1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во очекување на првиот сексуален однос

Дискусија во 'Секс' започната од anickata, 29 април 2010.

  1. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    epa imam 17god. i idam so deckoto okolu 9meseci i ni e top.ja za prv pat osetiv deka sakam ovoj tip da mi bide prv i mu go kazav toa...beshe srekjen mn...znaci ne me prisiluvashe on,ednostavno samo mi dojde custvoto deka sakam da go napraam toa:D od koga mu go napraiv toj muabet na ovaa tema ima pominato okolu 2mes i on nisho ne prevzema.mn pati sme pocnale samo ali ne sme stignale do kraj :D a ja mn sakam... i sea mi treba sovet sho, kako da napraam da mi se desi kone4no i da ideme do kraj :P ve molam za sovet mi treba ja neznam vekje sho da praam
     
  2. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    hehehe, interesno... iako mislam deka ovoj problem mozese da go stavis vo nekoja od postoeckite temi, primer na tema "Intimni prasanja, problemi i soveti" i ne mora za sekoj problem da se stavi tema... no kako i da e, jas kako sto razbrav, toj svrsuva pred da zavrsi celata rabota pa zatoa ne mozete do kraj, neli?
    e ako e taka, togas ke treba vtora partija, veke vtorata ke bide po izdrzliv, pa ke vidite koja poza ti odgovara, neli za polesno... imas niz temive i soveti za poza za prv pat, i kako so pauzi mozete da go odlozite svrsuvanjeto... ajde ke bide, ne se sekiraj, i jas imav slicen problem, no problemot kaj mene bese sto navistina mnogu me bolese, a koga se sluci ne ni primetiv kako se sluci, a dur se sluci mi trebaa nekolku meseci :rofl: ne se sekiraj, razgovaraj slobodno so nego i probuvajte i vtor a ako moze decko ti i tret pat za istata vecer... togas toj poveke ke moze da se kontrolira i podolgo ke izdrzi... pa so sreka...
     
  3. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    ama ne me sfati :D sakam da ti kazam deka ja i on ushte ne sme bile intimni :D jas barav sovet za toa kako kone4no da se slu4i... bidejkji stvarno sakam da mi se slu4i toa :D kako shto napishav preeska jas mu kazav deka sakam da bideme intimni i sl...ali on ne prevzema nishto za da se slu4i toa :worried: pozz :*
     
  4. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    miloo jas mislev na ovoj del, mislev deka ste pocnale no ne ste otisle do kraj... no kako i da e ne se razravme...

    epa vaka otvoreno razgovaraj, prasaj go primer kade na koe mesto bi sakal da ima odnosi za prv pat so tebe... kako toa bi izlgledalo... pa vidi si ja situacijata, mozebi nesto go maci, razresete si gi site dilemi, mozebi i toj e nesiguren, kako ke bide dali ke moze, bidejki neli ne znam dali ima iskustvo... oslbodi go od site maki, i od faktot sto vie se sakate bez razlika kako ke bide prv vtor ili tret pat... se se steknuva so vreme iskustvo i normalno ljubov i strast... pa kazi ni sto bilo kako bilo... pozz
     
  5. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    pa dobro anickata , mozebi i nego mu e prv pat i neznae kako i sto ponatamu
    poleka , so razgovor i se ke bide , razgovarajte otvoreno , vo smisla dali i koga da se sluci
    vi posakuvam dobar i BEZBEDEN seks ;)
     
  6. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    fala na sovetot :D ako ima neshto sega za 1vi ke ve izvestam pozz
     
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Не му е лесно и негооо :lol: Дај му време да се стабилизира и опушти, сепак тој треба да ја направи целата работа ;) Нека се организира убаво, можеби сега за сега нема каде ;)


    Со среќааааа и лудувајте ;)
     
  8. AnOnImNa.14

    AnOnImNa.14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    VE MOLAM ZA SOVET,NEZNAM STO MI SE DESHAVA DOBIVAM 2 PATI MESECNO... :( I MNOGU MI E STRAV....A ISTOTAKA IMAM I NESTO KAKO KAFENO... :( STO DA PRAVAM ?
     
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    А да ни пишеш колку години има дечко ти? Ако е твој врсник може и тој немал досега сексуално искуство, или пак немал ваков случај со невина и му е страв да те „скине“, да не те повреди нешто...
     
  10. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Nevinost-pomosssssssssss

    Imam problem koj mozebi na pogolemiot broj od nas ke im bide smesen, ali mene ne mi e :) Ocajno baram pomosss
    Imam 19 godini i so mom4eto sme zaedno skoro godina, no toa ne e bitnoto. I dvajcata sakame da imame sex, a bidejki mene mi e prv pat naiduvame na problemi. Nitu jas ne mozam da se opustam kako sto treba, i toj pak mnogu lesno se otkazuva. Ako probame ednas i normalno e deka ke se stegnam, vednas se otkazuva, veli deka ima zivci za cekanje. Ova se desi veke nekolku pati i pocnuva da me plasi ako sekogas se otkazuva taka lesno. POMOS kako jas da se opustam poveke i kako veke da pomine toa...plsssssssssssssss
     
  11. strudla

    strudla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    7
    срцка нема од што да се плашис, мене ми се дешаваше нешто слично на почетокот, нема зашто да се стегаш, кога ке помине тоа ке сфатиш дека нема за што да се стегаш и дека е многу ама многу убаво чуство и после ке бараш и ти а не само твојот дечко :P кога ке дојде моментот, значи прво почнува предиграта, опуштисе не мисли на ништо, нека ви биде подолга предиграта за да се опуштис доволно кога ке додје времето за тоа биди опуштена, не е ништо страсно, првиот пат секако дека ке боли малу али во истиот момент ке се чуствуваш убаво а после секој пат има да ти биде уште поубаво и поубаво, мисли си на тоа колку си го сакаш дечкото колку ви е убаво, препушти ги се на чуствата и се ке помине супер, немаш причина за стегање.
     
    На Busavka.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. AnOnImNa.14

    AnOnImNa.14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    srcka i mene take mi se deshavashe...toa e samo od strav....mora da se prepushtish na situacijata i dovolno da bidesh zapalena.....
     
  13. Wikichka

    Wikichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Девојки има ли потреба од страв??? .. Навистина ме интересира ... го очекувам "првиот сексуален однос" и стварно веќе ноќи и ноќи не можам да спијам од самата помисла ... Се чуствувам премногу исплашено, а најмногу дали ке ја издржам болката, што мислите вие големи ли се болките при првиот пат или не?? :((((
     
  14. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    А како така го очекуваш? Да не сте се договориле вие на таа и таа дата у толку и толку саат на тоа и тоа место ќе имате прв пат секс??? Така е многу полошо, ти кажувам од искуство... Ние не бевме вака договорени буквално, ама после првиот пат кога ја не можев да се опуштам, после тоа секој нареден пат се знаеше каде води и не моеше, ме фаќаше паника... Ја искрено би ти препирачала да не мислиш на тоа, да се ослободиш, зашо искрено не би ти го препорачала моето "мачење" , и мислам дека ради тоа и повеќе ме болеше... Сега веќе од како поминаа повеќе месеци, мене ми е преубаво и се прашувам зашо толку сум се нервирала и плашела.. само релакс ;)

    Башка сеа видов дека имаш 15 годинки?
    Не мислиш дека си малку мала за тој чекор?
    Размисли си
     
  15. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет токму баш за оваа тема :worried: во врска сум 7 месеци но сеуште немаме односи бидејќи јас мислам дека е премногу рано за тоа , но тоа не е баш проблемот мене мие страв од прв пат девица сум и не сум сигурна баш дека е време партнерот знае за тоа и ме почитува и не притиска на таа тема но јас мислам дека е неправедно тоа да го одлагам еден ден мора да се случи врската веќе станува сериозна ние сме биле интимни но кога треба да дојде тоа јас прекинувам се плашам еден куп мисли ми шетаат во главата :worried: многу го сакам и нешто ми кажува дека тој е вистинскиот до сега не сум била толку вљубена и не сум размислувала за секс но па и се плашам да не го изгубам кој и да е може да го изгуби трпението некој/а да ме посоветува како оди тоа прво сексуално искуство и како да го пребродам овај страв :)
     
  16. stefu6ka

    stefu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1

    i jas isto imam 17 god a decko mi saka da imame sex inaku on ima 23 gos sto da pavam plss pomagajte
     
  17. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Тебе тие малку рано да се впуштиш во сексуален однос но бидејќи дечкото тие поголем најверојатно дека нема многу долго да те чека ако сметаш дека премногу го сакаш и му веруваш тогаш во ред е тоа да го направиш но ако после се каеш и го осудуваш дека те искористил тогаш воопшто и не почнувај колку и да те почитува тој сепак ќе сака да имате но јас сметам дека си сеуште мала ако денес дури и помали од тебе тоа го прават ама не мислат на последиците не е само кевот направи го и потоа што? ако се чувствуваш па доволно спремна тогаш ок е ти си таа што одлучува позз и ако сака некој нека опиши како е првото сексуално искуство онака да имаме представа :)
     
  18. maya..a

    maya..a Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Далиии се плашите дека нема да е така како што тој очекува ... ??
     
  19. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Ако е тој разумен малку би требало да сфати дека неможе од прв пат да сте лавица,тигрица... сеедно.
     
    На maya..a му/ѝ се допаѓа ова.