или консултирај се со доктор пред било што да направиш. :hug:
   
  На Лалина му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nikja

  nikja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2021
  Пораки:
  1.707
  Допаѓања:
  1.727
  Moze e pokasno implantacija rano tie da prekines terapija,ke pocekas do 14 den,za dva dena napravi si beta hcg preku krv.Terapija nikako prekinuvanje.Probaj napravi uste eden Labokvik i gledaj pred dago pravis testot da nemas pieno mnogu tecnosti da netie retka urinata
   
  Последна измена: 24 јуни 2024
 17. Simona❤️❤️❤️

  Simona❤️❤️❤️ Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2024
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Почекај не прекинувај терапија на своја рака на 3 дневни ембриони покасно покажува точен резултат а и да ту кажам мене најточно ми покажаа оние најефтините тестови 28 ден мислам дека беа другите што ги правев негативни а тој многу многу бледа линија
   
  На Лалина му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bislimska

  Bislimska Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2020
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  На 9ти ден од ЕТ на петдневен ембрион покажува преку крв. Направи си утре bHCG, и ќе знаеш на што си. Во Грција кај што правиме ИВФ така препорачуваат.
  Со среќа!
   
  На DANA.M и Лалина им се допаѓа ова.
 19. Hope IT

  Hope IT Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2024
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Не ја прекинувај терапијата, може да биде подоцнежна имплементација... Јас чекала до 14-ти ден како што препорачуваат кај нас....
   
 20. livethelife

  livethelife Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2023
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  На Hope IT му/ѝ се допаѓа ова.