1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во мое време...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Saya, 13 септември 2011.

  1. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1436114116441.jpg
     
    На piksooki, Alanna и kjukli им се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.547
    Пол:
    Женски
    Во мое време се играше Нинтендо.
    Во мое време се заспиваше со Мечето Ушко.
    Во мое време собиравме сликички од албумите Ав Ав, Холивудски ѕвезди, Младите бунтовници, Изи мизија, Покемон...
    Во мое време парите што ни ги даваа за да се храниме на училиште ги трошевме за сликички детска пошта.
    Во мое време се допишувавме со писма.
    Во мое време пополнувавме лексикони.
    Во мое време пишувавме споменари.
    Во мое време собиравме шарени салфетки и најлончиња.
    Во мое време на телевизија даваа документарни филмови, серии како Симбад морепловецот, Беверли Хилс, Плажата на залезот, Воен истражен судија, Леси, Погрешно време, Опстанок, Салон Хармони, Големи и Мали.
    Во мое време гледавме Веселите грашковци, Мразулко, Були Були, Штрумфови, Умни глави, Наше Маало, некои понормални цртани на Cartoon Network.
    Во мое време постоеја фиксни телефони, а безжичниот се сметаше за врвна технологија.
    Во мое време се користеа јавните телефони по улиците со посебни картички со ограничени импулси.

    итн. :)
     
    На Pepa B.., SummerGirl, Minnie 1 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    Ееее ко ме тераа да бидам даљинско...
    чешити:rofl:
    [​IMG]
     
    На toogood и makgirl им се допаѓа ова.
  4. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    Беше многу поубаво од сега.Имаше многу повеќе дружби и некако не беше толку стресно време како сега :)
     
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Во мое време игравме ластик, карти, долга магарица, љубовно фото, топка, чувавме ливчиња од детска пошта, игравме со барбики, зафркававме луѓе по телефон.

    Многу работи правевме. Не можам да се сетам на се. Убави времиња беа тоа.
     
    На simonna.a и makgirl им се допаѓа ова.
  6. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.732
    Пол:
    Женски
    Еееее ко пиевме вода од црево,ко прибиравме мачиња по картонски кутии,ко се тепавме за магарец,ко одевме на мини натпревари да земиме по некоја маица,шоља,ко возевме ролери....ма све фали:P:$
     
  7. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Vo moe vreme se ucese fakultet, bi lo koj ne ni bese vazno koj, samo za da se vrabotis vo kancelarija. Sto vo taa kancelarija ke rabotis ne ni bese bitno. Kakva karier, kavo sakam ova nejkum toa, morase da sakas, ako majka ti i tatko ti sakaat. Zatoa koga prvpat se vrabotiv po profesija i gazdata me prasa dali sum ja sakala profesijata jas sigurno sum napravila faca ama uspeav da odgovoram A DA MNOGU PA ZATOA ZAVRSIV SO VISOK PROSEK.
    Znam sega sto si pomislil toj. Sigurno sum bila mnogu smesna.
    Za cudno cudo ja sakam profesijata. Profesijata de takva da nema zena sto ne bi ja sakala. Od mnogu im e samo neotstvaren son.
    Koga trebase da se zapisam na fakultet majkami vi vikase kako super bilo da bides inzinjer kaj nejze vo firma edna crtka povlekuvale vo denot i cel den se vrtele na stolceto. Zatoa i do tamu doguraa.:nod:
    Jas crtam mnogu, mnogu musterii mi se vrtkaat, mnogu tereni i baska koga sakam rabotam od doma. Kako i da e za cudno cudo se opraviv od demagogiite od staro vreme.

    Vo moe vreme karmin ne upotrebuvavme do kraj na cetvrta, samo labelo. Deckovci vo sredno imaa samo tie sto bea mnogu hrabri, a nie ostanatite gi gledavme so voodusevuvanje. Pagaa i moabeti kako bilo stramota sto pravele:o (se drzele za race vo avtobus, stoel eden pokraj drug pozadi skolo i taa mu se pravela smizla i slicni gluposti koj denes decata od gradinka ne gi prakticiraat).
    Igravme nadvor cel den. Vriskavme na komsiite bez respekt zosto verojatno na nasite im bese polesno da ne pratat nadvor da vreskame odosto niv doma.
    Malkumina od nas imaa zelba za vo stranstvo i na site im se ostvari.
    Za moda da nezboram. Koga ke zavrsis cetvrta ke si kupis stiklicinja od PEKO i kosulka od RUDNIK i taka ke teras. Flizura strogo andolacija sto bi rekla baba.

    Bese toa vreme:rofl:
     
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Во мое време правевме авиончиња од хартија, падобранци (камче, конци и делови од кеси) и ги летавме по цел ден :)

    Сега ....дронови...
     
    На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.