1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во кое време би сакале да живеете?

Дискусија во 'Канта' започната од Gordana10, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
 2. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Фала Gordana10 за линкот, јас не можев да го најдам кога барав по рубриката „Се и сешто". Јас сакав тука повеќе да зборуваме за модерното време, значи не 150 години наназад, туку повеќе ете од 60-тите па навика. Мислам дека и тешко да има некој на форумов што ги поминувал тенејџерските години во да кажеме 50-тите. Друго би било интересно да се споредат последните 30, 40 години. Значи и пред 10-ина години имавме интернет, технологија, лекови, па не се живееше исто. Уште едно прашање неврзано за темава до форумџиките, а и до администраторките: Дали постои можност 2 теми со иста/слична тематика да се поврзат? Во конкретниов случај би било одлично доколку мислењата од оваа тема се префрлат само во истоимената тема „Во кое време би сакале да живеете?„ поставена од Bright .
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.