1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вонтелесно оплодување

Дискусија во 'Бременост' започната од pozitiv, 30 ноември 2009.

?

Кој доктор е ваша препорака за ИВФ постапка?

  1. д-р С. Лазаревски (Систина)

    241 глас(а)
    15,3%
  2. д-р М. Ивановски (Систина)

    185 глас(а)
    11,7%
  3. д-р М. Поповиќ (Систина)

    55 глас(а)
    3,5%
  4. д-р С. Адамова (Систина)

    34 глас(а)
    2,2%
  5. д-р К. Кузеска (Систина)

    18 глас(а)
    1,1%
  6. д-р З. Петановски (Ремедика)

    94 глас(а)
    6,0%
  7. д-р М. Хаџи Лега (Ремедика)

    74 глас(а)
    4,7%
  8. д-р Г. Димитов (Ремедика)

    105 глас(а)
    6,7%
  9. д-р Т. Гуржанова (Њу Борн)

    99 глас(а)
    6,3%
  10. д-р В. Трајковски (Њу Борн)

    285 глас(а)
    18,1%
  11. д-р С. Сапунов (Санте Плус)

    7 глас(а)
    0,4%
  12. д-р Т. Трпчевски (Плодност)

    246 глас(а)
    15,6%
  13. д-р В. Органџиски (Органџиски)

    27 глас(а)
    1,7%
  14. д-р С. Органџиски (Органџиски)

    56 глас(а)
    3,6%
  15. ГАК (Сите доктори)

    42 глас(а)
    2,7%
  16. д-р Е. Исјанова (Ултрамедика)

    9 глас(а)
    0,6%
  1. nikja

    nikja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    2.202
    Допаѓања:
    2.137
    Тоа е краток протокол,и јас исто така бев двапати исто од 2 или 3 ден и кас се боцкав од 8 до 10 дена највеќе зависи како ќе реагираш на стимулација.И јас две инвитра правев микрогинон немам пиено воопшто.
     
  2. jagoda777

    jagoda777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Vo New born ako si se dogovorila da te pobaraat, ke te pobaraat a ako si imas zakazano kontrola, na kontrolata prasuvas se. Obicno cesti kontroli se na 3-4 dena . Mozebi toa zavisi od pacientot i od problematikata...doktortot sekogas dostapen ,normalno ke pricekam ako odi na transfer (se raduvav na sekoj koga ke go povikaa kako da e moj, daj Boze uspeh kaj site ) nemav potreba da baram broj od nego sestrite mi odgovaraa vo sekoe vreme, koga i da se javev bev usluzena. Sega za sega sum zadovolna od tamu . Na pocetokot mu trebase na doktorot da vidi istorija za sto sme...ama posle vekje ne zapamti i razbirlivo premnogu lugje mu pominuvaat.
     
    На Kasiopea, Skyler81, Orhideja7593 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Iva_Iv

    Iva_Iv Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2023
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Здраво, јас до сега сите ивф ги имам правено во Њу борн и за однос кон пациенти имам само пофални зборови. Првите 4 ги правев кај Трајковски и секогаш ги знаеше сите информации за мене уште пред да отвори картон. Се случи еднаш да отидам за потврда за терапија кај сестрите и ме пресретна да праша што се случува, знае дека немам термин и дека не треба да доаѓам, дали е се океј. Кога требаше да правам тест самиот ми пиша дали сум правела. Кога ги испратив резултатите 91 бета хцг ми се јави да корегираме терапија и да направам пак тест. Кога и да отидам сите веќе ме знаат, одам повеќе од 5 години кај нив и се во тек со што и да следи без да им кажам. А за јавување се јавуваат само да известат за резултати, да потврдат трансфер/пункција и да кажат како да се спремаме и примаме терапија пред некоја процедура. Да не го имав овој однос или да не беше докторот во тек со мојот случај најверојатно ќе сменев клиника.
     
    На Skyler81, Orhideja7593, Аанггелла и 3 други им се допаѓа ова.
  4. jagoda777

    jagoda777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Vo New born ste seuste ? Nemavte uspesno ivf nitu edno? I gledam ste smenile doktor vo istata klinika po vasa inicijativa ili?
     
  5. ivikoprivi

    ivikoprivi Нов член

    Се зачлени на:
    Денес
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво , дали некој има искуство со д-р Е. Исјанова (Ултрамедика) за Инвитро ?
     
  6. ivikoprivi

    ivikoprivi Нов член

    Се зачлени на:
    Денес
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki , dali nekoj ima iskustvo so Ultramedika dr Emilija Isjanova ? Prv pat kje pravam invitro
     
  7. Orhideja7593

    Orhideja7593 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2020
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    738
    Пол:
    Женски
    Од Њуборн ме контактираа цело време додека се боцкав за да ме известат за резултатите затоа што и напоредно одев за проверка на хормоните,па дури и после негативна бета ми се јавија да одам на контрола и разговор. :)
     
    На Kasiopea, vlaince и Iva_Iv им се допаѓа ова.
  8. Iva_Iv

    Iva_Iv Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2023
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Да, се уште сум таму. Имав 2 успешни меѓутоа завршија со спонтан. Сега се префрлив кај Гуржанова на моја иницијатива за поинаков пристап кон мојата состојба.
     
    На jagoda777 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ma4ence11

    Ma4ence11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    71
    Здраво, утре имам пункција во 9ч сабајле, но овие два дена ме утепаа киселини. Незнам дали од стрес или од стимулацииве. Дали некоја имала ваков проблем и дали смеам да се напијам нешто како гастрогард?
     
  10. Kasiopea

    Kasiopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    34
    Imam nisko amh zatoa e tesko da se izvadi jajce kletka vo mojov sluchaj.
     
  11. Kasiopea

    Kasiopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    34
    Prashav vo fond imash pravo na vtor so donirano posle 6 meseci od transfer. Jas lichno ne sum zadovolna od tretmanot sprema mene lichno, posebno so samoto primamje hormoni sum tolku osetliva, eden den placham deug den se smeam haos, nikoj voopsto ne mi obrna vnimanie nikoj…ne dobiv nikakvo ovjasnuvanje posle negativen test, zosto ni so donirani jk ne uspeav, koj bi mozel da bide problem nisto.. e toa stvarno izvinite vaka ama me popizdi. Imam uste 4 za koristenje vo ovaa klinika , i ako e pak neuspeshno ja menuvam.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.212
    Допаѓања:
    32.377
    Пол:
    Женски
    Мислам можат да се преместат јк во друга клиника, не знам колку се плаќа.
     
  13. Kasiopea

    Kasiopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    34
    Se plasam, kaj nas se suetni i kliniki i doktori, mozat da mi gi ispratat oshteteni, a i transferot ke me kosta kolku celo ivf…
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.