1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во Дивината (Into the Wild) [2007]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 11 јуни 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  653
  Филм кој мора задолжително да се гледа.
  Филмот е снимен врз база на вистински настан, во него е прикажана приказната за еден дечко кој решава да го напушти својот дом и тргнува на едно големо, долго и неизвесно авантуристичко патешествие низ Америка со цел да се открие самоспознае себеси својот авантуристички дух и слобода.
  Филмот е предобар барем јас така го доживеав, мене ми остави многу голем впечаток.
  Сеуште сум под импресии. Еден од најдобрите филмови за последнава деценија.
  Вистинско ремек дело
  Филмот 2007 година имаше две номинации за оскар.
  Улогите во филмот ги толкуваат Емили Хирсч кој е одличен во улогата, потоа Кетлин Кинер, Винс Вог, Кристин Стујарт, Хал Холбрук кој беше одличен во улогата и заслужено ја доби номинацијата за оскар за споредна машка улога.
  Режијата е на маестралниот Шон Пен.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Во Дивината (Into the Wild - 2007)

  Шон Пен го обожавам, ама незнам дали ми беше до моменталното расположение или што ама мене овој филм ми се виде крајно без врска. На моменти и го заспав за на крај конечно да се откажам и не го догледам. :tmi:
  п.с. А во принцип и ретко кој филм кој добил оскар или бил номиниран е по мој вкус. :^)
   
 3. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Мене ми е ептен депримирачки и депресивен. На почеток ми беше интересен ама како траеше ми здосади и едвај го догледав.
   
 4. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Филмов е феноменален, едноставно многу моќна порака остава која ќе ве натера долго да размислувате после тоа.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.