Во пламен (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 26 мај 2021.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.548
  Пол:
  Женски
  Вчера почна серијава на канал 5.
  Накратко се работи за 3 жени на кои животот ќе им се смени во еден пожар и ништо после тоа нема да е исто. Адаптација била на француската серија Le Bazar de La Charite.

  Многу ми се допадна и ми привлече внимание уште од првата епизода. Ја загледа ли и некој друг?
  upload_2021-5-26_19-15-5.png
   
  На tace73, _beautyy_, Saliii и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Женски
  Ја гледам јас ми се допаѓа серијава.
  Само не ми е јасно зошто не им дозволија да излезат од пожарот или не разбрав убаво јас?
   
 3. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  819
  И јас ја гледав првата епизода ми привлече внимание ќе видиме како ќе е понатака
   
 4. **MajkaE **

  **MajkaE ** Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Првата епизода беше ептен добра. Се надевам дека така ќе остане до крај :wasntme:
  Иначе и мене ме интересира делот со вратата баш не го разбрав.
   
  Последна измена: 27 мај 2021
 5. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  317
  Ми се допадна серијава
   
 6. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  8.146
  Јас ја имам изгледано цела серија. Предобра е.
   
 7. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  819
  Може спојлер што ќе се случува?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  8.146
  Во пожарот ке загине Шимал, керката на Томрис(жена која што има своја приватна болница). Изгореници по целото тело ке добие и Чичек.
  Бидејки Шимал има син од човек коцкар, на кој што не му е битно детето туку парите, и е разведена со него, по нејзината смрт Томрис бара начин како да ја сокрие смртта на керка и (Шимал) за такото да не го земе старателството над детето.
  Томрис прави договор со Чичек (бидејки на Чичек и е изгорено цело лице), да глуми дека Чичек е уствари Шимал.
  Во мегувреме сите мислат дека Чичек е мртва,додека таа се претвара дека е Шимал и живее во куката на Томрис.
  Руја и нејзиниот татко го губат целото богатство благодарение на Челеби. Руја се преселува во маалото на Омер, се заљубува во него, нејзиниот татко на почетокот е против тоа, но подоцна попушта.
  Се дознава дека за пожарот е крив Челеби и Искендер, односно пожарот бил намерно подметнат за да се одвлече внимание бидејки на тоа место имало некои вредни остатоци кои што требало да ги изваде Челеби и да ги продаде во странство. Тоа го знаат Руја, Омер, Озан, Џемре, ама не можат да докажат.
  Џемре конечно собира храброст и покрај сите закани го напушта Челеби, конечно се дознава дека Челеби со години ја труел со лекови и од здрава ја правел психички болна,но и тоа не може да го докаже бидејки Челеби го сметат за мокен и добар човек и градоначаник.
  Џемре се преселува кај Озан, се влубуваат еден во друг, но не започнуват никаква врска, не си признаваат еден на друг.
  Озан е инаку новинар. Руја по професија е правник, но никогаш не се занимавала со тоа се додека не дојде моментот да треба да и помага на Џемре во борбата против Челеби.
   
  На _beautyy_, malecko5, Saliii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Женски
  Оваа вечер игра ли филмот?
   
 10. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  8.146
  Сите епизоди ги има на јутјуб, преведени на српски.
   
  На Kalina J., eliesaab и _beautyy_ им се допаѓа ова.
 11. _beautyy_

  _beautyy_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  Само првата епизода ја погледнав и многу ми се допадна ама не знам кое време се емитува. Работни денови или преку викенд и во колку часот?:)
   
 12. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.269
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  Околу‏‏‎ ‎23.00‏‏‎ ‎од‏‏‎ ‎пон-пет.
   
  На _beautyy_ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  1.360
  Пол:
  Женски
  Ми се допадна почетоков, се надевам нема многу да "забегаат"!
   
  На anaja1, BI-44, _beautyy_ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.269
  Допаѓања:
  4.998
  Пол:
  Женски
  Многу ‎мачна ‎и ‎тешка ‎за ‎гледање ‎серија, ‎‎добив ‎нагон ‎за ‎повраќање ‎од ‎неа. ‎Не ‎ми ‎се ‎допаѓа.
   
  На eliesaab и _beautyy_ им се допаѓа ова.
 15. _beautyy_

  _beautyy_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  Кога ја видов девојкана со сите оние изгореници ми се смачи. Знам дека е маска, ама ептен страшно и грозно изгледа. Не ја изгледав до крај, можеби ќе ја прекинам.:worried:
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Женски
  Девојката што е изгорена се познава дека не е шимал, како друзиве не ја препознаваат не знам.
   
  На _beautyy_ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kalina J.

  Kalina J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2021
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав на јутуб и е преодбра исто така со убав крај.
   
  На _beautyy_ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kalina J.

  Kalina J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2021
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Не им дозволија да илезат на работниците во кујната,за гостите да не помислат дека нешто се дешава и за да не испаничат.Мислеа дека ке го средат пламенот во кујната амааа......
   
  На _beautyy_ и Limpan им се допаѓа ова.
 19. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  819
  Всушност кој го пометна пожарот?
   
  На _beautyy_ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  2.757
  Пол:
  Женски
  Искендер и таткои на руја
   
  На _beautyy_ му/ѝ се допаѓа ова.