1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во здраво тело здрав дух или во здрав дух здраво тело?

Дискусија во 'Фитнес' започната од ApoLLo, 3 јуни 2012.

 1. ApoLLo

  ApoLLo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  22
  Мое мисленје како рекреативен спортиста е дека,треба да се има желба и здрав дух,за да се дојде до убаво тело.
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Во здраво тело, здрав дух.Првенствено е најбитно да е здраво телото, ако не е, џабе е се.А уште подобро е ако е убаво и здраво телото.И секако за да биде здраво - исхрана и вежбање.
   
 3. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Прашај го Миле Паника, тој знае најдобро. :nod:
   
 4. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Според мене поврзани се двете и не може да се рече кое е правилно, бидејќи и двете се точни.

  Секако дека, ако телото ни е здраво, и духот ќе биде поздрав. А, и ако духот ни е здрав, неминовно води до здраво тело. :)

  Иако, има случаеви каде некои луѓе имаат потполно здраво тело, ама расипан дух. :^)
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  И двете држат вода.
  Сепак јас би рекла здраво тело-здрав дух.
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  и двете се поврзани според мене треба да ги имаш и девет ....