1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Војна Академија-РТС

Дискусија во 'Канта' започната од pamelche, 11 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  16.374
  Во оваа серија се опишува група на воени кадети кои се примени на академијата. Овде почнува нивното образование за воени пилоти, а е проследена и со други авантури. Приказната проследува неколку приватни судбини на кадетите и кадеткињите (зборов ми е :^) ), од првата радосна вест дека се примени на студиите на Војната Академија, преку сударот со реалниот вијнички живот, до доведување на рамнотежа помеѓу напорот и љубовта во нивниот млад живот. Главните ликови се неколку идни кадети и кадеткињи чиј живот изненадно се менува овде на академијата за повеќе од нив. Тука се и нивните родители, од различни социјални опкружувања и од разни делови од Србија, кои различно реагираат на професионалниот избор на нивните деца.

  Видов дека за сите индиски и турски серии има теми, па мислев дека и оваа нема да пречи, а видов дека нема ваква.
  Серијата ја има на РТС, незнам термин.
  Па, ја следите ли серијата?
  Јас ја гледам на јутјуб, до 5-та епизода веќе имав гледано, сега од почеток ја гледав викендов и сум до 7-ма. На РТС мислам дека веќе се до 16, ако не се лажам.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.105
  Допаѓања:
  62.002
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.