1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во Дивината (Into the Wild) [2007]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 11 јуни 2012.

  1. boomsleng

    boomsleng Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    652
    Филм кој мора задолжително да се гледа.
    Филмот е снимен врз база на вистински настан, во него е прикажана приказната за еден дечко кој решава да го напушти својот дом и тргнува на едно големо, долго и неизвесно авантуристичко патешествие низ Америка со цел да се открие самоспознае себеси својот авантуристички дух и слобода.
    Филмот е предобар барем јас така го доживеав, мене ми остави многу голем впечаток.
    Сеуште сум под импресии. Еден од најдобрите филмови за последнава деценија.
    Вистинско ремек дело
    Филмот 2007 година имаше две номинации за оскар.
    Улогите во филмот ги толкуваат Емили Хирсч кој е одличен во улогата, потоа Кетлин Кинер, Винс Вог, Кристин Стујарт, Хал Холбрук кој беше одличен во улогата и заслужено ја доби номинацијата за оскар за споредна машка улога.
    Режијата е на маестралниот Шон Пен.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Во Дивината (Into the Wild - 2007)

    Шон Пен го обожавам, ама незнам дали ми беше до моменталното расположение или што ама мене овој филм ми се виде крајно без врска. На моменти и го заспав за на крај конечно да се откажам и не го догледам. :tmi:
    п.с. А во принцип и ретко кој филм кој добил оскар или бил номиниран е по мој вкус. :^)
     
  3. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Мене ми е ептен депримирачки и депресивен. На почеток ми беше интересен ама како траеше ми здосади и едвај го догледав.
     
  4. Troi

    Troi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    764
    Пол:
    Женски
    Филмов е феноменален, едноставно многу моќна порака остава која ќе ве натера долго да размислувате после тоа.
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.