1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во виорот на судбината (Kaderimin Yazıldığı Gün)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 25 февруари 2016.

  1. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Сега ми текна како се вика брат му на Караман - Јакуп.
    Јурукан им е презимето.

    А која е новата пејачка во групата со Селим? Што ќе испадне дека му е роднина? А мајка му на Селим не сака да слушне за нејзе и нејзината фамилија.

    И кај била до сега мајка им на Јакуп и на Максут? Зошто Зија го донел Јакуп дома да го израсне Кимет, го одвоил од неговата вистинска мајка?
     
    Последна измена: 24 јули 2016
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. veronika20

    veronika20 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2016
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво јас сум нова на форумот и ја гледам серијата мајката на максут му е мајка на Јакуп они се полубрака гледав на интернетт
     
  3. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Па пеачката е сестра Максут и Јакуп:D
    Јас како што разбрав,Зија го донел во куќата Јакуп,веројатно,таа дебелата со плави очи,му била швалерка:D
    Па он е најстар,сигурно Зија со мајка Кимет се уште немале деца:)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Сестри да не се мајка им на пејачката, Максут, Јакуп и мајка му на Селим? Зошто се скарани?
     
  5. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Е тоа ќе го видиме,јас видов дека пеачката живееше кај Селим,ама избега:)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Серијава не ја пратам многу, ама можам да кажам дека Елиф не е до толку негативен лик како што ја опишале некои погоре. Човек не бира во кој ќе се заљуби. Караман според мене е поголем негативец од Елиф и Дефне заедно. Уште пред да ја запознае Елиф ја изневерувал Дефне. За Дефне, не мислам баш сѐ лошо, но да плаќаш човек да убие некој што ти не го сакаш е непростливо. Плус сама бараше сурогат мајка само за да има дете покрај себе. Разбирам, не можеше да роди дете, но зарем не остана бремена откако се роди Топрак? А тој Максут е невиден психопат. Секој коментар за него е непотребен.
     
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    (y) Истото и јас го мислев.
    Караман е за се виновен. Да не ја изневерувал и претходно Дефне, немало да го изгуби во сообраќајка бебето и немало да има потреба од сурогат мајка.
     
    На joy1 и mode-kristina им се допаѓа ова.
  8. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    По мене нај големи негативци се Дефне и мајка му на Караман,а од другата страна Максут,кој е причина за многу патење на фамилијата на Елиф:)
    Караман е во таква ситуција,која незнае на кого да верува:(
    Цела ситуација за мене се должи, едноставно на судбина:D
     
  9. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Јас серијата ја гледав само на почеток и тогаш многу ми се допадна односот кој го имаа Караман и Дефне, имаа (скоро) совршен брак. Целата збрка настана кога бабата дозволи јајце клетката на Дефне да биде заменета со онаа на Елиф (уште не ми е јасно како можеше Дефне да забремени после ама небитно). Елиф не ја сакам воопшто, премногу лигава ми е. Нејзиниот лик нема ништо посебно освен убавината (и тоа што е ептен глупа). Постојано го бараше Караман и нормално Дефне стана љубоморна (како секоја нормална жена). Тоа што режисерите решија после да го уништат ликот на Дефне (и таа стана убиец) за да ја засакаат Елиф е друга работа.
    Мене и Максут не ми е лош лик, се направи за да биде со оваа глупата. Па и кога беше болна обиколи цел свет за да ја излечи за она да не знае ни фала да каже и одма отиде кај Караман.
    Овој Јусуф исто не е негативец правеше се' за татко му и мајка му да го приметат, ама нели не е нивен џабе му беше.
    Единствен негативец според мене е бабата што сака се да е под конец, сите збрки она ги прави.
    А го заборавив и Караман ептен глупо изграден лик. Злато жена имаше дома он по други ќе трча. Па и од кога ја снема Елиф, Дефне му ги исчува децата он 2 цели години по Елиф плачеше (жими големата љубов).
     
    Последна измена: 25 јули 2016
    На BlackNight, Filiposka, Meli97 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Селим ќе се ожени со сестрата на Максут.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Ама имаше некој недоразбирања:)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    За Максут не се согласувам во целост. Бидејќи пред да и се случи тоа на Елиф, тој соработуваше со полубратот на Елиф, да сакаше можеше да спречи да не и се случи тоа. Но тој сакаше да изигрува херој дека ја спаси, а воедно да ја оддалечи од Караман и да биде негова. Невиден психопат.

    А за Дефне, иако ја прикажаа како убиец, сепак таа иако не е нејзин Топрак се грижи како вистинска мајка и убаво се однесува со Топрак.

    А Јакуп, ми е толку одвратен му работеше зад грб на својот брат, сакаше Караман да биде виновен за пропаѓањето на фирмата, ама сега тој е надвор од фирмата без право на потпис. Сам си падна во дупката што му ја копаше на Караман.
     
    На Filiposka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Дефне само го користи Топрак,за да му се доближи на Караман;)
    Фамилијата на Дефне ја видовме,мајка и е катастрофа од жена,а викаат,крушата под крушка паѓа:(
    Така да нема да се сложам со тоа дека Караман и Дефне имале супер брак;)
    Елиф е сосема солидна особа,по мене.Видовме од кој причини се согласи да биде сурогат мајка:)
    Она немаше намера да влезе во срцето на Караман:hai:
    А коцкичките што така се составија,е тоа е судбина:D
     
  14. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Да за да му се доближи на Караман, бидејќи сеуште го сака иако беше изневерена и оставена. Друга да е на нејзино место нема да сака да го погледне Караман, а не да се бори за него.
     
  15. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Ама Дефне е лоша:(
     
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Што планира сега Дефне?
     
  17. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Е па, луѓе мои ја баталив серијата пред едно добри две-три недели зошто од глупости почна да ми се лоши. Па, наместо да ме релаксира, почна да ме нервира, и сметам дека не залужува повеќе ни минута од моето слободно време оваа глупост. Особено, врвот беше кога по една реченица Елиф ја осудија, особено зошто делувала малку сомнително. Абе, каде се графолошки вештачења, изводи од лични документи, постапка за промена на лично име, и дали само личното име или сите податоци се идентични како тие на починаатата???? Страшно, освен добрата облека и убавите актерки и имоти не остана ништо вредно за гледање. Друго, во последно време Турциве протежираат шлајм од мажи во секоја смисла на зборот. Изневерил, па се заљубил кутриот, се тепа до крв, до смрт, па нели маж е, ама страв му е со месеци и години да и каже на сопругата дека нели има друга. Второ, потполно непроучена лекарска, судска теорија и пракса. Било за подготовка на сценарио,режија, мора да се истражи, особено ако сакате да се истакнете со квалитет. И за крај, најпоразително, и тука, и во многи други, жената станува успешна, богата лепршава, влијателна, владетелка, ако претходно минала во брак со богат (нека е и криминалец-како Максуд маж). Ниту една не засука ракав, па од кал злато да направи. Елиф беше врвот, ако се земе предвид и Керим. Ни едниот, ни другиот не го сакаше, ама кутрата нели мораше да се снајде. Во оваа серија мислам дека буквално не сретнав ниту една стабилна личност, ниту еден позитивен лик, барем од главниве улоги.
     
    На kuc, Marossa, ЕДНА убавица и 2 други им се допаѓа ова.
  18. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Многу голема анализа направи,ама не успеа да ме убедиш да се откажам:D
    Видија онаа серија што ја давааат после Елиф:(
    Па зарем не е нешто нај глупаво,двете трудни од него,сестрите плачат,едната се откажува,па другата,па се враќаат.Мајкаим ќе го убива па после вришти пишти плаче,некој пукал во него:D
    За разлика од таа серија оваа барем има убави глумци,како Елиф и Караман.Јас уживам да ги гледам.
    А за да ја направат подолга и поинтересна серијата мора да има и нервозни моменти:)
     
    На ЕДНА убавица и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Мислам немам тема за таа на форумот, инаку и за таа имам што да кажам:!: А, таа исто така е потврда за еден глупав, расипан, нестабилен маж, кој чека Господ и судбината да му ги решат проблемите. А онаа Еда го уништи Толга-дојди, оди си, биди маж-терај си животот. Требало да ја крстат-,,Сакам, кажам, не знам, речам,, или нешто слично во тој дух. Не бе луѓе, ама стварно, разбирам серија, одмор, релаксација, ама глупостиве се претерани.
     
    На joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Не анализијам многу,сврти си друга програма,само немој канал 5,тие серии се бетер....ужас:)
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.