1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во кое време би сакале да живеете?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bright, 23 јуни 2010.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ме интересира во кое време би сакале да живеете ако сте можеле да бирате или ќе си останевте во нашиот прекрасен 21 век. :P


  --
  Јас сакам во 1987 да се родам!
   
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  a sto mislis deka ke bilo porazlicno ako si se rodila 5 godini porano? bas me zainteresira :?:

  ih...ja bi sakala da ziveam vo vremeto na TITO !! imale rabota i pari siteeeeeeeeee :rofl:
   
  На biGirl и COollLady им се допаѓа ова.
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  ....60, 70, 80-тите години. Во времињата кога живееле најголемите рокери и најголемите хипици.
   
  На LoLa96, blackwave, BojanaLegija и 15 други им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Во времето на Марија Антоанета. Нормално, како благородничка, не како слугинка де. ;)
  18-от век , делот кој се фокусира на уметност, архитектура, мода, музика и скандал :o
  Сметам дека е многу возбудлив период, преубаво.
  А... ако народот нема леб... ќе им дадеме колачи ;)
  :rofl:
   
  На BlueWhite, QueenElena, Agrona и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Да :)
   
 6. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Мхм и јас тогаш ! :rofl:
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Женски
  Јас да се надоврзам на претходниот пост,бидејки слично мислење имам,па би сакала да живеам во 15 век,во времето на една уметност во која живееле,твореле големи уметници,па и поради општествените прилики во тоа време,иако тогаш повеќе го користеле умот отколку сега,во денешно време во кое се ни е на дофат,се ни овозможено,ама за жал ретко го употребуваме мозокот како што треба.Мислам до каде е дојден светов сега,само е далеку од совршенство,далеку во правилното остварување на своите цели.Така,тогаш би живеела,инаку интересна тема и претпоставувам дека скоро секој човек размислувал на оваа тема :)
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Отсекогаш сметав дека сум родена во погрешно време :lol: :lol: (без претерувања)
  60-ите.... или подобро 80-ите. Ете тоа е вистинското време за мене. Не сум за далечни релации.
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  во време кога твоите ќе ти одределе за кого ќе се мажиш(а ти бирале добар :D ) и завршена работа.а не тука живци треба сега да искинеш пред да се скрасиш
   
  На biGirl, TS-310, Lina92 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  хаха па сакам да сум се родела во 2086 :rofl: :rofl: коа се ке биде понапредно коа ке можат други да учат место мене хахахахха
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Други ќе учат место тебе, а ти ќе живееш на ограничено количество вода дневно. „Супер“ !
   
 12. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  во 16-17 век во некоја благородничка куќа :P со оние долги прекрасни фустани и некој витез на бел коњ :P :P :P
   
  На biGirl и TS-310 им се допаѓа ова.
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
  Може негде накај 60тите или пак 70сетите години :)
   
 14. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.340
  би сакала да се родам во времето на александар македонски во античка македонија, да ја осетам храброста, јачината и убавината на тоа време, старите античи градби, палатите. :lol:
   
  На biGirl, antonina, selly.gomez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  :y: или во времето на ТИТО :P
   
 16. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Секако дека би било различно.
  **

  Иначе порано сакав да живеам во 15 век, ама по гнасен и не хигиенски период немало. Нормално така не било во палатите, дворците, замоците :)
   
 17. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  да ама ако си еден од хетајрите на александар инаку другите живееле сиромашно по работеле по ниви
  исто важи и за атина не било се мермер како што се мисли :)
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  17 - 18 век :) во Англија :$
  да носам долг фустан и да потекнувам од благородно семејство... и да ме побара принцот за жена :rofl: :rofl:
   
  На presiosaP и selly.gomez им се допаѓа ова.
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.340
  :lol: :lol: ок може али мислев да се осети храброста јачината борбата па може и не било сјајно али некако ме воодушевува антиката, не сум за оние лигави времиња :lol:
   
 20. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Во Dark Age некаде околу 9 или 10 век, во времето на витезите! Нормално да си имам еден витез за мене! тогаш се умирало за чест, за љубов.....не сега ни се шетаат копуци, наоколу и ти викаат Ам...нема работа!....... :devil: